Otto Dix

Wywiad z Otto Dix 29.03.2011r.

Otto Dix

Pod koniec 2010r ukazał się wasz kolejny album „Cudowne Dni” co możecie powiedzieć o tym krążku ? Czy ten album jest kontynuacją „Strefy Cieni” z 2009 czy jest czymś całkowicie innym?
Jest to kontynuacja. Wszystkie nasze albumy są po części niekończącą się opowieścią. Na początku „Ego”, wewnętrzny świat. Następnie „Miasto” – świat, który jest wokół człowieka. Następnie „Zima jądrowa” ziemia po zniszczeniu obu światów. Następnie „Strefa cienia” świat po. A następnie „Cudowne dni” nowy świat, po „Strefie Cieni”.

Teledysk promujący wasz album do piosenki „Bestia” jest napełniony erotyką, skąd taki pomysł ? Podobno mieliście przeznaczony mały budżet na ten klip czy to prawda?
Pomysł należy do mnie. Chciałem zrobić prawdziwy wodewil i podrażnić fanów i wrogów. I chyba udało mi się to. Tytuł nowej piosenki promujący nowy album to „Bestia”. Wewnętrznie ukryte zwierzę, które odrzuciło „alter ego” osoby. Jest to piosenka i klip o ludziach, którzy obawiają się sami siebie, którzy boją się ludzi, którzy traktują siebie zbyt poważnie. Odnosząc się do budżetu, nie był on taki mały, jak na klip dla oficjalnie underground’owego zespołu.

Czy w najbliższym czasie planujecie wydać następny singiel?
W Rosji single nie są popularne i nie są typowe. Nigdy nie wydaliśmy singli.

Jak przebiega u was proces tworzenia nowego albumu, czy najpierw są teksty, a później muzyka czy na odwrót ? I co dla was jest priorytetem muzyka czy teksty ? Na co kładziecie największy nacisk?
Zazwyczaj Slip komponuje muzykę, a potem ja piszę teksty. Ale wiele utworów zostało napisanych na odwrót – najpierw tekst, a następnie muzyka. Czasami tekst został napisany na kilka lat przed założeniem zespołu. Czasami również ja doradzam Slip’owi zmiany niektórych części instrumentalnych, czasami Slip pytam mnie w sprawie usunięcia słó, które są zbyt nieprzyzwoite dla jego umysłu. Jesteśmy bardzo elastyczni i zawsze działamy w tandemie.

Na pewno wiele razy odpowiadaliście na to pytanie, ale w Polsce wielu waszych fanów zastanawia się dlaczego tworzycie w języku rosyjskim? Czy dlatego, że łatwiej wam pisać w ojczystym języku czy może dlatego, że chcecie się wyróżniać na tle innych zespołów wykonujących muzykę darkwave?
Główny powód jest oczywisty, bo „jest najłatwiej”. Łatwiej jest pisać teksty w ojczystym języku. Zawsze lepiej czujesz swój ojczysty język. Następnym powodem jest to, że uważam, iż język rosyjski nie jest gorszy niż angielski lub niemiecki, on ma swoje własne uniklane piękno, melodię i rytm. A poza tym pasuje do mojego głosu i naszej muzyki.

Wielu uważa, że dla was podczas koncertów najważniejsze jest show, a na drugim miejscu muzyka czy tak jest rzeczywiście?
Wierzę, że dla wielu ludzi to jest prawda. Ale dla innych muzyka jest ważniejsza. Moim zdaniem nasze koncerty są jak balet – połączenie muzyki i show.

Po waszym koncercie na Castle Party w 2010r dużo osób chciało by ponownie zobaczyć was w Polsce czy jest szansa, że w tym roku to będzie możliwe?
Niestety, nie przyjedziemy na castle Party 2011 (wysłaliśmy zbyt późno naszą prośbę). Ale planujemy trasnę na jesieni.

Jesteście dość popularnym zespołem, mimo wszystko czy jest jakaś kapela, którą chcielibyście supportować bądź po prostu pojechać na wspólną trasę?
Osobiście chciałby zagrać z Deine Lakaien

Jakie były wasze najzabawniejsze momenty na scenie?
Było wiele takich momentów. Pamiętam jeden zabawny, ale nie za przyjemny. To było w Mińsku na Białorusi. Jeden pijany facet wskoczył na scenę i chwycił mnie za genitalia i krzyknął -„Jesteś chłopcem czy dziewczyną?!” Oczywiście, został od razu usunięty ze sceny, i myślę, że był zadowolony 🙂

Macie dużo fanów w Polsce, Niemczech ect. czy myśleliście o tym, aby wasza strona internetowa była także po angielsku dla nie rosyjskich fanów ?
Mamy oficialny fan-site po angielsku www.ottodix.net i niemiecki fan-site: http://www.ottodix-darkwave.de

Czy macie jakieś inne zespoły/zajęcia poza Otto Dix?
Nie, mamy tylko Otto Dix

Jaka jest najdziwniejsza plotka jaką słyszeliście na wasz temat?
One wszystkie są związane z płcią 🙂

Czy jest coś co chcecie powiedzieć swoim polskim fanom?
Kobiety, bądźcie szczęśliwe 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *