Skeptical Minds – ”Run for your live”

Na zespół Skeptical Minds, natknęłam się jakiś czas temu na jednym z portali społecznościowych i muszę przyznać, że ich twórczość przypadła mi od razu do gustu.
Tym bardziej, ucieszyła mnie wiadomość o wydaniu płyty live, która została zarejestrowana w 2012 roku w miejscowości Wieze w Belgii, podczas Metal Female Voices Fest X.
Trzeba nadmienić również, że podczas tego festiwalu zespół, obchodził swoje 10te urodziny 🙂 na których zaprezentował dziesięć kompozycji z wcześniejszych płyt m.in. z płyty: „Skepticalized”, wydanej w 2010 roku.
Jest to z pewnością gratka dla osób, które nie znały zespołu wcześniej i nie mogły być, na koncertach promujących poprzednie wydawnictwa. A także dla tych, którzy chcieliby sobie przypomnieć jak starsze numery brzmią na żywo.
Jak również dla wszystkich tych, którzy jeszcze nie mieli okazji, być na koncertach Skeptical Minds.
Krążek ten, jest także swoistym przedsmakiem tego, co zapewne dane nam będzie usłyszeć na festiwalu Castle Party w 2015 roku, gdzie jak zapewne wiecie, albo i nie 😉 zespół Skeptical Minds wystąpi.
Sama płyta „Run for your live”, jest nagrana naprawdę bardzo dobrze, profesjonalnie. A świetna interakcja z publicznością, tylko potwierdza moje słowa. Miłym akcentem, było pojawienie się, podczas jednego z utworów, Iliany Tsakiraki, znanej z występów w zespołach takich jak: Meden Again czy Enemy Of Reality.

Album ten zostanie wydany w październiku bieżącego roku, a jego track lista prezentuje się następująco:
1. Inertia
2. Skeleton Key
3. Rotten Fruit
4. The Dictator
5. Alcohol
6. Madness
7. No Way Out
8. Broken Dolls (ft. Iliana Tsakiraki)
9. Someone New
10. Living In A Movie

Jest to z pewnością ciekawa propozycja na nadchodzące jesienne wieczory.

Atharjatha