Tides From Nebula & Obscure Sphinx w ten weekend w Polsce!

Przypominamy, że Tides From Nebula w towarzystwie Obscure Sphinx i Besides odwiedzą w ten weekend min Katowice i Kraków (do tego także Rzeszów i Bielsko-Biała). Knock Out Productions zaprasza właśnie na koncerty do MegaClubu i Fabryki.

Rozkład jazdy na te dwa miasta wygląda następująco:
18:30 – drzwi
19:10 – 19:40 – Besides
20:00 – 21:00 – Obscure Sphinx
21:20 – … – Tides From Nebula

Przypominamy:

TIDES FROM NEBULA (Warszawa, Polska) rock atmosferyczny, post rock:

Ten zespół to ewenement na polskiej scenie. Powstały w 2008 roku w stolicy kwartet Tides From Nebula osiągnął sporą popularność, pomimo tego, że nie tworzy piosenek, lecz kompozycje instrumentalne. Dźwiękami Adam Waleszyński (gitara), Maciej Karbowski (gitara, instrumenty klawiszowe), Przemek Węgłowski (gitara basowa) i Tomasz Stołowski (perkusja) potrafią jednak tak pięknie pisać historie dźwiękami, że zachwycili tym samego Zbigniewa Preisnera. Światowej sławy kompozytor muzyki filmowej pełnił rolę producenta drugiej płyty Tides From Nebula, „Earthshine”, i w jego studiu w Niepołomicach została ona nagrana. Preisner był też współkompozytorem materiału.

Tides From Nebula podczas wspólnej trasy po Polsce z Obscure Sphinx, będzie promować krążek numer trzy, „Eternal Movement”, który ukazał się w 2013 roku i zebrał doskonałe recenzje. „Tides From Nebula potrafi swoimi kompozycjami skutecznie oderwać od egzystencjalnego chaosu i zabrać do krainy marzeń i refleksji” – pisał jeden z recenzentów. Prawdę napisał. Przyjdźcie i przekonajcie się.

http://www.youtube.com/user/OfficialTFN

https://www.facebook.com/tidesfromnebulaofficial

OBSCURE SPHINX (Warszawa, Polska) alternatywny metal:

Dzięki debiutowi „Anaesthetic Inhalation Ritual” stali się wielką nadzieją mocnej muzyki utopionej w mrocznym, niepokojącym klimacie. Albumem numer dwa, „Void Mother”, warszawski kwintet Obscure Sphinx rzucił wszystkich, absolutnie wszystkich, na kolana. Trudno znaleźć podsumowanie polskich płyt z roku 2013, na którym nie ma tego wydawnictwa. Obscure Sphinx stworzył arcydzieło, po prostu. Z genialną, przykuwającą uwagę i zapadającą w pamięć okładką (laleczka z ćmą na oczach). „Podobnie jak na debiucie zanurzamy się jakby w jedną opowieść podzieloną na dziewięć rozdziałów. Opowieść, dodajmy, niezwykle wciągającą. Z akcją osadzoną gdzieś w zakamarkach umysłu, w których niewiele dobrego przychodzi nam do głowy” – pisał o albumie jeden z recenzentów. Zwrócił też uwagę na wyjątkowe wokale. „Świetnie wpisują się w nią lekko nawiedzone wokalizy Zosi Fraś, wskazujące na inspirację Diamandą Galas, Jarboe, Lisą Gerrard”. Zosia na scenie to prawdziwy wulkan emocji, a z pomocą kolegów doskonale potrafi zbudować nieprawdopodobną atmosferę. Tak, Obscure Sphinx na żywo to jest ekstraklasa. A do tego w zestawie z Tides From Nebula… Koniecznie trzeba to zobaczyć!

https://www.facebook.com/obscuresphinx

Zagrają:
TIDES FROM NEBULA (Warszawa) rock atmosferyczny, post rock +
Obscure Sphinx (Warszawa) alternatywny metal
Besides (Brzeszcze) post rock, alternatywa

Klub: Katowice @ MegaClub, Żelazna 15
Data: 4.4.2014 (piątek)

Klub: Kraków @ Fabryka, Zabłocie 23
Data: 5.4.2014 (sobota)

Bilety: 35 w przedsprzedaży, 40 w dniu koncertu
Więcej szczegółów niebawem

Zapraszamy !

http://knockoutprod.net/site/
https://www.facebook.com/productions.knock.out
 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.