Riverside kolejną gwiazdą Metal Hammer Festival 2015 – Prog Edition! Rusza sprzedaż biletów!

Jak już wcześniej informowaliśmy, po kilku latach przerwy na muzyczną scenę powraca Metal Hammer Festival! Nowa odsłona festiwalu odbędzie się tym razem pod szyldem „Prog Edition”, spodziewać się można zatem sporej dawki muzyki z nurtu tzw. rocka progresywnego. Pierwszym ogłoszonym artystą był amerykański gigant gatunku czyli Dream Theater a dziś potwierdzamy, że kolejnym zespołem jest nasz czołowy towar eksportowy – zespół Riverside. „Love, Fear and the Time Machine” – tak będzie brzmiał tytuł ich szóstej studyjnej płyty, której premiera przewidziana jest na przełom sierpnia i września tego roku. Nowy materiał z pewnością usłyszymy premierowo podczas Metal Hammer Festival 2015 – Prog Edition!

Kolejne nazwy zespołów zdradzimy już wkrótce!

Metal Hammer Festival 2015 – Prog Edition odbędzie w sobotę, 27 czerwca w katowickim Spodku! Początek imprezy planowany jest na godz. 14.00!

A już dziś do sprzedaży trafiają bilety w następujących kategoriach cenowych:
Ceny biletów (przedsprzedaż):
160 PLN – płyta
185 PLN – sektor czerwony i niebieski do 10 rzędu
155 PLN – sektor niebieski od 11 rzędu
255 PLN – sektory H, J
350 PLN – loża
W dniu koncertu bilety droższe o 20 PLN.
Dodatkowe informacje o biletach: tel. 32 205 25 00 wew.126
Szczegółowe informacje na temat Metal Hammer Festival 2015 – Prog Edition:

 

Riverside to jeden z najważniejszych polskich zespołów wykonujących muzykę z pogranicza rocka i metalu progresywnego. Zadebiutowali w 2003 roku albumem „Out of Myself”. Płyta przysporzyła zespołowi sporo popularności w Polsce, w tym za sprawą nagrania „Loose Heart” notowanym na Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Ich piąta i jak dotąd ostatnia płyta, „Shrine of New Generation Slaves” z  2013 roku, odniosła olbrzymi sukces nie tylko w Polsce ale przede wszystkim zagranicą. Album dotarł do 2. miejsca zestawienia OLiS czyli najlepiej sprzedających się płyt w Polsce oraz trafił na listy przebojów w Niemczech, Belgii, Szwajcarii,Holandii i Finlandii. Promocja płyty wiązała się również z najdłuższą w historii zespołu trasą koncertową, w ramach której Riverside zagrał nie tylko w niemal wszystkich krajach europejskich, ale również w Meksyku oraz Stanach Zjednoczonych. Ostatni, setny koncert odbył się w Studiu im. Agnieszki Osieckiej Programu 3 Polskiego Radia. „Love, Fear and the Time Machine” – tak będzie brzmiał tytuł szóstej studyjnej płyty Riverside, której premiera przewidziana jest na przełom sierpnia i września tego roku. Zespół zakończył niedawno komponowanie materiału i jak zapowiada, spodziewać możemy się wielu niespodzianek:
„Szósta płyta, sześć słów w tytule i sześćdziesiąt minut nowej muzyki, tyle mniej więcej będzie trwał nowy album. Nie będziemy grali już hard rocka” – śmieje się wokalista, Mariusz Duda – „Teraz będzie bardzo dużo melodii ubranych w zupełnie inne klimaty. Zmieniamy się jako zespół, dojrzewamy, przede wszystkim chcemy jednak nagrywać różne płyty, których się świetnie słucha. A nowy album będzie jak haust świeżego powietrza, kompletnie inny niż wszystko, co było do tej pory”.
Riverside wejdzie do studia nagraniowego już w marcu. Fani będą mogli śledzić postępy pracy nad nową płytą na specjalnie do tego stworzonym profilu na Instagramie. (www.instagram.com/riversideband.pl). Premiera płyty zaplanowana jest na przełom sierpnia i września.

 

Koncertowa wersja „Feel Like Falling”, nagrania z ostatniej płyty “S.O.N.G.S.”:

 

Riverside – skład:
Mariusz Duda – bas/wokal
Piotr Grudziński – gitara
Piotr Kozieradzki – perkusja
Michał Łapaj – instrumenty klawiszowe

 

Strony oficjalne:

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.