Osada Vida – nowy album od dziś w sprzedaży! Relacja z festiwalu z Holandii!

Nowa płyta zespołu Osada Vida zatytułowana „The After-Effect” trafiła dziś do sprzedaży. Piąta studyjna płyta przynosi sporo niespodzianek. Jedną z nich jest gościnny udział kwartetu smyczkowego, o którym zespół tak pisze: „

Znamy już pierwszy singiel z płyty. Utwór „King Of Isolation” dostępny jest w tym miejscu:

W miniony weekend zespół był główną atrakcją holenderskiego festiwalu Northern Prog Festival. Rafał Paluszek, klawiszowiec zespołu tak komentuje ten występ:
„Holandia okazała się niezwykle gościnna a ludzie życzliwi i spragnieni Osady, kolejny już raz wprawiając nas tym w osłupienie. Wystąpiliśmy jako headliner festiwalu, podczas którego zaatakowaliśmy bardzo energetycznym zestawem utworów, przede wszystkim z ‘The After-Effect’. Bez nieuzasadnionej polskiej skromności musimy przyznać, że niemal euforyczna reakcja holenderskiej publiczności (szczelnie wypełniającej koncertową salę) na nowy materiał utwierdziła nas w przekonaniu, że nagraliśmy bardzo dobrą płytę!”
Osada Vida prezentuje muzykę sięgającą do tradycji ambitnego rocka w typie Yes, Porcupine Tree, Pain Of Salvation czy Riverside. Grupa doskonałych warsztatowo muzyków proponuje muzykę świeżą i niepowtarzalną, wzbogaconą niebanalną warstwą tekstową a ich koncerty to wspaniała zabawa, nie tylko dla słuchaczy, ale również na scenie. W swoim dorobku zespół ma cztery ciepło przyjęte oficjalne płyty: „Three Seats Behind A Triangle” (2006/2007), „The Body Parts Party” (2008), „Uninvited Dreams” (2009) oraz „Particles” (2013), która wytyczyła nowy kierunek w życiu zespołu – utwory urzekają oryginalnością, ale i niebanalną prostotą. Ponadto zespół wydał także DVD zatytułowane „Where The Devils Live”, zawierające zapis koncertu w Teatrze Śląskim w Katowicach w listopadzie 2011 roku. Nowy studyjny album „The After-Effect” ukazuje się 3 listopada!

Lista utworów:

1. King Of Isolation
2. Sky Full Of Dreams
3. Still Want To Prevaricate?
4. Lies
5. Dance With Confidence
6. I’m Not Affraid
7. Losing Breath
8. Restive Lull
9. Haters
10. No One Left To Blame

Osada Vida – aktualny skład:
Marek Majewski – wokal
Łukasz Lisiak – gitara basowa
Janek Mitoraj – gitary
Rafał „r6” Paluszek – klawisze
Marek Romanowski – perkusja

Osada Vida – strony oficjalne:

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.