PERCIVAL SCHUTTENBACH – nowy klip, nowa płyta i koncert na XV-lecie zespołu!

PERCIVAL SCHUTTENBACH prezentuje nowy teledysk do utworu “Satanael” z ostatniej płyty studyjnej – “Svantevit”. Obraz trafił do sieci na początku miesiąca.

Całość nakręcono w ruinach zamku w Świnach, które zostały udostępnione zespołowi dzięki życzliwości jego obecnego właściciela. Video zostało zrealizowane przez fotografa i operatora Marcina Somerlika, a na planie teledysku wystąpili również członkowie Teatru Avatar z Legnicy.

PERCIVAL SCHUTTENBACH nie tylko pracuje nad nowym albumem, ale równocześnie proponuje fanom swojego ‘historycznego’ wcielenia pod szyldem PERCIVAL – zupełnie premierowe – i do tego dwupłytowe – wydawnictwo!. Płyta „Slava II – Pieśni Słowian Wschodnich”, bo o niej mowa – jest częścią tryptyku poświęconego muzyce słowiańskiej. To właśnie I część tego tryptyku – „Slava – Pieśni Słowian Południowych” została dołączona do preorderu „Równonocy” DONATANA i razem z nią zdobyła status Złotej płyty. „Slava II” była z kolei mocno inspirowana współpracą przy tworzeniu muzyki do gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”. Ostatni album, który dopiero powstanie, będzie dotyczył Słowian zachodnich, przez co na pewno będzie najbliższy polskim słuchaczom.
Do płyty dołączony będzie drugi album – „Slavny Tur – Live in Wrocław”, zarejestrowany z udziałem publiczności w czerwcu 2014 roku w unIQ Sound Studio. Znajdują się tam między innymi utwory z płyty „Slava II”. Da to wszystkim słuchaczom możliwość porównania obu ich wersji – tej dopracowanej, studyjnej i tej nieco uboższej aranżacyjnie, ale na pewno bardziej żywiołowej. Oprócz tego na „Live in Wrocław” usłyszeć można najbardziej lubiane przez publiczność utwory zespołu Percival, łącznie z tymi, które nie znajdują się na żadnej z oficjalnych płyt.
Premiera płyty “Slava II – Pieśni Słowian Wschodnich” odbędzie się 6 grudnia 2014. Wydawcą jest Fonografika, płytę można już zamawiać przedpremierowo pod tym adresem.

Już 13 grudnia w warszawskim klubie Progresja Music Zone – Percival Schuttenbach będzie obchodził swoje XV-lecie. Gościnnie wystąpią również QUO VADIS, IN EXTREMIS i NORTH

FB: https://www.facebook.com/events/1437170009899149/

Natomiast jeszcze w listopadzie PERCIVAL SCHUTTENBACH wystąpi na trzech koncertach trasy FOLKFEST, u boku m. in. Eluveitie i Arkony:
27 listopada – Kraków, Fabryka – https://www.facebook.com/events/674612022600549/
28 listopada – Warszawa, Progresja https://www.facebook.com/vents/1421476021427655/
29 listopada – Szczecin, Słowianin – https://www.facebook.com/vents/560094450678473/

 
Percival, przygotował również część ścieżki dźwiękowej do gry “Wiedźmin 3: Dziki Gon”.
Najnowszy zwiastun gry z muzyką Percivala można zobaczyć tutaj

Na oficjalnej stronie gry ukazał się niedawno wywiad w którym zespół opowiada o szczegółach współpracy i przygotowaniach muzyki do najbardziej oczekiwanej gry komputerowej ostatnich lat: http://thewitcher3.pl/wiedzmin-3-dziki-gon/percival-schuttenbach-kim-sa-czym-sie-zajmuja-i-co-maja-wspolnego-z-wiedzminem-3-dzikim-gonem/

PERCIVAL wystąpił ostatnio także na Poznań Game Arena, podczas pierwszej tak bogatej prezentacji gry “Wiedźmin 3: Dziki Gon”. Pod tym linkiem relacja oraz zdjęcia.

Kilka szczegółowych informacji o płycie “Slava II”:
„Slava II” prezentuje niewielki fragment ogromnego zbioru pieśni Słowian wschodnich, a więc Rosjan, Białorusinów, Ukraińców i Łemków. Utwory zawarte na tym albumie to często pieśni obrzędowe, pieśni stare, sięgające korzeniami czasów przedchrześcijańskich, jednakże wykonane czasami w przewrotny sposób. Teksty tych utworów mają zazwyczaj znaczenie symboliczne, które odczytać można zagłębiając się w mitologię i tradycję słowiańską. W pracach nad płytą zespół wspomogła Lada Czerkasowa – rosyjska ekspertka w sprawach obrzędów i pieśni słowiańskich.
W chwili obecnej, kiedy album „Slava II” jest już skończony, wszyscy jesteśmy świadkami konfliktu na wschodzie Ukrainy. Kiedy zespół rozpoczął prace nad „Slavą II”, było tam jeszcze spokojnie. Możliwe, że ten album przyczyni się do lepszego poznania kultury naszych wschodnich sąsiadów, a przez to przyczyni się również do budowania zgody między Słowianami. Jeśli oddzielić religię i politykę od kultury, Słowianie różnią się od siebie niewiele – dzielimy wspólne korzenie i tradycje, które na pewno warto pielęgnować. Jasnym dowodem na to są obrzędy słowiańskie, które były praktykowane zarówno na wschodzie, jak i na terenach Polski w bardzo podobny sposób, czego ślady odnaleźć można do dzisiaj.
Obce kulturowo ideologie, które pojawiły się na terenach słowiańskich kilkaset lat temu, nie zdołały ich zatrzeć, pomimo tego, że doprowadziły do podziału Słowian i oddalenie się ich od siebie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.