VIII edycja Jagórfest już w sobotę w Progresji!!

Nadciąga ósma edycja Jagórfest, czyli festiwalu muzyki rockowej i metalowej związanego z Klubem Progresja już w weekend!

19 stycznia bramy Progresji otwarte zostaną już o 16:00, bo czeka nas aż 5 zespołów.

Na rozgrzewkę Frost CommanderWarszawska młoda krew heavy-speed-power metalowa,  stawiająca sobie za cel pobudzenie i wzmocnienie swoją twórczością lokalnego podziemia metalowego. Na drugi ogień pójdzie Lux Perpetua, która na sceny warszawską trafiła w 2010 roku, w swojej historii zaliczyli kilka pauz i wymian składu, ale trwają dzielnie, bo przecież Show must go on! Trzecim składem tego wieczora będzie Night Mistress, który zabierze nas w świat bardziej melodyjnego heavy/power metal. W 2010 wydali swoją pierwszą płytę, a już w marcu 2011 podpisali umowę z amerykańską wytwórnią Hell Rider Records na wydanie swojego debiutanckiego albumu w USA oraz Kanadzie. Oficjalnie The Back of Beyond ujrzała światło dzienne 29.04.2011r.W lipcu 2012 zespół zarejestrował jeden ze swoich nowych utworów – Hand of God. Ma on zapowiadać nową płytę Night Mistress.

Tuż przed gwiazdą wieczoru wystąpi Dragon’s Eye zespół heavy/thrash metalowy założony w 1999 roku, który występował na licznych koncertach w Polsce i zagranicą między innymi z: Grave Digger, Sinner, Diamond Head, KAT, Hate, Darzamat, TYR, Proletaryat, Riverside, Chainsaw, Witchking, Horrorscope, Arakain, Alastor, Master, Butelka, Corruption, Carnal, Testor, Pandemonium, Wojciech Hoffman i Drzewa, Closterkeller, Farben Lehre. 3 albumy na koncie plus 4 mniejsze produkcje – podsumowując: kawal dobrego grania z mocą bijąca ze sceny…

A na deser bądź główne danie – TURBO. Zespół, którego nie trzeba przedstawiać i, o którym można pisać bez końca. Ich pierwsza płyta „Dorosłe dzieci” wpisała się na zawsze w historię muzyki polskiej. W 1985 roku ukazał się drugi longplay zespołu  „Smak Ciszy”. Zespół został zaproszony do występu na festiwalu „Rock Arena” z zespołem Kat oraz z  zachodnimi gwiazdami: Hanoi Roks  i Pretty  Maids. W 1986 roku światło dzienne ujrzała  płyta „Kawaleria szatana”, uważana przez krytyków i fanów za najważniejszą „heavy metalową” płytą lat 80-tych w Polsce – płyta, która stała się dla zespołu wielkim przełomem. Po jej wydaniu zespół uzyskał możliwość grym.in. w Niemczech.  Ich kariera trwa nieprzerwanie od lat 80-tych. Występowali m.in. na FESTIWALU JEDYNKI SOPOT 2005, wykonując z orkiestrą Wiesława Pieregorólki  swój największy przebój „Dorosłe Dzieci”. W roku 2009 zespół wydał  jeden z najlepszych w swojej historii krążek pt. STRAŻNIK ŚWIATŁA. Płyta została znakomicie przyjęta przez krytykę jak i słuchaczy. Nominowana do nagrody FRYDERYKI za 2009 rok.

PROGRAM WIECZORU:
16.00 otwarcie bram
16.00 – 18.00 Happy Hours na piwo beczkowe
18.30 – 19.00 Frost Commander
19.15 – 19.45 Lux Perpetua
20.00 – 20.45 Night Mistress
21.00 – 22.00 Dragon’s Eye
22 15 – … Turbo

Bilety: 40 zł w przedsprzedaży i 50 zł w dniu koncertu (do nabycia w Klubie Progresja, sieci eventim oraz Street Tattoo)

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.