Osada Vida – wywiad i recenzja w Teraz Rocku! Premiera płyty w poniedziałek!

Piąty studyjny album zespołu Osada Vida zatytułowany „The After-Effect” ukaże się już w najbliższy poniedziałek, 3 listopada. Pierwszy singiel z płyty – utwór „King Of Isolation” w wersji tzw. ‘lyric video’ – dostępny jest w tym miejscu: http://youtu.be/Kx2Iv4c0OJ8
W najnowszym, listopadowym wydaniu miesięcznika Teraz Rock zamieszczony został wywiad z Łukaszem Lisiakiem, basistą zespołu, w którym opowiada o kulisach powstania nowej płyty:
„Nagranie płyty ‘Particles’ zabrało nam trzy i pół roku, wiele utworów zdążyło się lekko ‘zestarzeć’, np. ‘Hard Boiled Wonderland’, który powstał w 2011 roku. Uczyliśmy się też cały czas nowej dla Osady formy tworzenia piosenek. I nie użyłem tu słowa ‘piosenka’ przypadkowo (śmiech). Tym razem mieliśmy już wsparcie wokalne ze strony Marka Majewskiego, co dawało spokój i eliminowało potrzebę kombinowania fragmentów, które miałyby zastąpić części wokalne. Wszystko odbywało się bardzo świadomie… Miałem pomysł, by nowy album był jak najbardziej naturalnym połączeniem Osady z trzech pierwszych płyt, koncepcyjnych płyt, z muzyką zaprezentowaną przez nas na ‘Particles’. Na ‘The After-Effect’, podobnie jak na poprzedniej płycie, każdy z utworów stanowi odrębną całość. Chciałem połączyć siłę melodii, którą podkreśla i uwypukla porywający śpiew Marka, z lekkimi zawijasami dźwiękowymi, którymi bawiliśmy się za czasów Osady jako kwartetu. To był główny klucz podczas komponowania. Jestem bardzo zadowolony z efektu końcowego”.
I rzeczywiście Łukasz może być zadowolony z efektu końcowego, bo zamieszczona w tym samym wydaniu recenzja płyty jest bardzo pozytywna. Jak pisze recenzent: „Osada wciąż gra w tradycji – powiedzmy – Porcupine Tree czy późnego Pain Of Salvation, ale jest coraz bardziej oryginalna. I po prostu na światowym poziomie. Do tej pory moją ulubioną płytą była ‘Uninvited Dreams’, teraz mam już ulubione dwie…” 4/5.
Zapraszamy do lektury całości wywiadu i recenzji w listopadowym wydaniu miesięcznika Teraz Rock.

Osada Vida prezentuje muzykę sięgającą do tradycji ambitnego rocka w typie Yes, Porcupine Tree, Pain Of Salvation czy Riverside. Grupa doskonałych warsztatowo muzyków proponuje muzykę świeżą i niepowtarzalną, wzbogaconą niebanalną warstwą tekstową a ich koncerty to wspaniała zabawa, nie tylko dla słuchaczy, ale również na scenie. W swoim dorobku zespół ma cztery ciepło przyjęte oficjalne płyty: „Three Seats Behind A Triangle” (2006/2007), „The Body Parts Party” (2008), „Uninvited Dreams” (2009) oraz „Particles” (2013), która wytyczyła nowy kierunek w życiu zespołu – utwory urzekają oryginalnością, ale i niebanalną prostotą. Ponadto zespół wydał także DVD zatytułowane „Where The Devils Live”, zawierające zapis koncertu w Teatrze Śląskim w Katowicach w listopadzie 2011 roku. Nowy studyjny album „The After-Effect” ukaże się 3 listopada!

Osada Vida – aktualny skład:
Marek Majewski – wokal
Łukasz Lisiak – gitara basowa
Janek Mitoraj – gitary
Rafał „r6” Paluszek – klawisze
Marek Romanowski – perkusja

Osada Vida – strony oficjalne:

www.facebook.com/osadavida
http://www.osadavida.art.pl/
 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.