SAWBLADE kończy nagrywanie płyty „Reminiscence”! Zobacz ‚lyric video’ do pierwszego singla!

Warszawski SAWBLADE jest już na finiszu nagrań pełnej debiutanckiej płyty Reminiscence. Album jest aktualnie w fazie miksów w studio Sound Division. Produkcją całości zajmuje się Filip ‘Heinrich’ Hałucha. Reminiscence to dziewięć technicznych utworów będących energetyczną, niespotykaną mieszanką amerykańskiego groove w klimacie Disturbed czy Godsmack oraz ostrzejszego grania z rejonów thrash/metalcore. Album trafi do sprzedaży w drugiej połowie września.

 

Jak mówią sami muzycy – „Reminiscence” to zbiór wszystkich naszych doświadczeń uformowanych w taki sposób by osoba postronna, słuchacz, mógł odebrać te wspomnienia z całą ich mocą – za sprawą wyrazistych tekstów śpiewanych jeszcze silniejszym wokalem, ściany dźwięku gitar i niemalże mechanicznej, brutalnej sekcji rytmicznej. Sawblade nie kryją, iż ich podejście do grania ciężkiej muzyki odstaje od rodzimej sceny. Duży nacisk kładą na wielowątkową melodyjność utworów, refreny nie są jedynie dodatkami.
W sieci można posłuchać już pierwszego utworu promującego album zatytułowanego Believe – przygotowanego w formie tzw. ‘lyric video’

 

Do tego utworu powstanie wkrótce profesjonalny teledysk.
Tak prezentuje się tracklista płyty:
1. Oncoming Storm
2. Before You Leave
3. Disappear
4. Arise
5. This World
6. Sweet Denial
7. Believe
8. Sound of Heaven
9. Kingdom

 

Skład:
Michał „Roman” Romańczuk …… wokal, gitara rytmiczna
Marcin Zawadziński ……………….. gitara prowadząca
Michał „Leszczu” Oleszczuk …….. bas
Michał „Sołtys” Sołtysik ………….. perkusja

 

Oto lista najbliższych koncertów na których będzie można zobaczyć Sawblade:
21.09 – Warszawa, Klub Progresja +Awakening Sun, Locracy, Unanswered
22.09 – Łódź, Luka  +Mentally Blind, Eternal Fever
25.09 – Warszawa, Club Rock +Nu Nation, Another Source of Light
09.11 – Tychy, Underground Pub +Hate

 

Więcej informacji o zespole – www.sawblade.pl oraz www.facebook.com/SawbladeBand

 

Biografia:
Sawblade powstał w 2008r., a w obecnym składzie gra od stycznia 2013r. Muzycy zajmują się szeroko rozumianą muzyką metalową. Odrębny styl i wpływy każdego z członków zespołu sprawiają jednak, że w jego twórczości przewija się wiele różnych brzmień. Muzycy wydali w 2011 roku EP, zawierające 4 utwory, nagrane w olsztyńskim Studio X w czerwcu 2011r, a w lipcu 2013 w warszawskim Sound Division Studio pod okiem Filipa „Heinrich” Hałuchy rozpoczęli nagrania debiutanckiej płyty, która ukaże się w czwartym kwartale 2013r.
Utwór „Rise Again” z 2011r. zapewnił zespołowi miejsce w finałowej dziesiątce konkursu „Make More Music” organizowanego przez Empik. Sawblade zdobył także główną nagrodę w drugiej edycji konkursu „Rock Up Your Life” organizowanego przez studio nagrań „Spot”. Sukcesami są także udane występy w konkursach takich jak Rzeszowski Przegląd Autorski „RzePa” czy Akademicki Przegląd Muzyczny Radia Afera w Poznaniu.Zespół wystąpił na scenach festiwali takich jak Juwenalia Politechniki Warszawskiej 2013, Hyde Park Festival w Radomiu oraz Festiwalu Wszystko Gra w Zamościu. Odcinek programu „Rock Time” poświęcony Sawblade można spotkać w ramówce telewizji EdusatTv oraz Internecie. Grupa gościła także w Otwockiej Regionalnej Telewizji Internetowej LiniaTv.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.