SCANDINAVIAN METAL ATTACK 2

Heart Of Rock Agency zaprasza na drugą edycję koncertu “Scandinavian Metal Attack”.


W sobotę 5.04.2014 w sali koncertowej Szczecińskiej Agencji Artystycznej (Szczecin,al.Wojska Polskiego 64) wystąpią szwedzkie zespoły In Mourning oraz Majalis. Dodatkowo zagrają również goście z Polski, zespoły Supreme Lord oraz Deathstorm. Start koncertu o godzinie 19.00

Bilety dostępne w cenie 35/40 zł.


IN MOURNING
In Mourning – szwedzki zespół grający progresywny metal, założony w 2000 roku w Falun.
W początkowym okresie działalności (2000–2001) grupa wykonywała metal gotycki, w kolejnych latach zmieniając styl na progresywny metal.
Pierwsze demo zawierające cztery utwory, zatytułowane In Mourning, zespół wydał własnym nakładem w roku 2000. W późniejszych latach grupa nagrała jeszcze cztery płyty demo: Senseless (2002), Need (2003), Confessions of the Black Parasite (2004) i Grind Denial (2006).
W sierpniu 2007 roku In Mourning nagrało w Black Lounge Studio (Avesta, Szwecja) debiutancki album, który wyprodukował Jonas Kjellgren, zaś w październiku zespół podpisał kontrakt z norweską wytwórnią Aftermath Music. Płyta pod tytułem “Shrouded Divine” miała premierę 2 stycznia 2008 roku. 20 listopada 2009 roku, nakładem włoskiej wytwórni Kolony Records, ukazała się limitowana reedycja (500 sztuk) debiutanckiego albumu In Mourning na płycie gramofonowej z nowym opracowaniem graficznym.W maju 2009 roku zespół podpisał z wytwórnią Pulverised Records kontrakt na wydanie dwóch albumów, zaś w sierpniu rozpoczął prace nad nową płytą,
ponownie decydując się na Black Lounge Studio i współpracę z Jonasem Kjellgrenem. Album zatytułowany Monolith ukazał się 25 stycznia 2010 roku. Okładkę zaprojektował Travis Smith (autor okładek m.in. do Blackwater Park grupy Opeth i Night Is the New Day grupy Katatonia).

 

MAJALIS
Majalis powstało kilka lat temu jako projekt Tobiasa Netzela i Björna Petterssona z In Mourning. Zasileni w 2012 roku przez Jonasa Martinssona (Me The Tiger) na perkusji i Daniela Janssona (Ikhon) na basie i wokalu zrealizowali swoją debiutancką EP “Cathodic Black”. Płyta została wydana przez Pulverised Records latem 2013 roku. Pulverised Records tak opisuje muzykę tworzoną przez Majalis:“Pracując z Majalis z całą pewnością musimy stwierdzić, że Tobias, Björn i koledzy tworzą muzykę należącą do tego samego nurtu muzycznego co Katatonia czy In Mourning. Nie ma lepszego sposobu na opisanie ich muzyki jako funeral post rock band.”

SUPREME LORD
Old School Death Metal z Zielonej Góry, stworzony w 1991 roku! Death Metalowa maszyna do zabijania ma na swoim koncie setki koncertów w Polsce, trasy koncertowe z Hate i Yattering oraz europejskie trasy u boku Behemoth czy wcześniej Incantation w UK. Supreme Lord to piekielnie ciężki i szybki Diaboliczny Death Metal.

 

Skład:
Reyash – Vokills, Bass (Azarath, Christ Agony, Incantation, Profanum, Vader,
Witchmaster),
Zaala – Drums, Coffin (Christ Agony, Kill, Witchmaster),
Morbus – Guitar (Morbus Mortifer, Vomigod),
Mihu – Guitar (Bloodthirst, Ebola, Warfist).

 

DEATHSTORM
Deathstorm powstal w pazdzierniku 2009 roku.Na poczatku 2010 roku wydane zostaje pierwsze demo “Storm of death”.W międzyczasie zespól gra sporo koncertów w kraju i za granica u boku takich nazw jak VADER,TRAUMA,CHRIST AGONY,SUPREME LORD,LOST SOUL,HATE, MASTER, PURGATORY i wielu innych cenionych kapel. 14 marca 2013 roku miała miejsce premiera debiutanckiej płyty “Nechesch” wydanej przez Wydawnictwo Muzyczne “Psycho”.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.