ODRAZA ujawnia szczegóły debiutanckiego albumu!!!

ODRAZA ujawnia szczegóły debiutanckiego albumu!!!

”Raz przyszła nocą w zamieć. Chrzęst śniegu spod butów jej brzmiał jak muzyka. On struty przez strach. Ona stara jak zima.”

W kwietniu nakładem Arachnophobia Records ukaże się debiutancki album duetu ODRAZAzatytułowany Esperalem Tkane. Skład zespołu to: Stawrogin (Massemord) oraz Priest (Massemord, Medico Peste, Voidhanger), zaś płyta została nagrana w studiach Orion i Czyściec (Furia, Morowe, Massemord, Bloodthirst), a zmiksowana przez M. w krakowskim No Solace (Mgła, Kriegsmaschine, Medico Peste, Voidhanger). Efekt jest imponujący.

Esperalem Tkane to siedem utworów black metalu zionącego smrodem wczorajszej wódy, tygodniowego potu, tanich papierosów i atmosferą ulicznego rynsztoka: Świadczymy o tym, co na ulicy pośród blokowisk i starych kamienic, o tym, co zostawiamy bezpowrotnie za sobą, o sumie wszystkich klęsk i pełzającej za każdym samotności. To co nas odraża, co jest najniższe, najbardziej przyziemne i co chyba najistotniejsze, nieodległe – to my sami w lustrzanym odbiciu. Stajemy w opozycji do ‘spoglądania w górę’, metafizycznych zalotów. Nie ma mowy o podniesionych czołach, woli, nie ma również duszy. Jest ‘tu i teraz’ – brudna fizjologia nałogu i relacja z upadku w wielkim mieście.

Typowy, wulgarny wręcz, klimat polskiego black metalu bez oglądania się na resztę świata znakomicie kontrastuje z bluesowymi, przestrzennymi i innymi na pozór nie przystającymi do ekstremalnych form wstawkami, tworząc płytę pochłaniającą słuchacza swoją zawartością.

Zapowiedź płyty: TEASER

 Lista utworów:
I. Niech się dzieje
II. Wielki Mizogin
III. Esperalem Tkany
IV. Cicha 8
V. Gorycz
VI. Próg
VI. Tam, gdzie nas nie spotkamy

Płyta zostanie wydana jako tradycyjny jewel case na złotym CD z ośmiostronicową wkładką drukowaną na grubym papierze. Dodatkowo tylko w sklepie Arachnophobia Records dostępna będzie limitowana do stu sztuk wersja  w czarnym jewel case ze złotymi nadrukami.

Wersja kasetowa ukaże się nakładem Devoted Art Propaganda.

Więcej informacji: ARACHOPHOBIA

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.