Destroyer – Spirits Way

Spirits Way ma na swoim koncie dwa albumy: „Freedom Through Blood”
i „Brainless Puppets Are Enslaved”. Przeglądając recenzje dostępne w internecie można zauważyć, że obie płyty spotkały się z pozytywnym odbiorem. Rozumiem, że taki odbiór na pewno Was motywuje do dalszego działania i dzięki temu następny krążek będzie jeszcze lepszy?
Istotnie zarówno materiał z „Freedom..” jak i z „Brainless..” uzyskał recenzje dobre albo bardzo dobre niekiedy aż mile zaskakujące, cieszymy się z tego i oczywiście daje to nam motywacje i wielką radość, a co do następnej płyty hmm. Wiesz .. to będzie kolejny materiał z pod znaku Spirits Way czy płyta będzie lepsza ? Tego nie wiem to słuchacze oraz fani ocenią.

A propos następnej płyty, kiedy możemy się takowej spodziewać? I czy tym razem będzie to już pełny longplay?
Mamy trochę nowych pomysłów, lecz to na razie szkice, cały czas zajmujemy się komponowaniem nowych utworów. Na pewno będzie to większa produkcja, co za tym idzie wymaga to czasu i wiele pracy.

W składzie Spirits Way, wciąż dochodziło do zmian personalnych. Czy teraz śmiało już można powiedzieć, że skład jest uformowany na „stałe”?
Na pewno mogę powiedzieć,że mamy w tej chwili bardzo mocny skład z całą pewnością najbardziej profesjonalny. Ostatnim naszym nabytkiem jest Paweł „Wdowa” Wdowski, który wcześniej udzielał się w takich składach jak Egipski Scarab oraz Warszawski Veehal objął on rolę gitarzysty rytmicznego zastępując poprzedniego gitarzystę Ireneusza „Infero” Borowca. Wiesz.. Spirits Way jest jak oddział wojskowy tu musi wszystko ze sobą współgrać… A odpowiadając na Twoje pytanie cóż… wiem, że wszyscy z nas chcą tego samego . Dobrze się rozumiemy, tak wiec uważam skład z wyjątkowo „stabilny”.

Co z koncertami? Gdzie w najbliższym czasie będzie można Was usłyszeć i zobaczyć? Jakie macie plany koncertowe?
Mamy zaszczyt otwierać już po raz drugi koncert zespołu Decapitated tym razem w Rzeszowie w klubie „Pod Palmą” 10 lutego oraz wspomagając zespół Frontside wraz z wieloma zacnymi ekipami jak LOWTIDE, ESCAPE FROM, czy FLESHCOLD 10 marca w Świeciu. Planów koncertowych na ten rok jest naprawdę sporo, bardzo nam zależy na dotarciu w jak największą liczbę miejsc z nasza muzyką by promować naszą ostatnią płytę.

Kto zajął się okładką płyt, a co za tym idzie, grafiką dostępną na Waszych koszulkach?
Okładką do „Brainless..” zajął się Ireneusz „Infero” Borowiec, okładką do „Freedom…” Mariusz Żmuda-Trzebiatowski. Natomiast ostatnio nawiązaliśmy współpracę ze znakomitym artystą-malarzem moim długoletnim kolegą Arkadiuszem „Xeo” Jankowskim, który zajmuję się oprawą graficzną naszego Merch’u.

Czy wraz ze zmianą w składzie, przy następnym krążku będziesz współpracować wraz z chłopakami z zespołu, czy za komponowanie i pisanie tekstów dalej będziesz odpowiedzialny tylko Ty?
Głównym kompozytorem z w składzie jestem ja, natomiast praca nad nasza muzyką jest procesem, w który są zaangażowani wszyscy członkowie zespołu co nie zmienia faktu że większość materiału wychodzi z pod moich rąk.

Co oznacza Twój pseudonim? Traktujesz go w kontekście żartu, czy raczej odzwierciedla on rodzaj granej i słuchanej przez Ciebie muzyki? A może wiesz, co znaczą pseudonimy pozostałych członków zespołu?
Wynika to raczej z faktu jaką jestem osobą….. resztę sama sobie dopowiedz …

Czym się inspiruje zespół Spirits Way? Jakimi zespołami, książkami czy filmami?
Nasze inspiracje opierają się w głównej mierze na starej szkole Death Metalu jednakże mamy bardzo otwarte umysły jako muzycy i zajmuje nas wiele aspektów życia i tego co nas otacza … Cóż.. na pewno nasze inspiracje w gruncie rzeczy gdzieś się przecinają natomiast każdy z nas słucha naprawdę dużo różnorodnej muzyki i czerpie inspiracje z wielu wspaniałych artystów nie tylko z tej sfery muzycznej.

Ostatnie słowo należy do Ciebie, więc możesz powiedzieć za naszym pośrednictwem wszystko to, co chcesz przekazać fanom.
Przede wszystkim dziękuję w imieniu całego zespołu Spirits Way  portalowi BloodArt za nominację w Kategorii „Debiut Roku 2012”, fanom za to, że nas uznali za zwycięzców w tej kategorii. Czekamy na Was na koncertach. Obiecuje, że rok  2013 będzie bogaty w koncerty w wielu miejscach w Polsce i nie tylko.

Dziękujemy za wasze wsparcie.

Stay brutal !

Wywiad przeprowadziła Atharjatha.