Opozycja, Kraków, klub „Piękny Pies” 25.09.2014. – relacja

Zespól Opozycja powraca? Tak ! to już jest potwierdzone, czego przykładem był pierwszy od 19-stu lat koncert, który odbył się 25-go września w Krakowie w klubie „Piękny Pies”. Dostałam od zespołu propozycję wspólnego wyjazdu i oczywiście skorzystałam.

Pamiętam zespół sprzed wielu lat, więc nie mogłam się oprzeć zobaczeniu Ich na żywo po tylu latach. To było jak powrót do przeszłości, a zarazem nowe tchnienie. Dobry mocny rock to coś co lubię, a Panowie pozwolili na to, abym „odpłynęła”. Zagrane kawałki z płyt ” Krew bohaterów” , „XTC” i  „1995” ( ta ostatnia wydana dopiero w 2011 roku) wywołały prawdziwy entuzjazm. Utwory takie jak ” Marzyłem szukałem „, „Wszystkie moje marzenia ” , „Prawda tych samych łez” czy wreszcie  „Bogurodzica” cóż…. brak słów !

Bisom nie było końca ! Nie obyło się także bez wzruszeń. Wieloletni Fan zespołu, przyleciał specjalnie na ten koncert z Anglii. Było pięknie, rockowo nieomal historycznie 🙂 aczkolwiek wykony „Krzywego” chyba zaskoczyły wszystkich . Cytując wokalistę i zarazem gitarzystę Arka ” Krzywego ” – „..wydaje się nam, że dzisiaj rozumiemy muzykę bardziej, żyjemy mądrzej i chcemy zaśpiewać to czego nie udało nam się zaśpiewać wtedy. Od lat towarzyszy nam uczycie nie wykorzystanej szansy, nie tylko była to nasza wina, ale pewnego muzycznego układu jaki panował w latach 90-tych. Wierzymy, że stoimy przed szansą dania słuchaczom i fanom  czegoś absolutnie świeżego a jednak osadzonego w dojrzałości. Chcemy to zrobić i wierzymy, że uda nam się zaśpiewać piosenki niezaśpiewane, które mamy głęboko w sercu” ….

I tak właśnie się stało! Panowie dali z siebie wszystko ! Zrobili genialne show ! Swój jubileuszowy koncert zespół będzie obchodzić oczywiście w Wodzisławiu Śląskim 18-go października w WCK (bilety już w sprzedaży) ! Szczerze polecam i zapraszam, nie pożałujecie ! „Opozycji” jeszcze raz serdecznie dziękuję za umożliwienie uczestniczenia w tym ważnym wydarzeniu. Trzymałam mocno kciuki i nie zawiodłam się ! „Krzywy” , Jacek, Michał , „Monsters” , Mariusz -Powodzenia! Stay Rock !

Tekst i fotografie : Agnieszka Hibner