RED STORM – międzynarodowe wcielenie wokalistki Desdemony!

Agnieszka Leśna, znana dotąd z zespołu Desdemona, pracuje nad solowym albumem. W unikalny projekt o nazwie Red Storm zaangażowani są muzycy i producenci z całego świata.

Dlaczego Red Storm? – Tak mój występ skwitowała amerykańska dziennikarka Angela Internale z redakcji Sonic Cathedral podczas niemieckiego festiwalu M’era Luna – mówi Agnieszka. – Spodobało mnie się to określenie, oddaje to co dzieje się ze mną na scenie i w studio oraz to, co będzie się działo na płycie, nad którą pracuję – dodaje.

Do współpracy przy projekcie Red Storm wokalistka zaprosiła artystów z Polski i zagranicy. Nad dużą częścią produkcji płyty czuwa chilijski producent i muzyk Ivan Muñoz, legitymujący się współpracą m.in. z Hani Elis (Atari Teenage Riot), Die Krupps czy Tyske Ludder. Kolejnym artystą, wspierającym od strony realizatorskiej projekt Red Storm jest Maciej Niedzielski znany głównie z grup Artrosis czy Sui Generis Umbra. Sporą niespodzianką jest udział w pracach nad albumem DJa Tito (duet Bacte&Tito) znanego z doskonałych występów w legendarnym berlińskim klubie Tresor i świetnie przyjmowanych albumów na scenie minimal techno. Agnieszka zaprosiła również do współpracy włoskiego gitarzystę Dario Chiereghin’a z kultowego Mortuary Drapeie ( pionierzy black metalu w swojej ojczyźnie ), muzyka grupy Desdemona – Szymona Świerczyńskiego oraz basistę formacji cHMURa Jarosława „Jaro” Malickiego.

Album Red Storm powstaje w studiach we Francji Włoszech i w Polsce. Rad Storm zapowiada przynajmniej dwa single promujące wydawnictwo, nieznana jest jeszcze dokładna data premiery krążka wokalistki.

Więcej:
www.redstorm.pl
www.facebook.com/redstorm.official 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.