Zapraszamy 18go czerwca na koncert do nowego katowickiego klubu „Masahuku” !!!

Masahuku to z pewnością miejsce wyjątkowe, ulokowane w zabytkowym budynku po starym browarze w centrum Katowic Szopienic o powierzchni 130m kwadratowych! Jest to projekt stworzony z myślą o ludziach kreatywnych dla ludzi kreatywnych ! Miejsce, w którym każdy artysta może robić po prostu to co tylko mu się podoba (bez wyjątków!).

18 VI masahuku
http://www.masahuku.com/

https://www.facebook.com/kontaktmasahuku/

18.czerwca zapraszamy na koncert z 3 prężnie rozwijających się Śląskich zespołów:

AS NIGHT FALLS

As Night Falls to symfoniczno metalowy zespół z Katowic.

Zespół może się pochwalić 2 EP: „My memory” i „My secret place” oraz koncertami: supportami przed polskimi i zagranicznymi gwiazdami jak: Tarję Turunen (ex Nightwish), Liv Kristine (ex Leaves’ Eyes), Welicoruss, Antimatter (Duncan Patterson- ex basista Anathemy), Proletaryat, Artrosis, wspólnymi koncertami  m.in. z: Night Mistress, Alcoholica, The Bill, Horrorscope, Mayhayron, Nonamen, Good Girl Maggie, Hajva, Dirty Brick, Spatial, Hegeroth, Heretique, Sixpounder, udział w ogólnopolskim festiwalu Aria Night, Niech cisza milczy, wrocławskim- Rockarolla aRT festiwal, śląskim- Crossroads of rock, Muszlownik Murcki Festiwal, był finalistą Mayday Rock Festival 2014.

https://www.facebook.com/asnightfallsband/

STELARIUS

Stelarius został poczęty z inicjatywy Tailhega i ImAries, którzy nawiązali ze sobą kontakt w lutym 2015r. Materiał powstawał błyskawicznie, a skład skrystalizował się równie szybko. Tail przedstawił koncepcje Bocianowi, który zdecydował się zasiąść za garami, natomiast Aries zwerbowała Avego i Demonique do ponownej współpracy. Niedługo później, stanowisko basisty objął Seba i 14 kwietnia odbyła się pierwsza próba w pełnym składzie. We wrześniu 2015 roku szeregi zespołu opuścił Seba, lecz Stelarius nie pozostał wybrakowany na długo – Prorok wgryzł się w bas w samą porę. Zespół ruszył pełną parą z przygotowaniami, by ze zdwojoną siłą uderzyć w śląskie sceny już w październiku. W styczniu 2016 roku zespół opuściła ImAries, a stanowisko wokalistki objęła na czas nieokreślony wokalistka z zaprzyjaźnionego zespołu As Night Falls – Ania. Zespół nie przerwał aktywności i dalej podbija coraz to większe sceny i nie zapowiada się na to aby zaprzestał tego czynić. W kwietniu 2016 stanowisko wokalistki objęła na stałe ku zdziwieniu zespołowa skrzypaczka Demonica i był to strzał w dziesiątkę!

https://www.facebook.com/stelariusband/

DARK LETTER

Muzyka zespołu oscyluje wokół szeroko pojętego nurtu gotyckiego. Czasem rock/metal przenikają brzmienia muzyki z horroru. Teksty opowiadają o przemocy, strachu, rozpaczy i pożądaniu. Koncepcję świata Dark Letter trafnie opisują słowa Ericha Fromma: "Zło jest nie tylko specyficznie ludzkie (…) Zło jest także tragiczne.".

Zespół powstał na Śląsku pod koniec 2014 roku z inicjatywy grającej na klawiszach Małgorzaty Antosz-Koniecznej. 13.03.2015 r. zadebiutował na II edycji Rock on Fest w gliwickim Rock'a Clubie w składzie: Beata Golińska – wokal, Roman Antosz – gitara, Michał Matusz – bas, Małgorzata Antosz-Konieczna – klawisze, Arek Franosz – perkusja. W tymże roku zespół sporo koncertował, m. in. z takimi zespołami jak: Iscariota, Dance On Glass czy This Cold. 26.09.2015 r. nastąpiła premiera pierwszej EP pt. "Psychomachia". Płyta zawiera cztery autorskie kompozycje. W utworze "Toy" gościnnie zaśpiewał Tomasz Wiśniewski (Afterlife). EP została pozytywnie oceniona przez portale muzyczne, np. Blood Art, Metal Side czy Ravenheart Music. Po wydaniu płyty Michał zdecydował się opuścić skład. Gościnnie kapelę na basie wsparł muzyk zespołu Danse Macabre – Jarek Potempa.

W 2016 roku zespół stale koncertuje. Dotychczas zagrał wspólnie m.in. z: With czy Stelarius. 19.02.2016 r. Dark Letter wystąpił na czeskim festiwalu R-E-T Fest 2016 w Trzyńcu. Rok 2016 to również ważny rok pod względem zmian personalnych. Aktualnie Dark Letter gra w składzie:

Beata Golińska – wokal
Mario Biel – gitara
Małgorzata Antosz-Konieczna – klawisze
Danny Waves – bas
Jakub WItt – perkusja

Zespół odszedł od rockowych brzmień, kierując się w stronę cięższego uderzenia, zachowując jednak gotycki klimat. Obecnie Dark Letter przygotowuje się do II edycji festiwalu "Temu Misiu" w chorzowskiej Leśniczówce oraz pracuje nad pierwszym LP. 

https://www.facebook.com/darkletter/

Wydarzenie na FB:
https://www.facebook.com/events/1783062038582661/

Serdecznie zapraszamy!!!

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.