SCYLLA prezentuje nowy teledysk do utworu “Executioners”! 4 koncerty już w tym tygodniu!

SCYLLA, autorzy jednego z najlepszych metalowych debiutów 2012, nakręcili w kwietniu nowy klip promujący album „Pestilence, War, Famine And Death”. Teledysk do utworu “Executioners” jest już dostępny w serwisie YouTube: 

Gościnnie w tej kompozycji zaśpiewał Michał Piesiak z zespołu Materia, w teledysku wystąpiła również Joanna Lacher z zespołu Percival Schuttenbach.
Za realizację klipu odpowiada ekipa www.rock-it.tv

W drugiej połowie tygodnia SCYLLA zagra razem z zespołem MATERIA na 4 koncertach:

1.05 Nakło Nad Notecią – Klub Marley
https://www.facebook.com/events/181258355359652/

2.05 Słupsk – Motor Rock Pub
https://www.facebook.com/events/560052870679739/

3.05 Gdańsk – Wydział Remontowy

https://www.facebook.com/events/547914968593073/

4.05 Szczecinek – Open Air, Wieża Bismarcka
https://www.facebook.com/events/173921876096265/

Płyta „Pestilence, War, Famine And Death” dostępna jest w całości na kanale Youtube zespołu – https://www.youtube.com/playlist?list=PLINzs3zn1rBcuefu_pPA1zcuBNB2nK9f3!
Oprócz sprawdzenia wszystkich 11 utworów z debiutu, pod tym samym adresem można również zobaczyć efekt nowej sesji zdjęciowej zespołu, która odbyła się w Międzyzdrojach i Forcie Gerharda w Świnoujściu, autorem zdjęć jest Kuba Winiarski.

Płyty oraz merchandise dostępne są w oficjalnym sklepie zespołu – http://scyllapl.8merch.com/

Zespół walczy o możliwość grania na tegorocznym MetalFest – głosować można pod tym adresem: http://www.t-mobile-music.pl/metal-fest.html

 

„Pestilence, War, Famine And Death” jest muzyczną podróżą dookoła i w głąb różnych nurtów jakie pojawiły się w ostatnich paru latach w muzyce metalowej, a w całość wpleciono sprawnie elementy elektroniczne. Materiał brzmi zabójczo i świeżo i nie ustępuje poziomem od wydawnictw zagranicznych. Siedmiostrunowe gitary przecinają się niczym piła tarczowa, bas grzmi niemal w spektrum infradźwięków, a perkusja dostarcza motoryczny fundament struktury. Czasem jest szybko, czasem wolno a nad wszystkim unosi się  niemal obłąkańczy wokal i niepokojące dźwięki samplerów i syntezatorów. Jak komentują sami muzycy: “to muzyka ciężka, tłusta, delikatnie przeplatana dźwiękami dobywającymi się z dna piekła, oraz wokalami do których pasuje malarstwo Beksińskiego i odgłosy z rzeźni. Na scenie Scylla to wulkan energii i perfekcja wykonawcza, a dla publiczności uczta dla uszu i zastrzyk adrenaliny prosto w serce”.

Na płytę „Pestilence, War, Famine And Death” trafiło 11 utworów:

01. The Anthem Of Lost
02. Hate Breeds Hate
03. Enough Of Lies
04. Meet My Dark Side
05. Reaching The End
06. The Grey
07. Miss Takes
08. Stalemate
09. Executioners
10. We Can Be Legends
11. Disillusioned MMXII

Więcej informacji:
http://www.scylla-metal.pl/
http://www.facebook.com/scyllaband

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.