Opozycja założyła skrzydła.

Reaktywowana trzy lata temu wodzisławska grupa Opozycja opublikowała trzeci nowy utwór.

opozycja_2016

Kompozycja "Zakładam skrzydła" to kolejny, obok "XXI" i "Wysp obiecanych", premierowy utwór Opozycji. Piosenki są zapowiedzią nowej płyty grupy, która ma się ukazać w pierwszej połowie przyszłego roku.

Opozycja będzie supportem New Model Army na dwóch z sześciu tegorocznych polskich koncertów New Model Army: 8 października w poznańskim klubie U Bazyla oraz 12 października w gdyńskim Uchu (info obu koncertach: www.pwevents.pl)

Grupa Opozycja powstała w 1984 roku i przez 11 lat działalności wydała trzy albumy: "Krew Bohaterów" (1991), "XTC" (1994) oraz "1995" (płyta nagrana w 1995 roku, ale wydana dopiero w roku 2011).

Zaczynali od punk rocka, ale z czasem przestało im to wystarczać. Zwrócili się bardziej w stronę cold wave i post punkowej alternatywy. Wpływy takich grup jak: The Cult ,The Mission i New Model Army wyznaczały kierunki na ich muzycznej drodze. Nazywani czasami „polskim New Model Army” twierdzili, że kapela musi posiadać to „coś": swoista siłę i energię, którą nie zawsze można osiągnąć jedynie gitarowym „łojeniem".

Na scenie wypadali wyjątkowo ekspresyjnie i dynamicznie. Pierwszy raz dla większej publiczności wystąpili w Warszawie na festiwalu „Poza Kontrolą". W 1989 roku ich utwory: „Krew bohaterów" „Wiara" „Kolory" oraz „Nocny gość Władyslawa B." stały się jednymi z przebojów Rozgłośni Harcerskiej. W 1989 roku, obok Closterkeller i Proletaryatu, byli laureatami Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie oraz stałym gościem na wielu ważnych festiwalach w Polsce, jak choćby: katowickie Odjazdy czy Rock Noc w poznańskiej Arenie.

W kwietniu 2016 roku Opozycja wydała nowy singel na którym znalazły się dwie premierowe kompozycje: „XXI” i „Wyspy obiecane”. Obie piosenki spędziły po kilka tygodni w notowaniu Turbo Top Antyradia. Obecne grupa pracuje nad nowym albumem, który ma się ukazać na początku 2017 roku.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.