Schizma oraz Terrordome przed Anthrax.

Bardzo miło nam poinformować, ze wraz z legendarnymi Amerykanami z Anthrax wystąpią także zespoły Schizma oraz Terrordome.

SCHIZMA (Bydgoszcz, Polska) hard core, metal, hard core punk:

Myślimy polski hard core, mówimy Schizma. Kapela z Bydgoszczy to instytucja tej sceny na rodzimym poletku. W 2015 roku stuknie jej 25 lat. Zespół zawsze wierny etosowi DIY, zawsze szczery w tym, co robi. Nigdy nie zawiódł maniaków hard core’a i hard core punka. Początkowo śpiewali po polsku, później teksty zaczęły powstawać po angielsku. Teksty o czymś, co należy szczególnie mocno podkreślić. Schizma piętnowała i piętnuje (i pewnie piętnować będzie) faszystowskie postawy, krytykuje przekręty polityczne, porusza ważne problemy społeczne. Innymi słowy, krzyczy o tym, o czym wielu krzyczeć nie chce, nie umie, a może o czym krzyczeć się boi. Trzeba koniecznie zaznaczyć, że zespół nie tylko na polskim gruncie operuje i ma niekwestionowany szacunek. Bydgoska kapela gościła nie raz w Niemczech, Francji, Czechach, a także w krajach nadbałtyckich i nawet na festiwalu w Korei Południowej, na którym dzieliła scenę z Cannibal Corpse i Kreator. Na żywo zaangażowany przekaz i ognista muzyka oraz energia muzyków, zlewają się w niszczącą całość. I pozostają w odbiorcy na długo później. Schizma to zespół, który trzeba zaliczyć do grona wykonawców, których trzeba zobaczyć choćby raz w życiu. Nadarza się okazja, skorzystacie z niej?

https://www.facebook.com/schizma

 

TERRORDOME (Kraków, Polska) brutal crossover, thrash metal:

Ameryka miała S.O.D., Cryptic Slaughter, Wehrmacht, Nuclear Assault, zaś u nas stylistykę crossover / speed metal / thrash wspaniale pielęgnuje krakowska załoga Terrordome. Istnieją od 2005 roku, a za poczęcie tego kapitalnego monstrum odpowiedzialni są Mekong Minetaur (bębny) i Uappa Terror (wiosło i wokal), do dziś siejący spustoszenie na scenach rodzimych klubów (wraz z Tomem The Sromem – od 2008 roku i Pauą Siffredim – od 2010). Ale nie tylko w naszej pokręconej ojczyźnie. Niedawno odbyli europejski tour, podczas którego receptory słuchu publiki i własne wątroby po gigach, niszczyli w takich krajach jak Słowacja, Węgry, Austria, Słowenia, Włochy, Francja, Szwajcaria. W lutym 2014 roku ukazała się kompilacyjna płyta Terrordome – „We’ll Show You Bosch, Mitch!”. Aż 28 kawałków. Kilkadziesiąt do kilkuset sekund turbonaparzania na wysokim poziomie. Z obowiązkową porcją imprezowego szaleństwa tu i ówdzie. Energia i to szaleństwo są stałą częścią koncertowego i pokoncertowego oblicza Terrordome. Lubicie zaszaleć na i po gigu?! To wpadajcie ich zobaczyć w „Fabryce” przed Anthrax!

http://terrordome.net.pl/

https://www.facebook.com/terrordomeband

 

Przypominamy:

ANTHRAX (USA) thrash metal:

Kiedy przychodzi do wymienienia największych zespołów thrashmetalowych, ta nazwa zawsze musi paść. Metallica, Slayer, Megadeth i właśnie oni – Anthrax, wynieśli ten gatunek na szczyty, nagrali mnóstwo klasycznych dla thrashu numerów i płyt, stworzyli swój własny, rozpoznawalny styl. Mają tyle samo lat, co Metallica, ale powstali na drugim końcu USA, w Nowym Jorku. Początki w grupie pamięta tylko jej główna postać, gitarzysta Scott Ian. Złotych czasów thrashu z obecnych członków Anthrax doświadczyli też Joey Belladonna, Frank Bello i Charlie Benante, których staż w zespole jest niewiele krótszy od lidera. W składzie: Ian, Belladonna, Bello, Benante i z Danem Spitzem na gitarze prowadzącej, kapela nagrała legendarne płyty – „Spreading The Disease”, „Among The Living”, „State Of Euphoria” oraz „Persistence Of Time”. Trzy ostatnie pokryły się złotem w USA (łącznie na świecie zespół „ożenił” ponad 15 mln nośników). Nową jakość wniósł John Bush, kapitalny wokalista, który zastąpił Joeya w 1992 roku i współpracował z Anthrax przez kolejnych 13 lat (m.in. album „Sound Of White Noise”, na którym gościnnie pojawił się Angelo Badalamenti, twórca muzyki do „Twin Peaks”).

Anthrax wciąż promuje album „Worship Music” z 2011 roku, który zebrał entuzjastyczne recenzje. Z muzyków, którzy go nagrywali, nie ma już w składzie Roba Caggiano. Zastąpił go znany z Shadows Fall gitarzysta Jonathan Donais. Z nim Anthrax zaprezentuje się po raz kolejny w Polsce, po raz kolejny po dłuższej przerwie w klubie. Legenda jest wyjątkowa pod tym względem, że równie doskonale wypada na wielkiej festiwalowej scenie, jak i na klubowej. W „Fabryce” będzie mikstura thrashowej klasyki, nowych numerów i kapitalna atmosfera, jaką muzycy Anthrax zawsze potrafią wytworzyć. Przybywajcie i delektujcie się!

http://anthrax.com/

https://www.facebook.com/anthrax

Zagrają:

ANTHRAX (USA) thrash metal +
Schizma (Bydgoszcz) hard-core / metal
Terrordome (Kraków) brutal crossover, thrash metal

Kiedy: 2.6.2014
Gdzie: Kraków @ Fabryka, ul. Zabłocie 23
Bilety: 90 zł przedsprzedaż, 100 zł w dniu koncertu

Bilety kolekcjonerskie już do nabycia na stronie http://knockoutprod.net/site/bilety
Bilety systemowe dostępne w bileteriach sieci Ticketpro, Eventim oraz Biletin.

Zaprasza Knock Out Productions. 

http://www.knockoutprod.net/
https://www.facebook.com/productions.knock.out
 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.