Zespół Hate rozstał się z perkusistą!

Z oświadczenia muzyka wynika, że ma zamiar zająć się innym gatunkiem muzycznym.

Hexen był członkiem HATE od 2006 roku i wystąpił na trzech albumach: Morphosis (2008), Erebos (2010) i Solarflesh (2013). W tym okresie jego wkład w brzmienie zespołu był nie do przecenienia.

Lider HATE, Atf Sinner komentuje:
„Po nagraniu „Solarflesh” wszyscy czuliśmy, że pewien etap dobiegł końca i nie jesteśmy w stanie pójść dalej w realizacji naszej wizji. Ten album to jakby konkluzja, podsumowanie dużego etapu naszej twórczości. Jakiś czas później Hexen poinformował nas o tym, że pragnie pójść własną drogą. Rozstajemy się z nim we wzajemnym szacunku i zrozumieniu. Nie ma między nami konfliktu. Teraz oczekujemy nowego otwarcia, które nastąpi wkrótce w nowym składzie. Hexenowi życzymy jak najlepiej. Jest dla nas jak brat
i tak będzie zawsze.” 

Hexen:
„Od dłuższego czasu chciałem sprawdzić się w innych gatunkach muzycznych. Jednak Hate jest zespołem który wymaga 100% poświecenia. Wspólnie uznaliśmy, że nie będąc w stanie pogodzić moich planów artystycznych i zawodowych z bierzącą działalnością zespłu, powinienem odejść. Zdecydowałem się spróbować czegoś nowego, co mam nadzieję przyniesie wkrótce efekty. Jednocześnie nie wykluczam, że wystąpimy jeszcze razem w przyszłości. Ze swojej strony życzę chłopakom dalszych sukcesów. Uważam, że Hate w pełni zasługuje na to. Sam wiem najlepiej ile pracy i wyrzeczeń wymaga dojście do takiego poziomu.”

Hate już wkróce wyruszą na trasę europejską w nowym składzie, który zostanie ogłoszony w jeszcze w tym tygodniu.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.