Wywiad z zespołem Hunter.

W końcu po długim oczekiwaniu pojawiła się informacja, że w
listopadzie ukaże się Wasz nowy album „Królestwo”. Powiedźcie, czy i
tym razem inspirowaliście się tworząc tą płytę filmami, jak to miało
miejsce na „Hellwood”?

Właściwie życiem, jak zwykle. Są inspiracje filmami, ale też książkami, bezpośrednio i pośrednio. 

Czy możecie coś opowiedzieć o tym albumie? Ponoć znajdzie się na nim ballada? Czy płyta będzie swego rodzaju kontynuacją poprzednika, czy raczej czymś zupełnie nowym? Chociaż nie ukrywam, że okładka „Królestwa”, przypomina mi postać z teledysku do „Strasznika”. Słyszałam także, że płyta ma być podzielona na dwie części: na wojnę i pokój. Wyjaśnijcie na czym to polega, jak osiągnęliście taki kontrast.

Tak, płyta, jest koncept albumem, podzielona na dwie części, i w ogóle jest pierwszą częścią większej całości, ponieważ nagraliśmy materiał na dwie płyty. jest syntezą wszystkich poprzednich i czymś zupełnie nowym, innym. Okładka rzeczywiście występuje w oryginale w klipie „Strasznik”. Jest na tyle fajna, że postanowiłem ją wykorzystać na okładce „Królestwa” również.

Foto: Katarzyna Muraszko

Tym razem z tego co można przeczytać na Waszej stronie, nowy album postanowiliście wydać własnym sumptem, czy przez to czujecie, że płyta jest bardziej niezależna? Dystrybucję powierzyliście Mystic Production. Jesteście zadowoleni ze współpracy?

Z Mystic współpracujemy od wielu lat. To prężna i wciąż rozwijająca się firma. Mamy do siebie zaufanie i lubimy się. Mimo, że faktycznie założyliśmy firmę i wydaliśmy Królestwo sami, nadal współpracujemy i wspieramy się promocyjnie.

Czy w celu promocji nowej płyty ukaże się jakiś singiel, albo idąc dalej teledysk do singla?

Tak, lada moment ukaże się pierwszy klip do utworu „Trumian Show” a tydzień później drugi. Kręciliśmy je w tym samy czasie, w Szczytnie, na Mazurach.

Jak można przeczytać w internecie, na Waszym albumie będziemy mogli usłyszeć chór, a także ptactwo wszelakie, a czy nie myśleliście nigdy, aby na albumie Huntera pojawił się duet?

Mamy tu niezły duet. Saimon i Daray. Prawdziwe gwiazdy opery 🙁

„Królestwo” było nagrywane raczej w niecodziennych warunkach, zupełnie poza studiem. Jak to wpłynęło na kształt i brzmienie? Czy wydaje Wam się, że dzięki temu płyta jest lepsza? Może prawdziwsza?

Na pewno bardziej leśna 🙂 Dużo tu przyrody, natury i strasznie ciężkich tematów, które są w stanie zdołować każdego. Gdyby nie „O wolności”, nie byłoby żadnej nadziei po przesłuchaniu tego albumu.

„Królestwo”, szczerze powiedziawszy, ten tytuł mnie zaskoczył, bowiem jest to pierwszy polski tytuł w karierze Huntera, czy to oznacza, że Hunter wkracza na nowe tory?

Ooo zaskoczyłaś mnie.. Faktycznie, pierwszy polski tytuł! Nieźle. Tak, to musi świadczyć o wejściu na całkiem nowe tory!

Poprzednio w utworach mieszany był język polski z rumuńskim. Jaki miało to cel i dlaczego akurat ten język? Czy teraz też możemy się spodziewać podobnego zabiegu?

Czy to oznacza, że nie miałaś w ręku oryginalnej płyty „Hellwood”? Bo w książeczce bardzo wyraźnie jest opisane co i dlaczego.

A co z Waszymi pozostałymi muzycznymi projektami/zespołami? Czy teraz kiedy będziecie promować album, te projekty odeszły na boczny tor, czy raczej z chwilą nagrania nowego albumu Huntera macie czas, aby skupić się na nich i poświęcić im swój czas?

Na razie mamy przed sobą drugą część „Królestwa”, potem unplugged więc mamy co robić na dłuższy czas.

Foto : Katarzyna Muraszko

Gdzie w najbliższym czasie będzie można Was usłyszeć i zobaczyć?

Na trasie promującej płytę. Wszystkie szczegóły sa na www.hunter.art.pl i FB zespołu: https://www.facebook.com/HUNTER.Oficjalna.Strona.Zespolu 

Jak oceniacie kondycje muzyki rockowej w Polsce i na świecie? Czy jest jeszcze szansa na jakieś ciekawe trendy czy wszystko już było?

Zawsze jest szansa, zawsze jest nadzieja i zawsze, nawet jak już wydaje się, że nic godnego uwagi nie powstanie – coś takiego się pojawia co wyrywa na kilka lat z butów i zaczyna się szaleństwo.

Co chcielibyście na koniec przekazać swoim fanom?

Chcieliśmy podziękować tym, którzy mają nasze oryginalne płyty. Za wsparcie, zaufanie, wiarę i uczciwość!

Zespól przepytywali Fani Huntera i ekipa BloodArt