WHITE MILES supportem na jedynym, polskim koncercie Eagles of Death Metal!

Agencje P.W. Events oraz Go Ahead mają przyjemność poinformować, że zespół Eagles Of Death Metal postanowił wznowić działalność koncertową. Tym bardziej nas to cieszy, że kontynuowana będzie trasa promująca ich najnowsze wydawnictwo "Zipper Down”. Koncert odbędzie się 9 sierpnia 2016 roku w Mega Clubie w Katowicach. Muzycy wznawiają, zawieszoną w listopadzie, trasę po Europie, która została przerwana po tragicznych zamachach terrorystycznych podczas ich koncertu w paryskim klubie Le Bataclan. Jako support wystąpi grunge’owy duet – White Miles, który będzie promował swój najnowszy album „The Duel” – wydany w kwietniu tego roku.

White Miles to nietuzinkowy duet, obracający się w wyrazistych, grunge'owych klimatach. Do swojego CV mogą wpisać występy u boku takich tuz jak Courtney Love, Blues Pills czy Truckfighters. I choć Medina i Lofi muzycznie działają dopiero od 2011 roku, to przez te kilka lat udało im się naprawdę sporo osiągnąć. Ich ostatni album "The Duel" został znakomicie przyjęty przez fanów i krytyków muzycznych. W 38 minutach zawarli mieszankę bluesowej subtelności, stonerowego ciężaru, grunge’owego brudu i punkowej bezczelności. To znakomita propozycja dla fanów brudnego grania i świetna wiadomość przed sierpniowym koncertem Eagles of Death Metal!

unnamed (17)

EAGLES OF DEATH METAL
+ WHITE MILES 

9.08

Mega Club, Katowice

Bilety:  

95zł – http://pwevents.pl/pl/bilety,1,316.html 

105zł – Ticketpro, Eventim, Ebilet, Biletomat.pl, Mega Club, sklep muzyczny All (ul. Mickiewicza 14)

115zł – w dniu koncertu

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/1665074193767184/

Eagles of Death Metal to zespół grający garage rocka, założony przez Josha Homme'a (Queens of The Stone Age) i Jessego Hughesa w miejscowości Palm Desert w Kalifornii. Nazwa jest dosyć myląca – Hughes w wywiadzie dla Teraz Rock powiedział, że nazwa powstała wtedy, gdy ich przyjaciel Lou, chciał przekonać Homme'a do death metalu. Puścił mu Vadera, a Josh nazwał ich "orłami death metalu". Muzycy swoją działalność rozpoczęli w 1998 roku i dotychczas wydali 4 albumy długogrające. Ostatni w ich dyskografii jest, jeszcze gorący, materiał „Zipper Down” z października 2015 roku, który wspiął się na wysokie miejsca światowych list sprzedaży. Zespół powstały na kanwie Queens of the Stone Age to spora dawka rockowego szaleństwa pomieszanego z dobrym humorem. Homme i Hughes na swoich albumach zabierają słuchaczy w podróż po kalifornijskich pustyniach. Współpracowali z takimi muzykami jak Dave Grohl, QOTSA czy Mark Lanegan. W naszym kraju ostatni koncert klubowy zagrali w 2009 roku. Teraz wracają po 7 latach, by podbić katowicki Mega Club. Fanom z Polski potwierdzili swoją niezawodną formę na zeszłorocznym Open’erze, dając niezapomniane show w prawdziwie kalifornijskim klimacie. Ich najnowsze dzieło, „Zipper Down”, to zestawienie 11 utworów zarejestrowanych w kalifornijskim Pink Duck Studios. Cała płyta instrumentalnie i wokalnie była nagrana od początku do końca tylko przez dwóch muzyków – Homme’a i Hughesa, a dodatkowo ten pierwszy odpowiada za produkcyjną stronę materiału. Muzycy komentują ten album krótko: „W niezależnym badaniu, czterech z trzech lekarzy twierdzi, że ZIPPER DOWN to prawdziwy orgazm dla uszu. I my im wierzymy.”

https://www.facebook.com/eaglesofdeathmetal

http://eaglesofdeathmetal.com/

„I Want You So Hard”

WHITE MILES

Określani jako brudny „pole dance’owy” duet grający bluesowego stoner rocka. Medina i Lofi spotkali się w 2005 roku, ale dopiero w 2011 zdecydowali powrócić na podbój muzycznej sceny. Znani z szalonych imprez w sali prób z udziałem tancerzy na rurach, starych czarno-białych filmów i głośnej muzyki. Od 2011 zagrali kilka koncertów w Niemczech, Austrii, Szwajcarii czy też Włoszech, ale dopiero rok 2014 był dla nich przełomowy. Mieli przyjemność supportować takich artystów jak Truckfighters, Valley Of The Sun czy też ikonę amerykańskiego grunge’u – Courtney Love. Na swoim koncie mają długogrający album „Job: Genius. Diagnose: Madness.” oraz najnowszy, z kwietnia 2016 roku, krążek „The Duel”. Ten rok jest dla duetu bardzo pracowity, koncertują po Europie jako support Eagles of Death Metal, a także Blues Pills.

https://www.facebook.com/whitemilesmusic/

„Fake Smile” 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.