Przedstawiamy Underfate.

Underfate to młody zespół post-progresywno rockowy. O swojej twórczości członkowie zespołu wypowiadają się w następujący sposób: „Muzyka jaką gramy jest bezpośrednio powiązana z nazwą zespołu. Odnosi się do pewnej drobnej i delikatnej składowej przeznaczenia, określonej przez nas jako ‘podprzeznaczenie’, na którą mamy wpływ i przez którą możemy wpływać na to, co teoretycznie jest już zapisane – przeznaczone. W ten sposób muzyka nam przeznaczona, powstająca w wyniku subtelnego przeplatania konkretnych brzmień, jest dokładnie tym, co pragniemy grać.”

Underfate1

Jako jeden z dwudziestu zespołów polskiej młodej sceny Underfate znalazł się na składance zatytułowanej: „Cold Wind Is Promise of a Storm”, którą wydał serwis Post-rock PL pod patronatem wielu rozgłośni i magazynów muzycznych. Grywali koncerty w różnych rejonach Polski dzieląc scenę z artystami takimi, jak: Besides, Disperse, Animations, Sounds like the end of the world czy Cereus.
Zespół ma na koncie debiutancką płytę zatytułowaną „Seven”. Jest to „concept album” opowiadający historię chłopca budzącego się po 14 latach śpiączki. Motyw liczby siedem jest symboliczny i pojawia się wielokrotnie w wielu aspektach epickiego konceptu.
Cieszą się także popularnością wśród słuchaczy Radia Gdańska, a także odbiorców szerokiej sceny post-rockowej i prog-rockowej.

„Beyond The Sun”:

Skład:
Piotr Chomicz – gitara elektryczna
Sławomir Lewandowski – bass
Adam Żmuda – instrumenty klawiszowe
Mateusz Świtała – perkusja
Plik z fragmentem audycji OFFENSYWA Piotra Stelmacha w Trójce z udziałem Underfate: https://www.dropbox.com/s/qwt1oe3or0sl9fp/Stelmach_mixdown.mp3?dl=0

Cantara-Music-300x54

Facebookhttps://www.facebook.com/underfate

Bandcamphttp://underfatepl.bandcamp.com

Soundcloudhttps://soundcloud.com/underfatepl/sets/seven

Promocja i kontakt z mediami:

Grzegorz Szklarek (www.cantaramusic.pl), cantara@cantaramusic.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.