XV-lecie GORTAL już 15 grudnia! Premiera nowej już jutro!

Zapraszamy na specjalny koncert z okazji XV-lecia istnienia Gortal, który odbędzie się w sobotę 15 grudnia w warszawskiej Progresji.
Obchody urodzin powiązane są z premierą najnowszej płyty warszawskich deathmetalowców. „Deamonolith” pojawi się w sklepach 6 grudnia 2012 dzięki wytwórni Pagan Records.
Cały album można odsłuchać na stronie MUSICK MAGAZINE – http://www.musickmagazine.pl/materialy,stream,20.html
Wśród zaproszonych gości znajdą się: legenda polskiego black/death metalu Pandemonium, deathmetalowe Embrional i Conquest Icon oraz rock-metalowy God Said No. Dla pierwszych 166 osób, które kupią bilet, zespół oferuje płytę „Deamonolith” w specjalnej, promocyjnej cenie!
Natomiast 9 grudnia, w nocy z niedzieli na poniedziałek, Gortal będzie gościem Antyradia.

 

sobota 15 grudnia
Warszawa, Progresja
XV-lecie Gortal
Pandemonium / Gortal / Embrional / Conquest Icon / God Said No
otwarcie bram: 18.00, koncert: 18.30
wstęp: 20 PLN do 30 listopada, 25 PLN do 14 grudnia, 30 PLN w dniu koncertu

strona zespołu: http://www.facebook.com/GORTAL666

 

BIOGRAFIE:
Gortal – dostojny jubilat, to warszawska ekipa wykonująca klasyczny death metal, zakorzeniony w latach 90. ubiegłego stulecia. Zespół zakończył właśnie prace nad kolejnym albumem „Deamonolith”, który ujrzy światło dzienne już 6 grudnia! Płyta powstała warszawskim Progresja Studio pod czujnym uchem Pawła Janosa Grabowskiego. Major, gitarzysta zespołu komentuje: „Jesteśmy absolutnie zadowoleni z efektów naszej wspólnej pracy. Udało nam się uzyskać brzmienie i klimat inspirowany duchem wczesnych lat 90., które są bez wątpienia najlepszym okresem dla Death Metalu. Mamy dla was żywiołowe blasty, częste zmiany tempa, wywołujące dreszcze riffy i solówki oraz wściekłe wokale prosto z otchłani”. Oprawą graficzną ponownie zajął się Michał Xaay Loranc, artysta znany ze współpracy z m.in. Nile, Behemoth i Armagedon. Urodzinowy set koncertowy będzie okazją do prezentacji najnowszych dokonań, ale również wędrówką po starszych wydawnictwach zespołu. Możemy też spodziewać się gości na scenie!

 

Pandemonium – żywa legenda krajowej sceny black/death, promująca aktualnie bardzo dobrze przyjęty przez fanów i krytykę album „Misanthropy”, wydany z początkiem roku, pod banderą Pagan Records. Ekipa, dowodzona przez założyciela zespołu Paula, znana jest z koncertów, okraszonych wyjątkową scenografią.Embrional – śląscy deathmetalowcy, parający się brutalną, ale jednocześnie finezyjną odmianą gatunku. Aktualnie zespół promuje płytę „Absolutely Inhuman Behaviors”, która ukazała się wiosną mijającego roku nakładem Old Temple Records. Materiał ten udowadnia klasę Embrional i plasuje zespół w czołówce rodzimego undergroundu. To będzie kolejna wizyta Ślązaków w Warszawie. Zespół znany jest z bardzo żywiołowych popisów scenicznych.

 

Conquest Icon – kolejny przedstawiciel lokalnej sceny deathmetalowej, skupiający doświadczonych muzyków, powiązanych personalnie z takimi ekipami jak Pyorrhoea, Saluts, Empheris i… Gortal. Zespół założony w 2009 roku przez Andy’ego Blakka zdążył zadebiutować płytą „Hellspire”, która zebrała bardzo pozytywne recenzje. Już za kilka tygodni będzie można usłyszeć 3 nowe numery Warszawiaków, które pojawią się na splicie „We Are The Ancients”. Zespół rozpoczął już prace nad kolejnym
pełnometrażowym wydawnictwem. Grudniowy występ będzie też okazją do pożegnania z wokalistą Empherionem, który pojawi się gościnnie w jednym z numerów.

 

God Said No – niektórzy mówią że to groove metal, inni że to uosobienie rocka.Tak naprawdę w muzyce God Said No każdy znajdzie coś dla siebie. Może wynika to z faktu, że każdy z członków zespołu wplata w to swoje doświadczenia, których wcale nie należy się wstydzić. GSN to: Przemo (ex-Saltus), Kris, Kefir (ex-Testor), Filip i Wojtas. Czyli energia mięsistych gitarowych riffów, pełne pasji solówki, porywający wokal, potężny bas i jazzująca perkusja.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.