Nowy album od Sabaton w całości do odsłuchu!

Album „Hereos” formacji Sabaton swoją premierę ma mieć 19 maja nakładem Nuclear Blast/Warner Music.

Już dziś jednak album został w całości opublikowany w serwisie Spotify i tam udostępniony do osłuchu. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy pod ten link

Płyta powstała w Abyss Studio pod okiem Petera Tägtgrena (AMORPHIS, CHILDREN OF BODOM i wielu innych), który pracował z zespołem poprzednio nad płytą “Carolus Rex”, którą zespół promował na trasie z IRON MAIDEN. Ten album w Polsce osiągnął status ‘złota’ (podobnie jak poprzedni), w Szwecji pokrył się platyną. “Heroes” to pierwsza płyta nagrana w nowym składzie. W 2012 roku nowymi członkami zostali gitarzyści Christoffer Rörland i Thobbe Englund. W ubiegłym roku za perkusją zasiadł Hannes Van Dahl.
Płyta “Heroes” opowiada o bohaterach wojen i bitew XX-wiecznych. O kobietach i mężczyznach, których heroizm zawarty jest od lat na kartach podręczników do historii i licznych opracowań naukowych, którzy stanowią wzór do naśladowania pod względem cech charakteru, jak honor, patriotyzm, wierność zasadom. Jednym z bohaterów opisanych przez Joakima jest więzień obozu Auschwitz numer 4859, czy rotmistrz Witold Pilecki! Żołnierz, który dobrowolnie zgłosił się do obozu koncentracyjnego, aby udokumentować dokonywane w nim okropności i zorganizować tam ruch oporu. Z pewnością opowiadająca o rotmistrzu piosenka „Inmate 4859” stanie się równie ważna dla polskich fanów, jak wcześniejsze utwory Sabaton związane z Polską, „Uprising” i „40:1”.

Na podstawową wersję płyty trafi 10 premierowych utworów:
01. Night Witches
02. No Bullets Fly
03. Smoking Snakes
04. Inmate 4859
05. To Hell And Back
06. The Ballad Of Bull
07. Resist And Bite
08. Soldier Of 3 Armies
09. Far From The Fame
10. Hearts Of Iron

 

Muzycy zespołu postanowili przedstawić fanom więcej informacji o każdym utworze na płycie – komentarz do pierwszych czterech piosenek można zobaczyć tutaj:

 

A do kolejnych czterech tutaj:

 

To nie koniec ciekawych materiałów o zespole – w serwisie Youtube udostępniono również 3 trailery i dwa teledyski promujące płytę.

Na wersjach limitowanych płyty “Heroes” znajdą się dodatkowo covery Metallica, Battle Beast i Raubtier.

4 kwietnia zespół rozpoczyna trasę w Stanach Zjednoczonych, później będzie koncertował w Europie. Latem zobaczymy ich dwukrotnie na festiwalach w Polsce – 29 sierpnia na Śnieżka Fest w Straszęcinie koło Dębicy, a dzień później na Błoniach Nadwiślańskich w Grudziądzu!

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.