The Presidents of Noise

Wywiad z zespołem The Presidents of Noise 20. 03. 2012r.

Rozpoczynając wywiad chciałabym zapytać jak w ogóle doszło do powstania Presidents of Noise ?

Siemka!
W skład Presidentsów wchodzą członkowie różnych Wrocławskich kapel. Na początku miał być to poboczny projekt, jednak nawiązała się miedzy nami specyficzna więź. Od powstania zespołu zmienił się trochę skład i po kilku perturbacjach mamy już chyba stabilny i zgrany band.

Powiedźcie też coś na temat Waszych muzycznych inspiracji. Jakie kapele lub jacy muzycy mieli, bądź nadal mają wpływ na Waszą twórczość ?

Inspiruje nas wszelaka muza — korzenie oczywiście około metalowe, ale lubimy tez posłuchać rapu, elektroniki , jazzu itd… Każdy z nas ma swoich ulubionych muzyków którymi się inspiruje ale nie staramy się wciskać w naszą muzę znanych wszystkim głosów i dźwięków.

Wasz debiutancki album „No Revolution”, choć ukazał się już jakiś czas temu, wciąż zbiera bardzo pozytywne recenzje. Czy otrzymując tak dobre oceny, czujecie presję, a może raczej motywację do dalszego działania ?

Cieszą nas pozytywne opinie o naszym Debiucie. Dużo pracy i energii władowaliśmy tą płytę . Aktualnie robimy nowy materiał i z pewnością tak dobre recenzje sprawiają, że stawiamy sobie poprzeczkę wyżej i chcemy zrobić godnego następcę No revolution.

Od wydania „No Revolution”, minęły już 3 lata, czy zatem rozpoczęliście już pracę nad drugim longplay’em ? Czy na razie wolicie się skupiać dalej na koncertowaniu, a na nową płytę przyjdzie jeszcze czas ?

Od wydania minęło jakieś 1,5 roku , w 2009 oficjalnie powstał zespół aktualnie mamy zrobionych 5 utworów które powstały po nagraniu No Revolution. Niebawem w świat poleci nowy Singiel i kolejny teledysk. Planujemy jeszcze w tym roku wejść do studia by nagrać kolejnego długograja.

Skoro już jesteśmy przy koncertach, gdzie będzie można Was zobaczyć i posłuchać? Czy planujecie jakieś letnie koncerty ? 

Na naszym oficjalnym www.presidentsofnoise.com znajdziecie najbliższe daty koncertów W najbliższym czasie zagramy we Wrocławiu , Namysłowie , Zielonej Górze , Wałbrzychu, Żaganiu. Staramy się regularnie koncertować . Zakwalifikowaliśmy się do Koncertów Półfinałowych Eliminacji na Woodstock 2012 – trasa , eliminacje i szykowanie singla jest dla nas teraz numerem 1. Co do letnich festiwali — staramy się zabookować kolejne terminy , na dzień dzisiejszy potwierdzony mamy udział na sporym metalowym festiwalu w Białorusi

Co do tej pory uważacie za sukces Presidents of Noise?

Wydanie własnym sumptem płyty , produkcje 3 teledysków , zagranie blisko 50 koncertów zakwalifikowanie się do półfinału eliminacji Woodstock 2011 i 2012 ( trzymajcie za nas kciuki !!!! ).

W skład PoN wchodzi 5 mężczyzn z muzyczną przeszłością, jak owa przeszłość oddziałuje na pracę zespołu ? Czy bywa pomocna, a może niekiedy powoduje kłótnie między Wami, bo każdy z Was ma inną wizję na przyszłość Prezydentów hałasu ?

Gramy ze sobą już ponad 3 lata , zdążyliśmy się poznać. Oczywiście jak wszędzie zawsze zdarzają się konflikty i spięcia, bo każdy ma swoje wizje i pomysły jak muza PoN ma wyglądać — ostatecznie nasza muza to wypadkowa naszych pomysłów na ciężkie granie.

A na koniec, żeby nie było tak sztywno, pytanie zupełnie z innej beczki: Gdybyście mogli przez jeden dzień być kimś innym niż jesteście, to kim chcielibyście się stać ?

Trudne pytanie , ja bym chciał być szejkiem naftowym — ale myślę, że jesteśmy w gruncie rzeczy zadowoleni z tego kim jesteśmy

Pozdr!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *