SCYLLA udostępnia cały album „Pestilence, War, Famine And Death” do odsłuchu! Płyta dostępna w Amazon i iTunes!

SCYLLA, autorzy jednego z najlepszych metalowych debiutów 2012 roku udostępnili całą płytę do odsłuchu na swoim kanale Youtube – https://www.youtube.com/playlist?list=PLINzs3zn1rBcuefu_pPA1zcuBNB2nK9f3! Oprócz sprawdzenia wszystkich 11 utworów z debiutu, pod tym samym adresem można również zobaczyć efekt nowej sesji zdjęciowej zespołu, która odbyła się w Międzyzdrojach i Forcie Gerharda w Świnoujściu, autorem zdjęć jest Kuba Winiarski.

Album „Pestilence, War, Famine And Death” można już nabyć na całym świecie za pośrednictwem sklepów Amazon i iTunes:
Przypomnijmy, że od grudnia w sprzedaży dostępna jest debiutancka płyta „Pestilence, War, Famine And Death”. Album przygotowywano od ubiegłego roku, praktycznie od momentu powstania zespołu. Założeniem było zrobienie czegoś, co nie będzie zamykało się w sztywnych ramach jednego gatunku, a pozwoli dać ujście różnym fascynacjom muzycznym. 11 potężnych kompozycji zarejstrowano w studiu „Aesthetic Audio” w Szczecinie w lipcu i sierpniu 2012 roku. Miksem oraz masteringiem płyty zajął się Waldek Jędruszak, gitarzysta zespołu, który odpowiada również za projekt okładki.

Utworem promującym płytę, do którego nakręcono teledysk jest “Disillusioned MMXII”. Klip można obejrzeć w serwisie Youtube :

Natomiast koncertowy teledysk do “Meet My Darkside” można zobaczyć tutaj:

Płyty oraz merchandise dostępne są w oficjalnym sklepie zespołu – http://scyllapl.8merch.com/

„Pestilence, War, Famine And Death” jest muzyczną podróżą dookoła i w głąb różnych nurtów jakie pojawiły się w ostatnich paru latach w muzyce metalowej, a w całość wpleciono sprawnie elementy elektroniczne. Materiał brzmi zabójczo i świeżo i nie ustępuje poziomem od wydawnictw zagranicznych. Siedmiostrunowe gitary przecinają się niczym piła tarczowa, bas grzmi niemal w spektrum infradźwięków, a perkusja dostarcza motoryczny fundament struktury. Czasem jest szybko, czasem wolno a nad wszystkim unosi się  niemal obłąkańczy wokal i niepokojące dźwięki samplerów i syntezatorów. Jak komentują sami muzycy: “to muzyka ciężka, tłusta, delikatnie przeplatana dźwiękami dobywającymi się z dna piekła, oraz wokalami do których pasuje malarstwo Beksińskiego i odgłosy z rzeźni. Na scenie Scylla to wulkan energii i perfekcja wykonawcza, a dla publiczności uczta dla uszu i zastrzyk adrenaliny prosto w serce”.

Na płytę „Pestilence, War, Famine And Death” trafiło 11 utworów:

01. The Anthem Of Lost
02. Hate Breeds Hate
03. Enough Of Lies
04. Meet My Dark Side
05. Reaching The End
06. The Grey
07. Miss Takes
08. Stalemate
09. Executioners
10. We Can Be Legends
11. Disillusioned MMXII

Więcej informacji:
http://www.scylla-metal.pl/
https://www.facebook.com/scyllaband

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.