Wznowienie płyt Killers tym razem na winylu!

W najbliższy poniedziałek, 1 grudnia do sklepu trafią 3 winyle formacji Killers. Ten heavy-metalowy zespół dowodzony przez byłego wokalistę Iron Maiden – Paula Di’Anno, powstał w 1991 roku i był pierwszą metalową super-grupą. Mając w składzie członków Iron Maiden, Tank (Cliff Evans), Raven (John Gallagher) i Battlezone (Steve Hopgood, Nick Burr)  zostali szybko nazwani przez branżową prasę „naturalnymi następcami Judas Priest”. W 2013 roku nakładem Metal Mind Productions ukazały się zremasterowane płyty „Murder One”, „Menace To Society” oraz „South American Assault”.

Teraz płyty pojawiają się w wersji winylowej, w kolorach zgodnych z barwami flagi Wielkiej Brytanii: „Murder One” (niebieski winyl), „Menace To Society” (biały winyl) oraz „South American Assault” (czerwony winyl).

Cliff Evans, gitarzysta Killers komentuje: „Jesteśmy niezwykle podekscytowani wznowieniem na winylu trzech płyt nagranych przez nas we wczesnych latach 90. Materiał został zarejestrowany na 24-ścieżkowych maszynach analogowych, więc to będzie cudowne po latach usłyszeć te nagrania w formacie, na który zostały oryginalnie przeznaczone. Nie ma wątpliwości, że winyl ma lepszą jakość dźwięku niż cyfrowa płyta CD, a to ma znaczenie szczególnie podczas słuchania rocka i metalu. Album ‘Murder One’ został nagrany w legendarnym Power Station Studios w Nowym Jorku i został wyprodukowany przez Roba Fraboni, który wcześniej pracował między innymi z The Rolling Stones i Eric Clapton. Udało mu się uchwycić jeden z najlepszych występów wokalnych Paula Dianno! Moc zespołu jest w wersji winylowej znakomicie słyszalny. To wielka satysfakcja móc trzymać album w rękach, studiować wkładkę i okładkę płyty. Renesans tego niezwykłego formatu jakim jest płyta winylowa zupełnie mnie nie dziwi!”

Wznowienie na winylu płyt Killers stanowi jazdę obowiązkową nie tylko dla fanów!!

Killers – Murder One LP

Wydawca: Metal Mind Productions
Format: LP (niebieski winyl)
Gatunek: Heavy metal
Data premiery: 01.12.2014

Lista utworów:

Strona A:
1. Impaler
2. The Beast Arises
3. Children Of The Revolution
4. S & M
5. Takin’ No Prisoners

Strona B:
6. Marshall Lokjaw
7. Protector
8. Dream Keeper
9. Awakening
10. Remember Tomorrow

Killers – Menace To Society LP

Wydawca: Metal Mind Productions
Format: LP (biały winyl)
Gatunek: Heavy metal
Data premiery: 01.12.2014

Lista utworów:

Strona A:
1. Advance And Be Recognized
2. Die By The Gun
3. Menace To Society
4. ?
5. Think Brutal
6. Past Due
7. Faith Healer

Strona B:
8. Chemical Imbalance
9. A Song For You
10. Three Words
11. Conscience
12. City Of Fools

Killers – South American Assault LP

Wydawca: Metal Mind Productions
Format: LP (czerwony winyl)
Gatunek: Heavy metal
Data premiery: 01.12.2014

Lista utworów:

Strona A:
1. Overloaded
2. Murders in the Rue Morgue
3. Wrathchild
4. Remember Tomorrow
5. Children of Madness
6. Phantom of the Opera

Strona B:
1. Metal Tears
2. Strange World
3. Sanctuary
4. Running Free
5. The Promise
6. We Will Rock You/Smoke on the Water

KILLERS
Latem  1991 roku, trzech muzyków – Paul Di’Anno, Cliff Evans oraz Steve Hopgood – wpadło na pomysł utworzenia nowej metalowej super grupy, która mogła by przywrócić do życia klasyczny brytyjski heavy-metal, który wówczas powoli znikał z muzycznego rynku.  Będąc wcześniej członkami takich metalowych legend jak Iron Maiden, Tank czy Battlezone, zdawali sobie sprawę, że mają wystarczająco wiarygodni aby utworzyć zespół, która mogłaby oddać sprawiedliwość muzyce, którą wielbili. Pomysł zrealizowano w Stanach Zjednoczonych gdzie wówczas na stałe przebywał Evans. Skład zespołu został uzupełniony przez basistę Johna Gallaghera (Raven) i jedynego w tym gronie Amerykanina – gitarzystę Raya Detone znanego wcześniej z formacji Drive She Said. Koncertowy materiał „South American Assault” zarejestrowano w 1991 roku jeszcze przed ukazaniem się studyjnego debiutu „Murder One”. Mając za sobą bogate doświadczenia koncertowe, muzycy bardzo szybko znaleźli bezbłędne porozumienie na scenie i tchnęli nowe życie w klasyczne utwory Iron Maiden oraz inne metalowe hity. Di’Anno wspiął się na wyżyny swoich możliwości dzięki czemu album jest pozycją obowiązkową dla wszystkich miłośników rocka. Płyta wydana oryginalnie w 1994 roku był od dłuższego czasu pozycją niezwykle trudną do zdobycia. Niedługo po premierze Gallagher powrócił do swojego macierzystego zespołu Raven. Także Detone postanowił pójść swoją drogą. Na ich miejsce przyjęto basistę Gavina Coopera oraz gitarzystę Nicka Burra i w takim składzie zespól podpisał kontrakt płytowy z firmą BMG. Debiutancki album „Murder One” powstał w The Powerstation Studios w Nowym Jorku a nad jego produkcją czuwał Rob Fraboni. Płyta została świetnie przyjęta przez światową prasę muzyczną i stała się klasykiem dla wszystkich fanów brytyjskiego metalu.  Kolejne 18 miesięcy zespół spędził na trasie promując album na koncertach w Japonii, Europie i Stanach Zjednoczonych.  Materiał na  kolejną płytę powstał po powrocie muzyków do Wielkiej Brytanii. Wyjątkiem był Di’Anno który postanowił pozostać w Stanach Zjednoczonych kolejnych kilka tygodni. Wkrótce jednak został aresztowany na 3 miesiące za m.in. posiadanie narkotyków. Aby nie tracić czasu zespół podsyłał mu do więzienia napisaną nową muzykę, do której Di’Anno tworzył teksty. Po wypuszczeniu na wolność wokalista został deportowany ze Stanów Zjednoczonych. Powrócił zatem do Wielkiej Brytanii, gdzie w 1994 Killers rozpoczęli nagrywanie albumu „Menace to Society” (ang. zagrożenie dla społeczeństwa – tak miał określić Paula Di’Anno sędzia w jego procesie). Płyta była zdecydowanie bardziej agresywna niż debiutanckie wydawnictwo na co z pewnością wpłynął pobyt w więzieniu. Została świetnie przyjęta przez media – niemiecki Metal Hammer nazwał go „Najlepszym nowym albumem”.
Zespół Killers po latach milczenia planuje wkrótce wydać nowy album. Oczekiwanie z pewnością umili wznowienie dotychczasowej dyskografii.  Teraz wszystkie płyty Killers dostępne są również w wersji winylowej.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.