Kärtsy

 Wywiad z Kärtsy 2.02.2010r.

Kartsy

Kartsy

Kiedy zamierzacie wydać swój nowy album?
W tym roku, prawdopodobnie już na wiosnę.

Czego możemy się spodziewać po nowym albumie? Jakiego rodzaju piosenki można na nim znaleźć?
Ha, ha nie oczekujcie niczego J. W każdym razie będzie pełen chwytliwego popowo/rockowego brzmienia w stylu Kärtsy:)… Opowiadają one o świecie widzianym oczami Kärtsy:).. Historie opowiadają o tym co ja osobiście widzę wokół siebie… Myślę, że to jest wysokiej klasy album i ci, którzy mieli już okazję go słyszeć, na szczęście, zgodzili się ze mną w stu procentach…..

Czy jakichś innych gości można spodziewać się na albumie?
Dwóch kobiet. Obiecałem, że jeszcze ich nie ogłoszę

Czy będzie kolejny singiel promujący album?
Owszem

Czy planujecie nakręcenie videoklipu do piosenki „Running Away”?
Jutro zamierzam rozmawiać o tym z naszą wytwórnią. Jest taki plan i być może go zrealizujemy. Jak do tej pory odpowiedź publiki była obiecująca by móc o tym poważniej myśleć. I jeśli dojdzie do nakręcenia teledysku, będzie naprawdę wspaniały! Ten sam człowiek, który robił leśne arcydzieło Waltari ( nawet otrzymał za to nagrodę za najlepszy fiński teledysk roku!), był zainteresowany zrobieniem i dla nas teledysku.

Dlaczego zaprosiłeś Jussi’ego z Uniklubi by wykonał wraz z Tobą piosenkę „Running Away”?
Od zawsze fascynowały mnie duety. Zawsze lubiłem współpracę z innymi. A im bardziej oryginalna osoba tym praca jest ciekawsza.

Jak możesz, opisz nam swoją współpracę z Jussi’m?
Była bardzo spokojna i cool. Nie znaliśmy się za dobrze wcześniej, więc wybraliśmy się na piwo po pracy w studio i rozmawialiśmy o naszych doświadczeniach jako piosenkarze w zespołach i porównywaliśmy je ze sobą. Zdawał się wiedzieć dużo o tym, co robiłem wcześniej, co było dla mnie niespodzianką J. Wiecie, piosenkarze zawsze mają dużo ze sobą wspólnego, niezależnie od muzycznego stylu, jaki wykonują. Rola piosenkarza w zespole jest mniej więcej w każdym przypadku tak sama.

Zaprosiłeś Jussi’ego Selo do współpracy by wypromować album. Czy możemy spodziewać się podobnej pracy z gośćmi, których zaprosiłeś do współpracy, czy to tylko jest jedna piosenka na tym albumie?
Nigdy nie mogę wykluczyć takiej możliwości

Kiedy słuchamy Running Away wyczuwa się w niej pewną depresyjną nutę. Czy to nasze subiektywne odczucie czy taki był zamierzony efekt tej piosenki?
Tak, to rodzaj wołania o pomoc. Podstawowym uczuciem jest bezradność w tej piosence. Jest to bardziej depresyjna piosenka…

Czy planujecie wydać płytę w Europie? Jeśli tak to gdzie?
Tak. Prowadzimy negocjację w tej sprawie, więc jest jeszcze za wcześnie by cokolwiek mówić. I w gruncie rzeczy dopiero po ukończeniu negocjacji możemy coś więcej powiedzieć o konkretnej dacie wydania płyty.

Dlaczego rozpocząłeś karierę?
Od wielu lat to planowałem! Już na początku stulecia próbowałem krótko z dwoma singlami. Później miałem bardzo dużą przerwę, zbyt długą, by wszystko przemyśleć. Jednak zawsze chciałem robić to co robię. I teraz WRESZCIE to robię!

Czy planujecie występy poza granicami Finlandii i trasę po Europie?
Na pewno. Było kilka koncertów w styczniu a następne zapowiadają się w maju! Po szczegóły zapraszam na www.kartsy.com i tam znajdziecie wszelkie informacje i ogłoszone występy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *