VICTORIANS potwierdza trasę z The 69 Eyes oraz koncerty na krajowych i zagranicznych festiwalach!

Pochodzący z Bielska-Białej zespół Victorians, który pod koniec roku 2012 zadebiutował doskonale przyjętą płytą “Revival” zaprasza na najbliższe koncerty.

Zespół wystąpi na 3 koncertach polskiej trasy The 69 Eyes – 27 kwietnia w Warszawie (Proxima), 28 kwietnia w Krakowie (Kwadrat) oraz 29 kwietnia we Wrocławiu (Alibi). Oprócz nich na scenie wystąpi również horror-rockowy The Fright z Niemiec.

Latem VICTORIANS wystąpi na Castle Party, jednym z największych festiwali muzyki gotyckiej w Europie, który odbędzie się w dniach 11-14 lipca w Bolkowie.

Jesienią muzycy wyruszą na koncerty zagraniczne – wystąpią między innymi 18 października na Metal Female Voices Fest 2013 w Belgii (gwiazdą będzie Tarja Turunen), a nieco ponad tydzień później (26.10) zagrają na Międzynarodowym Festiwalu Filmów im. Brama Stokera w brytyjskim Whitby.

 

Zespół zaprasza również na nowy kanał Youtube gdzie opublikowano kilka, utworów, które nie znalazły się na płycie, m.in. instrumentalne kompozycje zainspirowane filmem “Hobbit”
Materiał na debiutancką płytę “Revival” powstał przełomie czerwca i lipca w częstochowskim MP Studio, pod czujnym okiem (i uchem) Mariusza Piętki, który współpracował z takimi zespołami jak Sabaton, Pathfinder czy Cristal Viper. Zespół VICTORIANS zarejestrował 10 niepowtarzalnych kompozycji. Za sesję zdjęciową odpowiada Katarzyna Niwińska. Na stronie zespołu można znaleźć wszystkie zdjęcia z tej sesji – http://www.facebook.com/victorians.band/photos_stream, a pod tym linkiem krótki film dokumentujący pracę w studio.

 

Do promocji albumu wybrano singiel “In The End”, który można odsłuchać w serwisie Soundcloud – http://soundcloud.com/utis-aristocrat/in-the-end. Album zebrał same pozytywne recenzję z kraju i zagranicy, opinie ponad 50 dziennikarzy można znaleźć tutaj:http://victorians.pl/revival-album-reviews/

 

Victorians to coś więcej niż muzyka, to również niepowtarzalny image! Victorians nie ukrywa swoich fascynacji kulturą artystyczna XIX wieku i jej spuścizną.

 
Więcej informacji:
http://www.facebook.com/victorians.band
http://victorians.pl/
 

Naszą recenzję płyty Victorians możecie przeczytac tutaj.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.