Seven Festival 2014: ostatnie zespoły dołączają do składu!

Poznaliśmy kolejne zespoły zamykające line up festiwalu.

Napalm Death i Chemia to dwie ostatnie grupy, które uzupełniają tegoroczny skład zespołów występujących na Seven Festival.

Napalm Death – angielska grupa muzyczna powstała w 1981 roku w Meriden w pobliżu Coventry. W początkowym okresie działalności zespół wykonywał hardcore punk. W latach późniejszych zawrócił się w stronę takich gatunków jak grindcore i death metal. W swej twórczości zespół poruszył takie zagadnienia jak nienawiść, agresja, polityka czy religia. Z kolei wokalista Mark „Barney” Greenway oraz pozostali członkowie Napalm Death wielokrotnie wyrazili sprzeciw na temat zjawiska rasizmu i wojen. Do 2009 roku zespół wydał czternaście albumów studyjnych oraz szereg kompilacji, albumów koncertowych i minialbumów. Według danych z 2003 roku wydawnictwa zespołu w samych Stanach Zjednoczonych sprzedały się w nakładzie 367 654 egzemplarzy. Byli i obecni członkowie grupy utworzyli lub współtworzyli liczne zespoły i projekty poboczne, m.in. takie jak: Carcass, Godflesh, Cathedral, Defecation, Jesu, Painkiller, Brujeria czy Lock Up.

 

 

Chemia – to warszawski zespół rockowy powstały w 2010 roku. Muzyka zespołu, która ostatecznie wykrystalizowała się w 2012 roku, inspirowana jest klasyką rocka od The Beatles, do Led Zeppelin oraz dokonaniami muzyki post grunge’owej. Chemia tworzy głównie w języku angielskim. Założycielem i liderem jest Wojciech Balczun, który do współpracy zaprasza wówczas m.in. Marcina Koczota (wokal) i Zbyszka Krebsa (gitara). W tym roku Chemia wydaje swoją pierwszą płytę – „Dobra Chemia”, a rok później reedycję tej płyty pod nazwą „O2” z nowym wokalistą – Łukaszem Drapała.

 

 

Muzyka zespołu zaczęła się zmieniać i wiosną 2012 Chemia nagrywa EP „In the Eye” w Vancouver – na zaproszenie tamtejszych promotorów. Wiosną 2013 w Antyradio, po raz pierwszy można usłyszeć „Ego” – singiel promujący nowy album zespołu. Numer zapowiada również nową stylistykę zespołu. Niedługo potem pojawia się „Bondage of Love”, które można również usłyszeć w kanadyjskich rockowych stacjach radiowych. Obecnie zespół promuje najnowszą płytę „The One Inside” a w perspektywie praca nad kolejną płytą.

Ponadto na festiwalu zagrają m.in. Arch Enemy oraz Epica.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.