Nowy teledysk SCYLLA zapowiadający drugą płytę!

Szczeciński zespół SCYLLA, autorzy jednego z najlepszych metalowych debiutów 2012, konsekwentnie realizują założone plany na bieżący rok i z uporem maniaka raczą nas swoją radosną twórczością. W okresie letnim Scylla planuje wydać swoją drugą płytę, będącą kontynuacją wcześniejszych dokonań, w zmodyfikowanej formie.

Następca „Pestilence, War, Famine And Death” ma być szybszy i bardziej techniczny nie tracąc jednocześnie agresji i ciężaru znanego z pierwszego wydawnictwa. Zespól właśnie kończy ostatnie poprawki kompozytorskie i zabiera się za nagrywanie. Pierwszy numer promujący nową płytę pod wdzięcznym tytułem “Confronter” został przyozdobiony teledyskiem (playthrough), który można obejrzeć na oficjalnym profilu Facebook zespołu lub w serwisie Youtube


 

Najbliższe koncerty gdzie można zobaczyć Scylle to:
21 marca – Poznań, Festiwal Fantastyki „Pyrkon”, Międzynarodowe Targi Poznańskie
28 marca – Szczecin Wasabi Club
18 lipca – Zamek Bolków, Castle Party

 

Więcej informacji wkrótce.

 

Debiutancki album SCYLLA trafił do sprzedaży pod koniec 2012 roku. „Pestilence, War, Famine And Death” jest muzyczną podróżą dookoła i w głąb różnych nurtów jakie pojawiły się w ostatnich paru latach w muzyce metalowej, a w całość wpleciono sprawnie elementy elektroniczne. Materiał brzmi zabójczo i świeżo i nie ustępuje poziomem od wydawnictw zagranicznych. Siedmiostrunowe gitary przecinają się niczym piła tarczowa, bas grzmi niemal w spektrum infradźwięków, a perkusja dostarcza motoryczny fundament struktury. Czasem jest szybko, czasem wolno a nad wszystkim unosi się  niemal obłąkańczy wokal i niepokojące dźwięki samplerów i syntezatorów. Jak komentują sami muzycy: “to muzyka ciężka, tłusta, delikatnie przeplatana dźwiękami dobywającymi się z dna piekła, oraz wokalami do których pasuje malarstwo Beksińskiego i odgłosy z rzeźni. Na scenie Scylla to wulkan energii i perfekcja wykonawcza, a dla publiczności uczta dla uszu i zastrzyk adrenaliny prosto w serce”.

 

Na płytę „Pestilence, War, Famine And Death” trafiło 11 utworów:

01. The Anthem Of Lost
02. Hate Breeds Hate
03. Enough Of Lies
04. Meet My Dark Side
05. Reaching The End
06. The Grey
07. Miss Takes
08. Stalemate
09. Executioners
10. We Can Be Legends
11. Disillusioned MMXII

Więcej informacji:
http://www.facebook.com/scyllaband

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.