THY DISEASE

Wywiad z Sirius’em (THY DISEASE) 07.03.2012

Część Sirius!!!
Nie dawno odbyliście z THY DISEASE dość specjalną trasę koncertową w naszym kraju która zawitała w 10 największych miastach. Jak wrażenia i czy mógłbyś coś na ten temat nam więcej powiedzieć?

Sirius: Dokładnie była to trasa pod szyldem „Covan wake the fuck up 2012” w której uczestniczyło ponad 30 zespołów z całej Polski. Głównym trzonem tego przedsięwzięcia był zespół VIRGIN SNATCH i my ,ponieważ braliśmy udział we wszystkich koncertach. Natomiast głównym celem trasy było zebranie jak największej ilości pieniędzy potrzebnych na operację znanego z DECAPITATED Adriana Kowanka. Jak ogólnie wiadomo Adrian doznał poważnych obrażeń w wypadku który miał miejsce podczas trasy cztery lata temu którą obywał z wyżej wymienionym DECAPITATED. Wrażenia po całej trasie bardzo pozytywne. Szczerze mówiąc nie spodziewaliśmy się takiego odzewu narodu ,to było takie małe pospolite ruszenie. To bardzo cieszy że ludzie potrafią się zmobilizować i zrobić coś dla drugiej osoby , w tym wypadku dla Covana. Chcielibyśmy jeszcze raz podziękować wszystkim firmom, zespołom, klubom oraz tym którzy tak licznie uczestniczyli w koncertach. Ważną sprawą jest również to że powstaje DVD dokumentujące koncert który odbył się w Krakowie. Cały dochód ze sprzedaży tego wydawnictwa oczywiście zostanie przekazany rodzinie Adriana.

W jakim stanie jest Covan w jaki sposób można mu pomóc?

Covan jest cały czas w śpiączce i nie ma z nim kontaktu, reaguje na bodźce z zewnątrz, z jego twarzy można wyczytać emocje ale w żaden sposób nie jest w stanie porozumieć się z otoczeniem. Nie jest w stanie samodzielnie jeść, poruszać się, wymaga ciągłej opieki lekarzy, masażystów i rodziny. Lekarze wykazują optymizm ale wciąż wszyscy czekamy na przełom i nawiązanie kontaktu ze światem zewnętrznym co spowoduje, że będzie można rozpocząć żmudny proces rehabilitacji. Trudno więc oszacować jakie będą tego koszty bo codzienna opieka nad Adrianem pożera spore sumy. Trzeba było dostosować dom Covana, samochód którym mógłby być dowożony na badania i konsultacje, zatrudnić osoby do specjalistycznej opieki i zabiegów…Na chwilę obecną głównym celem jest jednak operacja przeszczepu komórek macierzystych, która może przyspieszyć proces „budzenia” Covana. Rodzina szacuje koszty z nią związane na około 50 tysięcy euro, jesteśmy blisko połowy tej sumy ale jak wspominałem to tylko część potrzeb.
Także zaglądajcie na strony http://www.wakeupcovan.com i http://www.adrian.org.pl gdzie znajdziecie wszelkie informacje na temat stanu Adriana, numery kont, Paypala itd. Bezpośrednie wpłaty można kierować zarówno na prywatne konto założone przez rodzinę Covana jak i na konto fundacji znanej w Polsce aktorki – Anny Dymnej, która również pomaga naszej sprawie.

W minionym roku zagraliście wiele koncertów w kraju i zagranicą , jak wspominasz tamten czas?

Zgadza się, udało nam się w tamtym roku zagrać sporo koncertów klubowych jak i wystąpić na kilku prestiżowych letnich festiwalach w Polsce jak i za granicą. Ważnym dla nas było na pewno pojawienie się na „Hard Rock Lageer Festival”w Estonii dzieląc scenę min. z Napalm Death, Rotting Christ i My Dying Bride. Nie mniejszą przygodą była trasa „Eastern Conqest Tour 2011” , która okazała się pełnym sukcesem. Ważny jest fakt że pojechaliśmy na nią w roli headlinera odwiedzając takie kraje jak Ukrainę, Mołdawię oraz Białoruś a koncerty cieszyły się dużym powodzeniem. Już nie długo za pomocą internetu będziecie mogli obejrzeć specjalny raport z tej trasy. Wystarczy jedynie śledzić nasz facebook na którym pojawiają się na bieżąco dokładne informacje o zespole. Na sam koniec roku zagraliśmy jeszcze szereg koncertów w Polsce południowej które zostaną u nas długi czas w pamięci ponieważ występowaliśmy naprawdę w specyficznych miejscach sami budując czasami scenę żeby koncert mógł się odbyć ( sic! )

Czyli mam rozumieć że zakończyliście promocje „Anshur Za”?

Tak jest, promocja koncertowa ostatniego wydawnictwa THY DISEASE dobiegła końca. Ostatnią serię koncertów jak daliśmy były podczas styczniowej trasy „Covan Wake The Fuck Up”.
Rozpoczęliśmy w końcu pracę nad zapowiadaną od jakiegoś czasu płytą i do momentu jej skończenia zespół nie będzie uczestniczył w żadnych trasach koncertowych tylko w 100% skupi uwagę na następcy „Anshur Za”.

Czy nagranie płyty planujecie na ten rok, wiecie w jakim studiu to się odbędzie?

Płyta zostanie zarejestrowana w pierwszej połowie tego roku w nowo powstałym studiu Creative Music , natomiast mix i mastering tradycyjnie zostanie zrobiony pod okiem Tomka Zalweskiego w studiu ZED w Olkuszu z którym THY DISEASE współpracował przy dwóch ostatnich płytach.

Czego możemy się spodziewać na nowej płycie od strony muzycznej?

Nowa płyta Thy Disease będzie na pewno przełomowa z kilku bardzo ważnych powodów. Po pierwsze będzie to pierwsza płyta nagrana w odświeżonym składzie. Zmieni się na niej barwa vocalu ponieważ w końcu będę mógł zaprezentować swój głos w studiu a nie jedynie na koncertach. Druga bardzo ważna zmiana to elektronika którą tym razem stworzy w całości VX , przypomnijmy że dotychczas zajmował się tym Cube. Reszta okaże się w trakcie procesu tworzenia.

W tym momencie naturalną koleją rzeczy nasuwa się pytanie o sferę tekstową?

Teksty które znajdą się na nowym krążku w pewnym sensie będą kontynuacją tematyki zawartej na dwóch ostatnich dokonaniach THY DISEASE. Innowacją będzie osadzenie treści poprzez metafory w dzisiejszych czasach. Na tą chwilę nic więcej nie mogę powiedzieć.

Ostanie pytanie dotyczy wydawcy kto tym razem za to będzie odpowiedzialny?

W Polsce nowy album THY DISEASE będzie wydany w barwach Mystic Production, kontrakt opiewa jeszcze na dwie płyty. Premiera planowana jest w drugiej połowie bieżącego roku. Nasza Agencja Creative Music zapowiada promocję koncertową już na jesień 2012 stąd jestem przekonany że wtedy pojawi się nowa płyta w sprzedaży.

Parę słów na koniec …

Oczekujcie na nową płytę, przychodźcie na koncerty, odwiedzajcie naszą stronę i oficjalnego facebooka. Pamiętajcie o Covanie i wspomagajcie go przez cały czas jeżeli to tylko jest przez Was możliwe !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *