Pendragon – dziś oficjalna polska premiery płyty! Wywiad z Nickiem Barrettem!

Do sprzedaży trafiła właśnie nowa studyjna płyta zespołu Pendragon. Album „Men Who Climb Mountains” jest następcą znakomitej płyty „Passion” z 2011 roku i równocześnie dziesiątym pełnowymiarowym wydawnictwem tej legendarnej formacji. Dwupłytowe wydawnictwo zawiera 9 premierowych utworów kontynuujących muzyczny kierunek obrany na poprzednich 2 płytach zespołu. Na bonusowej płycie CD znajdują się akustyczne wersje największych przebojów Pendragon w wykonaniu lidera formacji, Nicka Barretta.

Dziennikarz serwisu Music To The People rozmawiał niedawno z liderem zespołu, Nickiem Barrettem, który w ten sposób komentuje wydanie płyty z bonusowym krążkiem: „Nie wypłynęło to do końca z artystycznych pobudek, a raczej z chęci zadowolenia wszystkich, nawet tych najbardziej wybrednych fanów. To nie było nawet brane pod uwagę jako coś co ‘możemy’ zrobić, a raczej coś co nawet ‘musimy’ zrobić. Pomyślałem więc, że dodanie akustycznej płyty będzie fajnym pomysłem. Może, gdybym miał tutaj wolną rękę, wydałbym te dwa krążki jako osobne albumy, ale zdaję sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach prawie niemożliwe jest sprzedanie jakiegoś wydawnictwa bez czegoś ekstra, bez wartości dodanej. Wiedziałem, że wydanie akustycznej płyty to coś co jestem w stanie zrobić bez większych problemów, bo właśnie tego typu materiał ostatnimi czasy nagrywałem. Z praktycznego punktu widzenia zabieg ten jest więc całkowicie sensowny.”

Całość wywiadu można przeczytać w tym miejscu: http://musictothepeople.pl/pars/nick-barrett-pendragon-wywiad/

 

Lista utworów:

CD 1:
1.Belle Âme
2.Beautiful Soul
3.Come Home Jack
4.In Bardo
5.Faces of Light
6.Faces of Darkness
7.For When The Zombies Come
8.Explorers of the Infnite
9.Netherworld

CD 2:
Nick Barrett solo acoustic 2013:
1. The Voyager
2. A Man of Nomadic Traits
3. This Green and Pleasant Land
4. Nostradamus
5. Paintbox
6. King of the Castle
7. Indigo
8. The Freakshow
9. Masters of Illusion
10. Space Cadet
11. The Edge of the World
12. It’s Only Me

„Beautiful Soul”, nagranie promujące album dostępne jest do odsłuchu w tym miejscu:

Brytyjska formacja Pendragon obchodzi w tym roku 36-lecie swojego istnienia. Nick Barrett (gitara, wokal) rozpoczął przygodę z muzyką w 1978 roku pod nazwą Zeus Pendragon niedługo później skróconą do Pendragon. Początkowo skład zespołu ulegał dynamicznym zmianom ale od 1986 roku jest stabilny (poza trzykrotną zmianą na miejscu perkusisty) i tworzą go następujący muzycy: Nick Barrett (wokal, gitara), Clive Nolan (klawisze) – znany również doskonale jak przedstawiciel zespołów Arena, Caamora czy Strangers on A Train, Peter Gee (gitara basowa) oraz najnowszy nabytek – Craig Blundell (perkusja). Na swoim koncie Pendragon ma ponad 1 000 000 sprzedanych płyt, tysiące zagranych koncertów i rzeszę oddanych fanów. Ich ostatnim studyjnym albumem była płyta „Passion” z 2011 roku. Jesienią 2012 roku zespół powrócił z nowym koncertowym wydawnictwem „Out of Order Comes Chaos” zarejestrowanym w Teatrze Śląskim w Katowicach. Materiał wydany jako DVD, podwójne CD oraz – po raz pierwszy w historii grupy – jako Blu-Ray, spotkał się z bardzo dobrym odbiorem zarówno wśród dziennikarzy, jak i fanów.
Twórczość Pendragon polecamy przede wszystkim miłośnikom takich zespołów jak Genesis, Marillion, Arena czy IQ. Wysmakowane melodie, intrygujące wokale i błyskotliwe instrumentalne popisy to elementy, które składają się na charakterystyczny styl grupy. W muzyce formacji przeplatają się rozmaite motywy i wpływy, obok celtyckich również dźwięki flamenco. Dopracowane teksty tworzą z muzyką przekonującą i poruszającą całość. Rozbudowane, bardzo emocjonalne nagrania są największym atutem Pendragon. Na październikowych koncertach na pewno nie zabraknie utworów z najnowszej płyty ale także klasycznych kompozycji z takich płyt jak np. „The World” (1991), „The Window of Life” (1993), „Not of This World” (2001), „Pure” (2008) czy “Passion” (2011). Pendragon wystąpił w październiku 2014 w Polsce na koncertach promujących ich nową płytę „Men Who Climb Mountains”. Następca znakomitej płyty „Passion” z 2011 roku jest równocześnie dziesiątym pełnowymiarowym wydawnictwem formacji.

Pendragon – skład:
Nick Barrett – śpiew, gitara elektryczna,
Clive Nolan – instrumenty klawiszowe,
Peter Gee – gitara basowa
Craig Blundell – perkusja

Pendragon – strona oficjalna:

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.