Wolf Spider w Poznaniu!!!

Wolf Spider wystąpi 3 lutego w Poznaniu w klubie „Blue Note” w ramach Feniks Tour 2013.

Bilety: 20 zł w przedsprzedaży, 25 zł w dniu koncertu
do nabycia w biurze klubu, CIM-ie, sklepie RockLongLuck oraz na bilety24.pl

Support: Rusted Brain, Hateera, HeadShot

Wolf Spider (Wilczy Pająk) powstał w 1985 roku w Poznaniu w składzie: Leszek Szpiegiel – wokal, gitarzyści Maciej Matuszak i Piotr Mańkowski, basista Mariusz Przybylski oraz perkusista Tomasz Goehs.

Jeden z wżniejszych zespołów polskiej sceny metalowej lat 80. Stały uczestnik festiwalu Metalmania, laureat FMR Jarocin’87, zespół, który gościł na scenie w katowickim Spodku, poznańskiej Arenie, gdańskiej hali Oliwii, Opola i festiwali w Polsce, Czechosłowacji i na Węgrzech.

Zespół ma na koncie cztery płyty autorskie: ‚Wilczy Pająk’, ‚Hue of Evil’, ‚Kingdom of Paranoia’ i ‚Drifting in the Sullen Sea’. Ostatnie dwa albumy zostały nagrane w składzie: Jacek Piotrowski – voc, Dariusz ‚Popcorn’ Popowicz i Piotr Mańkowski – gitara, Maciej Matuszak – bas, Tomasz Goehs – perkusja.

W drugiej połowie 2011 roku, po 20 latach milczenia, nastąpiła reaktywacja zespołu. W 2012 Wolf Spider zagrał kilka koncertów, między innymi w Szczecinie i Warszawie. W drugiej połowie września zostały nagrane trzy nowe utwory, które zostaną wydane w formie singla. Na początku kwietnia 2013 planowane jest wydanie nowej płyty Wolf Spider.

Skład:
Maciej Wróblewski – wokal
Maciej Matuszak i Piotr Mańkowski – gitary
Mariusz Przybylski – bas
Beata Polak – perkusja

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/364437240315264/

BloodArt objął patronat medialny nad wydarzeniem.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.