„Rebellion Tour 5” 2014 w Bydgoszczy!

Estrada stagebar & Noise Annoys zapraszają na jedyny taki koncert w bydgoskim klubie Estrada.

REBELLION TOUR 5 2014:

MADBALL
To amerykańska grupa założona w 1988 roku, wykonująca muzykę z pogranicza hardcore’u i metalu. Zespół pochodzi z Nowego Jorku i jest jednym z czołowych reprezentantów tzw. stylu NYHC (New York Hard Core). Wokalista zespołu Madball, Freddy Cricien, jest przyrodnim bratem Rogera Mireta z legendarnego Agnostic Front. W pierwszym składzie grupy grali także – Roger Miret (wokalista Agnostic Front) na basie, Vinnie Stigma, również muzyk Agnostic Front – na gitarze oraz Will Shepler na perkusji. Pierwszym wydawnictwem formacji była EP’ka zatytułowana „Ball of Destruction (1989). Niedługo po tym Madball wzbogacił się drugiego gitarzystę – Matta Hendersona. W międzyczasie pojawił się kolejny minialbum – „Droppin’ Many Suckers” wydany dzięki Wreckage Records. Rok później Roger Miret opuścił zespół i został zastąpiony przez basistę Hoya Roca – dobrego przyjaciela Freddy’ego Cricicena.

Zmianom personalnym towarzyszyła również zmiana wytwórni. Od 1994 roku zespołem zaopiekował się Roadrunner Records, dzięki któremu Madball wydał „Set it Off” (1994) oraz „Demonstrating My Style” (1996). Podkreślić należy że zespól regularnie koncertował, dzięki czemu zgromadził rzesze wiernych fanów poza Nowym Jorkiem. W 1995 roku wziął udział w stworzeniu dokumentu na temat nowojorskiej sceny hardcore’owej („N.Y.H.C.”), gdzie oprócz materiałów koncertowych możemy zobaczyć wywiady z Cricienem oraz z Miretem. W 1998 roku przyszła pora na kolejny album. Cricien, Henderson, Hoya i nowy perkusista John Lafatta nagrali „Look My Way”. Dwa lata później pojawił się kolejny krążek – „Hold It Down”.

W 2001 roku grupa na krótko zawiesiła działalności. Pod koniec 2002 roku Madball powrócił i zaczął koncertować w składzie: Crcien, Hoya, Mitts (były członek Skarhead) oraz Rigg Ross (ex-Hatebreed). Zespół postanowił również odwiedzić studio. W 2003 roku pojawiła się kompilacja „Best of Madball”, rok póżniej EP’ka „NYHC EP”, w 2005 – „Legacy”, a dwa lata po tym album „Infiltrate The System”. W 2009 roku Rigg Ross opuścił grupę i dołączył do składu Skarhead. W Madball zastąpił go Ben Dussault z Throwdown. W grudniu 2009 roku Freddy Cricien oficjalnie ogłosił, że grupa pracuje nad albumem, którego premierę planuje na 2010 rok. Madball podpisał kontrakt z Nuclear Blast na wydanie nowego krążka na terenie Europy oraz zaprosił do studia i na trasę koncertową Jaya Weinberga (syna Maxa Weinberba znanego z E Street Band). W tym samym roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Good Fight Music. W 2010 roku ukazała się płyta „Empire”, a w 2012 – EP „Rebellion”.

BIOHAZARD –

Grupa powstała w 1988 roku w Nowym Yorku, na Brooklynie. Biohazard był jednym z pierwszych zespołów, które łączyły w swojej muzyce elementy hip-hopu, hardcore’u i metalu. Ich kariera nabrała rozpędu w 1992 roku wraz z wydaniem drugiego albumu „Urban Discipline”. Płyta znalazła ponad milion nabywców na całym świecie. W kolejnych latach Biohazard można było usłyszeć w towarzystwie takich sław hip hopu jak Onyx czy Cypress Hill. Biohazard uchodzi również za jeden z pierwszych zespołów metalcore, który w dodatku stał się sławny dekadę wcześniej od zespołów z fali lat 00.. Na początku 2012 roku ukazał się kolejny album grupy, „Reborn in Defiance”, w ramach promocji którego zespół ruszył w trasę koncertową. Biohazard można było zobaczyć między innymi na Jarocin Festiwalu 2012.

WISDOM IN CHAINS –

 

Zaczęli grać parę dobrych lat temu, a w skład zespołu wchodzili członkowie pochodzący z Ameryki oraz Europy. Maarten, gitarzysta zespołu Daredevil pochodzącego z Holandii zadzwonił do Richie’go i Mad Joe z zespołu Krutch. Maarten miał pomysł na założenie old schoolowego zespołu, z dużym wpływem cieżkiego punka i „Oi”. Owa trójka spotkała się, gdy zespół Krutch grał w Europie. Chłopaki ustalili plan i Maarten pojechał do Stanów by nagrać z nimi płytę. Zespół wydał płytę „Wisdom In Chains” w wydawnictwie Gangstyle Records. Wtedy zespół zagrał tylko jeden koncert gdyż członkowie zespołu mieszkali zbyt daleko od siebie. W końcu Maarten, który był mózgiem przedsięwzięcia, namówił Richie’go i Mad Joe by znaleźli innych członków zespołu w Stanach i kontynuowali granie.

Chłopaki namówili Tony’ego Meltdown, który był lokalnym gwiazdorem grającym na gitarze i ogólnym świrem, by przyłączył się do zespołu. Tony grał w zespole The Ninth Plague i jest jednym z lepszych gitarzystów grających hard-core. Zespół również zaprosił Shannon’a Sparky by grał na perkusji, był on jedynym logicznym rozwiązaniem gdyż wcześniej grał z Richie’m i Mad Joe w zespole Out To Win (aka Mushmouth). Teraz chłopaki zaczęli szukać bassisty i znaleźli w postaci Big Show Greg’a, który był miejscowym rozrabiaką oraz pijakiem, i nadawał się do zespołu w sam raz. Nowy skład został dobrany i chłopaki wyruszyli na trasę, grając „killerski” rock uliczny przemieszany wpływami i old school HC i „Oi”. Ci goście grali w albo z takim zespołami jak Krutch, FCK, The Ninth Plague, Boxcutter, Out To Win, Feeble i można wymienić jeszcze wiele innych, a to tylko świadczy o tym, że ten zespół na pewno nie jest bandą amatorów. Oni zapłacili już swoje frycowe i grają swoją muzykę w cholerę dobrze.

Zespół jest dość produktywny o czym świadczy spora liczba wydanych płyt od 2003 roku. WIC promuje swój najnowszy, wydany dla I Scream Records long „Everything You Know”, na którym gościnnie wystąpił Lou z SOIA.

Oraz:

DEVIL IN ME – hardcore, Protugalia

FINAL PRAYER – hardcore/punk/metal z Berlina, Niemcy

 

Data: sobota 26 kwietnia
Bydgoszcz Estrada stagebar
godz: 19:00
bilety: 70 / 80 zł
– sieć Ticketpro Polska i i ch punkty stacjonarne( Saturn, Empik…)

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.