Tomasz Radzikowski (Spirits Way)

Zaobserwowałam od jakiegoś czasu wzrost popularności Spirits Way: gracie coraz więcej koncertów, coraz więcej wywiadów udzielasz i coraz więcej osób polubiło profil Spirits Way na fb. Na pewno jesteś zadowolony z takiego obrotu sprawy, ale powiedź co Twoim zdaniem sprawia, że coraz więcej ludzi sięga po taką muzykę, że coraz więcej ludzi zaczyna się interesować takim gatunkiem muzyki? Gatunkiem, który teoretycznie miał być undergrandowym graniem, a w ostatnim czasie stał się bardzo popularny.

Tak dokładnie !  Gramy wiele koncertów dostajemy bardzo ciekawe propozycje  współpracy z mediami z zagranicy czego skutkiem było parę wywiadów dla Włoskiej, Portugalskiej oraz Brazylijskiej Prasy  Jestem bardzo zadowolony ze nasza muzyka dociera w wiele miejsc na świecie płyty sprzedajemy w niezłych ilościach wiec nie mamy na co narzekać .Wiesz.. co do rozwoju muzyki ekstremalnej w Polsce hm.. cóż polemika w tym temacie jest bez celowa .. w naszym kraju powstaje bardzo wiele wspaniałych młodych zespołów które uczciwie pracują na spełnienie swoich marzeń ich muzyka staje sie coraz lepsza i na poziomie który możemy nazwać światowym .. tak wiec trudno tego nie docenić ze strony słuchacza .. Muzyka metalowa w Polsce jest jak się okazuje bardzo popularna z uwagi na „Ojców”sukcesu Polskiej sceny metalowej takich jak Behemoth,Vader,Decapitated, Lost Soul i wiele innych kapel które zrobiły tak wiele dla rozwoju gatunku w naszym kraju .. Po prostu mamy się czym pochwalić jako Polacy właśnie muzyką metalową !

Spirits Way, gra dużo koncertów, zyskuje nowych fanów, więc może najwyższy czas pomysleć o nowej płycie? Robicie coś w tym kierunku? Kiedy możemy się spodziewać nowych utworów? 

Co do nowego materiału .. ostanie tygodnie to praca w Sali prób z Bunisherem (Perkusja) właśnie nad nowymi kompozycjami jedyne co mogę na dzień dzisiejszy powiedzieć to to ze na kolejnej płycie uwiecznimy zło w najczystszej formie . A kiedy wjedziemy do studia i kiedy płyta się ukaże tego jeszcze nie wiem

Koncerty, koncerty, a powiedź kiedy zawitacie wreszcie w regiony zachodnie? Macie tutaj nie małe grono fanów.

Dokładnie ! dochodzą nas głosy że istotnie jest tam pokaźne grono fanów co nas niezmiernie cieszy i  oczywiście wspaniale było by zawitać na te tereny i spotkać się z fanami na koncercie .. ze swojej strony obiecuję dopilnować aby nasze plany się spełniły…

Zagraliście koncerty m.in.: u boku Christ Agony czy Decapitated, powiedź czy czegoś nauczyliście się od muzyków z tych kapel?

Koncerty u boku Christ Agony czy Decapitated czy w ogóle większych zespołów uczą pokory ale też dają wielkiego „kopa” do działania .. przede wszystkim chłopaki są wspaniali na scenie i poza nią,  są znakomitymi muzykami i ludzmi w relacjach koleżeńskich . Bardzo wiele nauczyliśmy się od oddziału Lost Soul i Embrional bardzo mile wspominam nasz wspólny Mini Tour . Lost Soul to klasa sama w sobie każdy ich koncert to istny wulkan .. nie mam nic do dodania

Skoro jeteśmy przy temacie koncertów, jaką kapele chciałbyś supportować wraz z zespołem Spirits Way?

Cóż mamy wiele marzeń a raczej planów koncertowych które konsekwentnie spełniamy nie mniej jednak ze swojej strony mogę powiedzieć że wielkim zaszczytem było by zagrać przed Decide lub Marduk .

Czy myślałeś o tym, aby utwory Spirits Way były wykonywane w języku polskim?

Oczywiście ..  ! Na nowej płycie znajdzie się jeden lub dwa utwory z tekstem po Polsku

W zespole oprócz tego, że jesteś wokalistą grasz na gitarze.Jak zaczęła się Twoja przygoda z tym instrumentem? Kiedy stwierdziłeś, że chcesz zostać gitarzystą?

Moja przygoda zaczęła się bardzo szybko kiedy dostałem od rodziców pierwszą gitarę klasyczną w wieku 7-8 lat i tak to trwa do dzisiaj  U mnie w domu zawsze się słuchało dobrej muzyki i jako mały dzieciak byłem uwrażliwiany na sztukę i piękno  co spowodowało ze ten nakład emocji musiał znaleźć swoje ujście i tak po tym jak usłyszałem muzykę Joe Satrieniego czy Jasona becker’a  wiedziałem co będę robić do końca życia .. potem przyszła miłość do muzyki ekstremalnej ten sposób ekspresji w muzyce bardzo jest mi bliski z uwagi na moją naturę oraz tym kim jestem po prostu daje mi spełnienie .

Co sądzisz o współczesnej scenie polskiego death metalu?

Jak już wcześniej wspomniałem nasza rodzima scena pnie się na wyżyny światowe .. z podziemia wchodzi pomału na salony i możemy być z tego tyko bardzo dumni ..

Plany zespołu Spirits Way na nadchodzace miesiące?

Efektywne osiąganie swoich celów , Koncerty oraz komponowanie nowego materiału

Atharjatha