W sobotę 4 listopada zapraszamy do Zabrza!

Zabrze, 24.10.2017

W sobotę 4 listopada 2017 roku o godzinie 18:00 w Starej Markowni Kopalni Ludwik w Zabrzu odbędzie się koncert charytatywny pod hasłem: "Flota Fest – Zabrze 2017", organizowany przez Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży "Wielka Flota Zjednoczonych Sił". Na scenie pojawią się cztery zespoły: Evil Walks, Drakon, Roadhog oraz Axe Crazy i zagrają cięższe brzmienia w klimacie heavy, hard & power metal.

W sobotę 4 listopada 2017 roku w Starej Markowni Kopalni Ludwik w Zabrzu (ul. Bronisława Hagera 43) o godzinie 18:00 rozpocznie się koncert charytatywny pod hasłem: "Flota Fest – Zabrze 2017", organizowany przez Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży "Wielka Flota Zjednoczonych Sił".  W postindustrialnym otoczenia cięższe brzmienia w klimacie heavy, hard & power metal zaprezentują cztery zespoły: Evil Walks, Drakon, Roadhog oraz Axe Crazy. Cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na działalność statutową stowarzyszenia a dokładnie na funkcjonowanie świetlicy "Nasza Chata".

Jako pierwszy wystąpi najmłodszy zespół – Evil Walks w składzie: Gitara Prowadząca – Artur Spalony, Gitara Rytmiczna – Rafał Banachowicz, Perkusja – Marcin Swaczyna, Bass – Michał Małek, Wokal – Jacek Boroń. Jak sami mówią zespół powstał z miłości do legendarnej grupy AC/DC. Dużą wagę przywiązują do oprawy wizualnej, odpowiednie stroje i smaczki w rodzaju angusowego 'duck-walk' tylko dodają występom chłopaków autentyczności.

Drakon w składzie: Roman Antosz (wokal, gitara), Rafał Januszek (gitara), Michał Matusz (bas), Adam Pokryszka (perkusja). Kapela z Czeladzi, powstała w 2012 roku, grająca heavy/ power metal. 28 lutego 2013, pojawiło się internetowe demo, w postaci trzech utworów: "Polar Night", "The Rise Of The Templars", oraz "Nightmare". Pierwszego marca 2014-go roku światło dzienne ujrzała profesjonalna płyta demo, zatytułowana "Awakening", zawierająca pięć autorskich kompozycji zespołu. Wiosna 2017-go roku to rozpoczęcie procesu nagrywania debiutanckiego albumu.

Jako trzeci na scenie zagra Roadhog w składzie: Krzysztof "Krzychu" Tabor – bass i wokal, Maciej "Ogór" Szupik – gitara, Przemek "Pemo" Murzyn – gitara, Michał "Kozioł" Kozioł – perkusja. Roadhog to klasyczny czysto heavy metalowy projekt z Krakowa. Założony w 2012 roku zespół, składa się z czterech metalowych maniaków, pełnych entuzjazmu i pomysłów muzycznych. Ich zachowanie sceniczne i wizerunek przywołują jednoznaczne skojarzenia z latami 80-tymi (długie włosy, skóra, dżins, synchroniczne ruchy na scenie), czyli wszystko jest tak, jak za czasów świetności gatunku, który obecnie znów powraca do łask!

Jako osstatni na scenie zagra AXE CRAZY w składzie: Adrian Bigos – gitara,wokal; Andrzej Heczko – perkusja; Michael Skotnicki – wokal; Robson Bigos – gitara,wokal; Daniel Czupryn – bas. Zespół powstał w 2010 roku i od początku grał muzykę na pograniczu klasycznego hard rocka oraz heavy metalu. W kwietniu 2014 roku Axe Crazy wydał własnym sumptem swoją debiutancką EP "Angry Machines". W marcu 2015 zespół pojawił się na wydanej w Niemczech składance "Trveheim Vol.1", zawierającej 10 zespołów nurtu NWOTHM z całego świata. W czerwcu tego samego roku Axe Crazy podpisuje kontrakt z niemiecką wytwórnią Pure Steel Records obejmujący wydanie debiutanckiej EP na winylu, natomiast w sierpniu kolejny utwór zespołu pojawia się na składance "True Metal Lives III – The Hard Road To Hell" wydanej w USA.

Bilety w cenie 15 zł dostępne będą w sprzedaży na bramce w dniu koncertu od godziny 16:00. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na działalność statutową Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży "Wielka Flota Zjednoczonych Sił" a dokładnie na funkcjonowanie świetlicy "Nasza Chata".

Anna Tamas

Tel kontaktowy: 881-643-769

E-mail: ania.tamas@gmail.com /  wielkaflotazabrze@gmail.com

https://www.facebook.com/wielkaflotazjednoczonychsil/

STOWARZYSZENIE DZIECI I MŁODZIEŻY

WIELKA FLOTA ZJEDNOCZONYCH SIŁ

41-800 Zabrze,   ul. Dworcowa 9/16,    tel. 881-643-769, 609-582-277

NIP: 6482559280    REGON: 240 147 993    NUMER KONTA: 96-1060-0076-0000-3380-0018-4896

 

 

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.