Skiltron – dwa koncerty w Polsce!

Agencja Heart Of Rock zaprasza fanów muzyki folk metalowej na występy argentyńskiego zespołu Skiltron. Koncerty odbędą się:
20 lipca 2015 – Wrocław – Klub „Od Zmierzchu do Świtu”
Koncert na Fb: https://www.facebook.com/events/108992066104358/
Podczas wrocławskiego koncertu zagrają również zespoły: Time Of Tales, InDespair, Lifephobia
21 lipca 2015 –Kraków – Centrum Kultury „Rotunda”
Koncert na Fb: https://www.facebook.com/events/671170476346225/
W Krakowie zespół wystąpi w ramach drugiej edycji „Ancestor Fest”. Obok Skiltron, zagrają także: Time Of Tales, Black Velvet Band, Othalan i Baksztag.
Początek koncertów o godzinie 19.00

skiltron

SKILTRON – to czołowy reprezentant folk metalu z Ameryki Południowej. Argentyńska grupa została założona w 2004 roku. Na koncie mają cztery albumy długogrające: „THE CLANS HAVE UNITED” (2006), „BEHEADING THE LIARS” (2008), „THE HIGHLAND WAY” (2010) oraz „INTO THE BATTLEGROUND” (2013). Na każdym kolejnym albumie zespół rozwijał swój unikalny styl i brzmienie. Zespół zaczynał od koncertów u boku takich zespołów jak GRAVE DIGGER, IN EXTREMO czy KORPIKLAANI, z którymi to pojechał w trasę po Ameryce Południowej w 2010 roku. W 2012 grupa debiutowała na żywo w Europie grając trasę po UK. W 2015 roku Skiltron zagości na największym metalowym festiwalu świata – Wacken Open Air będąc równocześnie pierwszym występującym tam zespołem z Argentyny w historii festiwalu. Przez 11 lat działalności grupa zyskała rozpoznawalność w świecie folk metalu czyniąc z siebie bardzo dobrą wizytówkę tego gatunku.

Fb: https://www.facebook.com/skiltron

Time Of Tales – to mielecki zespół folk metalowy założony jesienia 2009 roku, inspirowany takimi kapelami jak Ensiferum, Eluveitie, Korpiklaani oraz wieloma innymi z szeroko pojętego gatunku folk-viking-metal. Jak dotychczas zespół zaprezentował świetną EP zatytułowaną „Enter The Gates”, która ukazała się w marcu 2014 roku. Na chwile obecną zespół może się pochwalić występami przed takimi gwiazdami sceny folk-metalowej jak Percival Schuttenbach czy Litvintroll oraz kilkoma audycjami radiowymi w których Time of Tales było prezentowane.
Zespół obecnie pracuje nad nowym materiałem na LP oraz koncertuje.

InDespair – wrocławski zespół melodeathowy powstały w zimie 2003 roku. W ciągu ostatnich kilku lat zaliczył kilkadziesiąt koncertów w różnych miastach (m.in. z Sabatonem, Turbo, Tyrem i Blaze’em Bayleyem), a także cztery wizyty w studiach nagraniowych. Efektem jednej z sesji jest profesjonalnie zarejestrowany w ZED Studio debiutancki album „Time to Wake Up”, wydany własnym sumptem w sierpniu 2012 roku. Wizytówkami aktualnego składu i stylu zespołu są EP-ka „Sign of the Raven” oraz profesjonalny teledysk do utworu „Under Cold Sky”.

Fb: https://www.facebook.com/InDespairPL

Lifephobia – wrocławska kapela groove metalowa – to nie tylko kawał ciekawego metalowego grania… To zespół łączący ludzi o szerokich horyzontach muzycznych (od metalu po jazz) i dwa pokolenia muzyków. To niezwykle połączenie energii pierwotnego thrash metalu z młodzieńczą fantazją nowoczesnych odmian ostrego grania!

Fb: https://pl-pl.facebook.com/Lifephobia
www: http://lifephobia.net/

Black Velvet Band – folk metalowa formacja z Lublina, założona w 2008 roku, ma na swoim koncie między innymi EP z 2012 roku oraz longplay „Pieśni Obłąkane” wydany rok później. Zespół po zmianach w składzie powraca z nową siłą, niedawno opublikował nagranie „Nowa Krew” – zapowiedź nowego materiału, który prezentuje świeże, odmienione oblicze kapeli. Posłuchajcie koniecznie:

Fb:https://www.facebook.com/timeoftales

Początki folkmetalowego zespołu Othalan sięgają 2013 r. Jesienią 2012 r. zrodziła się idea założenia zespołu, jednak skład udało się skompletować pół roku później. Othalan to grupa siedmiu osób ze Śląska. Grają zarówno elektrycznie, jak i akustycznie. Na unikatowy charakter ich muzyki składają się m.in. whistle, lira korbowa czy obój. W drugiej połowie 2013 r. ukazało się (w wersji elektronicznej) debiutanckie demo pt. „Przedświt”. Othalan supportował m.in. Silent Stream of Godless Elegy, Percivala czy GRAI. W marcu bieżącego roku grupa zaprezentowała singiel Czarnobóg oraz rozpoczęła prace w studiu nad debiutem długogrającym.

Fb: https://www.facebook.com/othalanfolk

BAKSZTAG – pirate folk/power metalowa krakowska załoga, powraca po długiej przerwie w odnowionym składzie. Zaabordują scenę power metalowym brzmieniem i melodiami, które zaszumią Wam w głowach niczym najprzedniejszy rum!

Fb:https://www.facebook.com/baksztag

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.