Stillnox

W 2002 roku z inicjatywy Martina Seraphina powstał projekt solowy o nazwie STILLNOX. Inspiracją do powstania projektu było uwielbienie mrocznych i odległych zakątków muzyki, które obudziły pragnienie tworzenia własnej muzyki. Inspiracją były takie zespoły jak Closterkeller, Artrosis, Fading Colours.

Na przełomie kwietnia i maja 2002 roku do solowego projektu dołączyła Patrycja Klusak (La Toya) i tym samym rozpoczęły się prace nad pierwszymi utworami demo. Rzetelna i szybka współpraca pozwoliła stworzyć pierwszą set listę. Otworzyła ona możliwość zaprezentowania przez duet swojej twórczości na żywo przed publicznością WOŚP (Rumia 2003) i w niedalekim odstępie czasu w Gdańsku w clubie Undergoud, gdzie twórczość Stillnox została bardzo dobrze odebrana i doceniona. Rok 2004 nie oszczędził zespołu STILLNOX. Przyniósł on decyzję o zawieszeniu działalności na szerszą skalę. Nie oznaczało to jednak całkowitego rozwiązania zespołu. Do roku 2018 Martin tworzył i kompletował ogromną bazę nowych utworów, jednocześnie modernizując starsze kompozycje. W październiku 2018 wszytko było gotowe i STILLNOX narodził się na nowo wchodząc do studia nagraniowego w celu zarejestrowania płyty. Pod bacznym okiem muzyka/kompozytora i realizatora dźwięku Gregora Ros (znanego jako basista zespołu Rain of Sorrow), na nowym albumie noszącym nazwę „MERCURY,” znalazło się aż osiemnaście utworów. Tym razem Martin wiedział doskonale, co chce zaprezentować i posunął się o dwa kroki dalej od stworzenia standardowej płyty. Zaprosił do udziału w niej Divy Polskiej sceny gotyckiej takie jak Agata Pawłowicz, Maja Konarska, Agnieszka Kornet, Inga Habiba oraz Anja Orthodox (Closterkeller). Utwory znajdujące się na krążku wzbudziły spore uznanie oraz nie obyło się bez kontrowersji, co oczywiście również pomogło tej produkcji.

Płyta w niedługim czasie uzyskała pozycję w pierwszej dziesiątce jako Debiut Roku w Pierwszym Programie Polskiego Radia w audycji prowadzonej przez Adama Dobrzyńskiego. Rok 2019/2020 okazał się dobrym rokiem dla STILLNOX dając ogromną motywację do dalszej pracy. Powstaje pomysł na kolejny album, jednak z jeszcze wyżej podniesioną poprzeczką: do zespołu po przerwie powraca La Toya, współpracę podejmuje również Gregor Ros. Trio nagrywa niebanalną płytę „ATEN” , na której znajduje się singlowy utwór „Fade Away”

Tak zespół pisze o nowej płycie: ATEN to muzyczna podróż pośród uczuć takich jak miłość, zazdrość…zdrada, po utwór inspirowany serialem WOJNA ŚWIATÓW – okazuje ze jest wiele światów, które ciągle z sobą walczą, aż wreszcie motyw przewodni płyty – tajemnice Starożytnego Egiptu….Faraon heretyk…..nowy BÓG – ATEN – czyli dysk słoneczny…..aż wreszcie po piękno i tajemnice jakie od tysiącleci skrywa Królowa NEFERTITI….Czeka Was 60 min podróży w nieodkryte rejony!

Premiera nowego singla zaplanowana na Halloween 31.10.2020 utwór „The War of The Worlds”,do którego powstanie teledysk.

Dotychczasowa dyskografia: https://stillnox.bandcamp.com/

Fanpage : www.facebook.com/stillnox.manchester