Osada Vida – prapremiera pierwszego singla w radiowej Trójce!

Nowa płyta zespołu Osada Vida zatytułowana „The After-Effect” ukaże się 3 listopada. A już w najbliższą niedzielę, 12 października w kultowej audycji Piotra Kaczkowskiego „Minimax” w radiowej Trójce odbędzie się prapremiera pierwszego singla promującego ten album. Początek audycji o godz.22! Program będzie dostępny również online: http://www.polskieradio.pl/9,Trojka

Piąta studyjna płyta zespołu Osada Vida przynosi sporo niespodzianek. Jedną z nich jest gościnny udział kwartetu smyczkowego, o którym zespół tak pisze: „Jeżeli ktoś martwi się, że wyjdzie płyta poetycko-romantyczna, to niech go ten fakt nie zmyli – partie smyczkowe, które pojawią się w kilku fragmentach dodają ciężaru i niesamowitej energii! Brzmi to na razie fantastycznie!”

Zapowiedź płyty:
 
Osada Vida prezentuje muzykę sięgającą do tradycji ambitnego rocka w typie Yes, Porcupine Tree, Pain Of Salvation czy Riverside. Grupa doskonałych warsztatowo muzyków proponuje muzykę świeżą i niepowtarzalną, wzbogaconą niebanalną warstwą tekstową a ich koncerty to wspaniała zabawa, nie tylko dla słuchaczy, ale również na scenie. W swoim dorobku zespół ma cztery ciepło przyjęte oficjalne płyty: „Three Seats Behind A Triangle” (2006/2007), „The Body Parts Party” (2008), „Uninvited Dreams” (2009) oraz „Particles” (2013), która wytyczyła nowy kierunek w życiu zespołu – utwory urzekają oryginalnością, ale i niebanalną prostotą. Ponadto zespół wydał także DVD zatytułowane „Where The Devils Live”, zawierające zapis koncertu w Teatrze Śląskim w Katowicach w listopadzie 2011 roku. Nowy studyjny album „The After-Effect” ukaże się 3 listopada! Wydawcą jest Metal Mind Records.

Osada Vida – The After-Effect
 

 

Lista utworów:
1. King Of Isolation
2. Sky Full Of Dreams
3. Still Want To Prevaricate?
4. Lies
5. Dance With Confidence
6. I’m Not Affraid
7. Losing Breath
8. Restive Lull
9. Haters
10. No One Left To Blame

 

Osada Vida – aktualny skład:
Marek Majewski – wokal
Łukasz Lisiak – gitara basowa
Janek Mitoraj – gitary
Rafał „r6” Paluszek – klawisze
Marek Romanowski – perkusja

 

Osada Vida – strony oficjalne:

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.