Vader w Krakowie już w sobotę.

Knock Out Productions przypomina, że po Polsce jeździ trasa: Vader, Vesania oraz Calm Hatchery. W tę sobotę zobaczymy wszystkie te ekipy w „Fabryce”. Oto szczegóły Blitzkrieg Tour:

18:00 Drzwi
19:00-19:30 Calm Hatchery
20:00-20:45 Vesania
21:15- … Vader

VADER (Polska, Olsztyn) death metal:

Niekwestionowani klasycy black metalu, zespół, do którego porównuje się kolejne pokolenia twórców śmierć metalu, wzór konsekwencji, uporu w dążeniu do celu, szczerości w tym, co robi. Vader sieje zniszczenie już ponad 30 lat i absolutnie nie ma zamiaru przestawiać. Jeśli ktoś na to liczył, może zapomnieć. Vader nie tylko nie zdradza najmniejszych oznak wypalenia bądź rutyny, lecz wręcz łapie nowy silny wiatr w leciwe żagle i mknie do przodu z prędkością najnowszej generacji myśliwca. Łoi swój rasowy death metal pod każdą szerokością geograficzną, nie zapominając nigdy o polskich fanach. Co roku jesienią formacja niezmordowanego Petera rozpętuje wojnę błyskawiczną, czyli gra trasę pod nazwą „Blitzkrieg”. W 2014 roku odbędzie się ona po raz siódmy. Co istotne, objazd Polski będzie miał związek z nowym studyjnym materiałem, „Tibi et igni”, pierwszym, który kapela Petera nagrała z kapitalnym angielskim bębniarzem Jamesem Stewartem. Krążek kopie w jaja i zaraz poprawia sierpem prosto w ryj! Posłuchajcie sobie numeru „Go To Hell”, a przyznacie rację. Sesja nagraniowa odbyła się między grudniem 2013 a lutym 2014 w Hertz Studio w Białymstoku, a nad jej prawidłowym przebiegiem czuwali jego właściciele, Wojtek i Sławek Wiesławscy. Za oprawę graficzną odpowiada prawdziwa legenda wśród projektantów okładek, Amerykanin Joe Petagno, który pracował dla Pink Floyd, Led Zeppelin i jest też autorem słynnego Snaggletootha, zdobiącego płyty i gadżety legendarnej grupy Motörhead. Vader na żywo miażdży. Wie o tym każdy, kto choć raz ich widział i tych namawiać nie trzeba. Jeśli są tacy, którzy jeszcze nie mieli ku temu okazji, niech zaległość nadrobią.

http://www.vader.pl/
https://www.facebook.com/vader

VESANIA (Polska, Legionowo) symfoniczny black metal, death metal:

Długo musieliśmy czekać na koncerty Vesanii, bo Orion ma mnóstwo obowiązków jako basista Behemoth. Na szczęście dla rodzimych fanów łojenia z pogranicza symfonicznego black metalu i death metalu, wspaniała załoga, w której lider obsługuje gitarę oraz wspaniale daje gardła, po przerwie wraca do grania na żywo. Do tego na trasie z Vader! Orion założył Vesanię dawno, bo w 1997 roku. Te czasy pamiętają również Heinrich (gitara basowa) oraz Daray (bębny; kiedyś Vader, dziś jeszcze Hunter oraz Dimmu Borgir). Skład uzupełniają znakomity klawiszowiec Siegmar (brał fuchy od Behemoth i Vadera) oraz drugi wioślarz Valeo (znamy go z Sammath Naur i Rootwater). Vesania ma na koncie trzy duże płyty, na których można zaobserwować, jak wspaniale zespół się rozwija. Ostatnia ukazała się trochę temu, bo w 2007 roku. Nosiła tytuł „Distractive Killusions” i powalała na łopatki (jako bonus na wersji digi pojawił się świetny cover Bulldozera „Neurodeliri”). Czas oczekiwania na czwarty krążek możemy, nawet powinniśmy!, umilić sobie oglądaniem tego kapitalnego zespołu na żywo. Vesania live nie bierze jeńców!

http://www.vesania.pl/
https://www.facebook.com/VesaniaOfficial

CALM HATCHERY (Polska, Pomorze) death metal:

Załoga z Pomorza wymiata rasowy, brutalny death metal już ponad dekadę, okraszając go tekstami, w których króluje tematyka wojenna. W tym czasie Calm Hatchery zarejestrował dwa krążki, z których ostatnim jest świetny, nagrany w białostockim Hertzu „Sacrilege Of Humanity” z 2010 roku. Jak ćwierkają wróble, kwintet pracuje nad trzecim materiałem studyjnym. Zresztą, niech sami potwierdzą to, o czym się ćwierka: „Na trasie będziemy promować najnowszy album, którego premiera już we wrześniu!”. Świetny powód, aby ich zobaczyć. Zwłaszcza w tak zacnym zestawie, z Vaderem i Vesanią, nieprawdaż?

http://www.calmhatchery.pl/
https://www.facebook.com/calmhatchery

Zagrają:

VADER (Polska, Olsztyn) death metal +
Vesania (Polska, Legionowo) symfoniczny black metal, death metal:
Calm Hatchery (Polska, Pomorze) death metal

Kiedy: 20.9.2014 (sobota)
Gdzie: Kraków @ Fabryka, ul. Zabłocie 23
Bilety: 45 zł (przedsprzedaż), 55 zł (w dniu koncertu)

Przypominamy o pozostałych koncertach z ekstremalną muzyką organizowanych przez Knock Out Productions:

Behemoth 8 oraz 9.10  Kraków
Entombed AD + Grave 17.10 Kraków
Cannibal Corpse 16.11 Kraków
Cannibal Corpse 17.11 Warszawa
Morbid Angel grający “Covenant” 20.11 Gdańsk
Morbid Angel grający “Covenant” 21.11 Warszawa
Morbid Angel grający “Covenant” 23.11 Katowice
Aborted + Ehumed, Origin 30.11 Kraków
Aborted + Ehumed, Origin 1.12 Wrocław
Obituary 19.1 Kraków

Zaprasza Knock Out Productions.

http://www.knockoutprod.net/
https://www.facebook.com/productions.knock.out

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.