One oraz Art Of Illusion uzupełniają skład Metal Hammer Festival 2015 – Prog Edition!

27 czerwca w katowickim Spodku odbędzie się Metal Hammer Festival. Siódma odsłona festiwalu odbędzie się po raz pierwszy pod szyldem „Prog Edition”. Wśród ogłoszonych do tej pory Artystów są Dream Theater, Riverside, Evergrey, Tides From Nebula, Collage oraz Osada Vida! Dziś potwierdzamy wykonawców, którzy uzupełniają skład festiwalu – rockowa formacja One oraz prog-rockowy Art Of Illusion.

 

DREAM THEATER
Riverside
Evergrey
Tides From Nebula
Collage
Osada Vida
One
Art Of Illusion

27.06.2015 – Katowice, Spodek 
Otwarcie bram: godz. 14.00!

Bilety w następujących kategoriach cenowych już w sprzedaży:

Ceny biletów (przedsprzedaż):
160 PLN – płyta
185 PLN – sektor czerwony i niebieski do 10 rzędu
155 PLN – sektor niebieski od 11 rzędu
255 PLN – sektory H, J
350 PLN – loża

W dniu koncertu bilety droższe o 20 PLN.

Miejsca sprzedaży biletów:
Dodatkowe informacje o biletach: tel. 32 205 25 00 wew.126
Szczegółowe informacje na temat Metal Hammer Festival 2015 – Prog Edition:

 

Popularny serwis ReverbNation ma obecnie 3.8 miliona aktywnych wykonawców a zespół ONE jest jednym z nich. Aktualnie ONE jest na 1. miejscu w gatunku ‘Polski Rock’, wyprzedzając takie zespoły jak Oddział Zamknięty, Riverside czy Kabanos! Ciekawostką jest fakt, ponad 30% fanów jest ze Stanów Zjednoczonych! Każdego dnia stronę ONE odwiedzają fani z całego świata!

Założycielem zespołu jest 18-letni Adam Malicki, autor muzyki oraz tekstów, którego pomimo młodego wieku można określić mianem ‘wirtuoz gitary’. Pierwsza płyta zespołu „Njoyin’” ukazała się w lutym 2013 roku. Utwory z tej płyty często gościły i nadal goszczą na antenie radiowej Trójki, która jako pierwsza doceniła zawartość płyty. Zespół One miał wielokrotną okazję prezentowania się przed polską publicznością – w czerwcu 2013 roku ONE zagrał koncert w Studio im. Agnieszki Osieckiej w Programie Trzecim Radiowej Trójki. Koncert ten jest do dzisiaj na stronie TRÓJKI. Zespół zagrał również w Sylwestrowej Mocy Przebojów Polsatu 2013/2014 przed 200.000 publicznością, wielokrotnie w warszawskiej Stodole i wielu innych klubach w Polsce. W czerwcu 2014 roku One zagrał dwa koncerty ze słynnym Black Label Society.
Druga płyta zespołu (w polskiej wersji zatytułowana „Świat Świętych Krów”) będzie z pewnością wydarzeniem na polskim rynku muzycznym. Jest bardzo rockowa, a skład zaangażowanych w nią muzyków jest niesamowity – obok Adama, Agi Wachowskiej i Adama Wolskiego usłyszymy tu słynnego gitarzystę Paula Gilberta (Mr. Big), basistę Dave’a Filice’a (m.in. The Rembrandts), a na perkusji gra Jeff Bowders – perkusista Paula Gilberta, Shakiry czy Joe Satrianiego. Całość nagrano w Los Angeles przy współpracy z inżynierem dźwięku – Juno Murakawy (TOTO, Soundgarden). Muzyką ONE zainteresowali się również amerykańscy menedżerowie – zespół zaproszono na krótki tour w Stanach, podczas którego występował m.in. w klubie Whisky A Go Go w Hollywood. ONE był pierwszym polskim zespołem występującym w tym legendarnym klubie, goszczącym na co dzień największe gwiazdy rocka jak Slash czy Linkin Park. Nagrania z nowej płyty były już wielokrotnie emitowane na antenie Polskiego Radia przez Piotra Barona, Piotra Kaczkowskiego, Marka Wiernika. Premiera płyty zaplanowana jest na połowę 2015 roku.

Utwór „Njoyin’” z debiutanckiego krążka ma aktualnie ponad 3.500.000 wyświetleń na YouTube.

One – skład:
Adam Malicki – gitara
Adam Wolski – wokal
Aga Wachowska – klawisze
Piotr Lekki – gitary
One – strony oficjalne:

 

Art of Illusion jest niezwykłym zespołem znanym z mocnych, instrumentalnych utworów z bogatą aranżacją, dużą liczbą wirtuozerskich solówek oraz dynamiczną sekcją rytmiczną. Grupa powstała w 2002 roku w Bydgoszczy, od początku działalności prezentując rozbudowane kompozycje spod znaku progresywnego rocka, łącząc je jednakże z ostrzejszym, heavymetalowym brzmieniem. Inwencja melodyczna, bogate aranżacje harmonijnie współgrają z biegłością techniczną tworzących zespół muzyków tworząc urzekającą paletę muzycznych barw i nastrojów. Ich debiutancki album „Round Square of The Triangle” stanowi efekt wieloletniej pracy zespołu, w skład którego wchodzą Filip Wiśniewski (gitara), Paweł Łapuć „Pianomatyk” (fortepian, instrumenty klawiszowe), Mateusz Wiśniewski (gitara basowa) oraz Kamil Kluczyński (perkusja). W 3 utworach zaśpiewał również Marcin Walczak. Gościnnie usłyszymy również flecistkę Emilię Mielewczyk oraz saksofonistę Tomasza Glazika, grającego na co dzień z zespołem Kult. Historia powstawania albumu mogłaby stanowić temat na książkę – zmiany w składzie, wyjazdy członków zespołu, problemy techniczne z rejestracją partii, uporządkowanie dziesiątek wersji materiału, różne podejścia do miksowania nagrań i perturbacje z wokalistami spowodowały, że produkcja własnym sumptem tak skomplikowanego albumu zajęła im niemal 10 lat. Mimo to wydaje się, że utwory nadal brzmią świeżo.
 

Art of Illusion – skład:
Filip Wiśniewski  – gitara
Paweł Łapuć „Pianomatyk” – fortepian, instrumenty klawiszowe
Mateusz Wiśniewski – gitara basowa
Kamil Kluczyński – perkusja
Art Of Illusion – strony oficjalne:

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.