Zrelaksuj się przy metalu w „Fabryce”!

Agencja koncertowa Knock Out Productions, współwłaściciel krakowskiego klubu „Fabryka”, przygotowała wyjątkową imprezę, która skierowana jest do miłośników ostrzejszych dźwięków, hardrockowych i metalowych. Jej nazwa to „Metale Szlachetne”, a jej pierwsza odsłona odbędzie się 25 maja 2014 roku. Zaplanowano szereg atrakcji.

Miejscem akcji będzie klub „Fabryka” na krakowskim Zabłociu. Oprócz koncertów zespołów, będzie sporo innych atrakcji. „Idea imprezy »Metale Szlachetne« to spędzenie miłego niedzielnego dnia wśród osób lubiących ostrzejsze dźwięki” – mówi Tomek Ochab, szef Knock Out Productions. Jednym z celów imprezy jest promowanie młodych, obiecujących zespołów metalowych i hardrockowych. Do następnych edycji dodane zostaną kolejne atrakcje. Planowane są na przykład warsztaty muzyczne.

„Metale Szlachetne” to także coś dla przełyku i żołądka. W ogródku „Fabryki” będzie można nie tylko wypić piwko, ale też spożyć potrawy z grilla. Na stoiskach niezależnych wytwórni będzie można kupić ich wydawnictwa oraz koszulki i gadżety. „To będzie taki niedzielny metalowy chillout, na słoneczku, w otoczeniu zieleni” – mówi z uśmiechem Tomek Ochab.

Najważniejsza będzie oczywiście muzyka. Na żywo wystąpi pięć zespołów: Sceptic, Antigama, Totem, Rape On Mind i Brutal Blues. Z kolei na DVD będzie można obejrzeć niezapomniany dokument o trasie koncertowej Pantery „3 Vulgar Videos From Hell”. Wstęp na imprezę kosztuje 10 złotych. Start imprezy o godzinie 13:00.

Program pierwszej edycji imprezy „Metale Szlachetne”:

13:00 – start
14:00 – projekcja „3 Vulgar Videos From Hell”
16:00 – 16:25 – koncert Brutal Blues
16:50 – 17:15 – koncert Rape On Mind
17:40 – 18:10 – koncert Totem
18:35 – 19:10 – koncert Antigama
19:35 – 20:10 – koncert Sceptic

Krótko o zespołach:

Antigama – legenda polskiej sceny ekstremalnego niekonwencjonalnego grania, która brała udział m.in. w obchodach 65. rocznicy powstania warszawskiego oraz spektaklach Marcina Libery, jak również w przedstawieniu „Piekło” Instytutu Adama Mickiewicza. Zespół ma w dorobku sześć dużych płyt oraz koncertów w Polsce, Europie Zachodniej i USA, gdzie grał na jednym z największych amerykańskich festiwali muzyki ekstremalnej, Maryland Deathfest.

Rape On Mind zalicza się do zespołów inspirujących się takimi wykonawcami jak Kobong, Nyia, Neurosis, czy Dillinger Escape Plan. Promuje u boku Antigamy debiutancki album „Downwards”. ROM supportował już m.in. Blindead, Tides From Nebula, Sceptic.

Brutal Blues to norweski duet uznanych jazzmanów (Anders Hana, Steinar Kittelsen), którzy zechcieli poeksperymentować z ciężkim graniem. Projekt w maju rusza w trasę europejską. W jej trakcie, w towarzystwie Antigama i Rape On Mind da cztery koncerty w Polsce.

Totem to załoga z podkrakowskiego Bukowna, w której składzie znajdziemy Werę ze Sceptic i Tomę z Frontside. Istnieją od 2002 roku, na koncie mają dwie płyty. Ich muzyka to wypadkowa death metalu, thrashu i metalcore’a.

Sceptic to legenda rodzimego technicznego death metalu. Od samego początku na czele grupy stoi jedna z najlepszych gitar w tej części Europy, Jacek Hiro. Kapela ma na koncie cztery krążki studyjne i szykuje piąty materiał. Na żywo niszczy wszystko!

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.