PERCIVAL SCHUTTENBACH ujawnia szczegóły ścieżki dźwiękowej do gry „Wiedźmin 3”! Premierowy teledysk już 3 listopada!

Już w poniedziałek 3 listopada premiera nowego teledysku zespołu PERCIVAL SCHUTTENBACH do utworu “Satanael” z ostatniej płyty studyjnej – “Svantevit”. Całość nakręcono w ruinach zamku w Świnach, które zostały udostępnione zespołowi dzięki życzliwości jego obecnego właściciela. Video zostało zrealizowane przez fotografa i operatora Marcina Somerlika, a na planie teledysku wystąpili również członkowie Teatru Avatar z Legnicy.  Tutaj trailer klipu:

A tutaj zdjęcia z planu: https://www.facebook.com/events/342442572593342/

Tak zespół opowiada o swojej najnowszej realizacji:
“Zapewne wielu z Was zastanawiało się, kim był ów Satanael. Według wiary średniowiecznej sekty Bogomiłów, był to starszy brat Jezusa, który zbuntował się przeciwko ojcu i stworzył świat materialny, w którym żyjemy. Wyznawcą tej religii, pomieszanej z doktrynami chrześcijaństwa i satanizmem był główny antagonista z opowieści zawartej na „Svantevicie”. Ten podopieczny biskupa, o zepsutym umyśle i chorych żądzach, w trakcie mrocznego rytuału chciał złożyć w ofierze Nestankę, córkę głównego bohatera „Svantevita”. Obrazy teledysku mają odzwierciedlać mroczne wizje tej ceremonii. Tak właśnie musiało wyglądać dla dawnych Słowian nowa religia – była przerażająca, niezrozumiała, a jej przedstawiciele zepsuci i źli. W czasach, gdy honor i męstwo miały ogromne znaczenie, takie zachowania podstępnych wyznawców obcej religii musiały budzić odrazę. Niestety to, co złe i podstępne, często wygrywa w nieuczciwej walce. Teledysk nawiązuje właśnie do tej walki, do mrocznych ludzkich żądz, pragnień i zachowań. Zobaczcie sami! Już wkrótce! Klip „Satanael”, który premierę ma mieć 3 listopada”

 
Przedpremierowa prezentacja klipu będzie miała miejsce podczas koncertu 1 listopada w Legnicy w klubie Spiżarnia:

 
Percival, który współtworzył „Równonoc” Donatana, przygotował również część ścieżki dźwiękowej do gry “Wiedźmin 3: Dziki Gon”.

Najnowszy zwiastun gry z muzyką Percivala można zobaczyć tutaj

 

 

Na oficjalnej stronie gry ukazał się niedawno wywiad w którym zespół opowiada o szczegółach współpracy i przygotowaniach muzyki do najbardziej oczekiwanej gry komputerowej ostatnich lat: http://thewitcher3.pl/wiedzmin-3-dziki-gon/percival-schuttenbach-kim-sa-czym-sie-zajmuja-i-co-maja-wspolnego-z-wiedzminem-3-dzikim-gonem/
PERCIVAL wystąpił ostatnio także na Poznań Game Arena, podczas pierwszej tak bogatej prezentacji gry “Wiedźmin 3: Dziki Gon”. Pod tym linkiem relacja oraz zdjęcia: http://www.witchersite.pl/component/content/article/26-news-wiedzmin-3/1062-wiedzmin-na-poznan-game-arena-relacja-i-nowe-informacje-o-dzikim-gonie.html
Natomiast już 13 grudnia w warszawskim klubie Progresja Music Zone – Percival Schuttenbach będzie obchodził swoje XV-lecie. Gościnnie wystąpią również QUO VADIS, IN EXTREMIS i NORTH – https://www.facebook.com/events/1437170009899149/

 

Przypomnijmy że PERCIVAL SCHUTTENBACH, po współpracy z Donatanem przy płycie “Równonoc” wydał pod koniec września 2013 album studyjny zatytułowany “Svantevit”. Płyta została nagrana w kilku miejscach, m.in Teatrze im.Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, RedBaaron Mobile Studio i Studio Analiz w Szczecinie.

Znalazło się na niej 8 nowych kompozycji:
1. Okrutna Pomsta
2. Satanael
3. Svantevit
4. Wodnik
5. Bitwa
6. Upiory
7. Wiking
8. Tryzna

Za miks i mastering odpowiada Bartosz Miszczyk, okładkę zaprojektowała Zuzanna Chańska. Album trafił do sklepów za pośrednictwem dystrybucji firmy Fonografika.

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.