Nowy album Alastora już w sprzedaży!

Dzisiaj na sklepowe półki trafił nowy album legendy polskiego thrashmetalu – grupy Alastor. „Out Of Anger„, to pierwszy studyjny krążek wydany po 7 latach od poprzedniej płyty i nagrany z nowym wokalistą Michałem Jarskim.
Album zawiera 8 utworów spod znaku nowoczesnego thrashu z domieszką tradycyjnych brzmień i trwa w sumie 43 minuty.

Alastor „Out Of Anger”
1. Beaten
2. Look at Me
3. Real Face
4. Crawling
5. Out of Anger (In Your Face)
6. Righteous Kill
7. Hatemate
8. My Soul

Thrash metalowy zespół Alastor powstał 1986 roku w Kutnie. To kultowa formacja, posiadająca ugruntowaną pozycję na polskiej scenie metalowej. Dotychczas wydane albumy studyjne zostały docenione zarówno przez słuchaczy, jak również krytyków, a nazwa Alastor może być bez trudu odnaleziona w „Encyklopedii polskiego rocka” autorstwa Leszka Gnoińskiego. Zespół ma na swoim koncie występy na wszystkich większych festiwalach metalowych oraz rockowych: Metalmania, FMR Jarocin, Rock Festiwal Węgorzewo, Strash’ydło, Mayday Rock Festival, Dramma, Wojna z Trzema Schodami, Hunter Fest i wiele innych. Alastor koncertował także z wieloma zespołami zaliczanymi do polskiej, jak i światowej ścisłej czołówki, m.in.: Nasty Savage, Exumer, Living Death, Sodom, KAT, Turbo, Wilczy Pająk, Dragon, Tankard, Death Angel czy Flotsam&Jetsam.
Debiutancki album „Syndroms of the Cities”, wydany w 1989 roku przez włoską wytwórnię Metalmaster, dostępny był w całej Europie. Polskojęzyczna wersja pojawiła się rok później nakładem wytwórni Polmusic w formacie MC. Nagrany w 1990 r. album „Przeznaczenie” (ang. „Destiny”) został wydany dopiero w 2012 roku. W 1992 roku Carnage Records wydał kasetę „Garage’92 – Live Sessions”. W 1993 roku Alastor wygrał konkurs podczas FMR w Jarocinie i dzięki temu nagrał rok później album „Zło” (LoudOut Records). Po 3 latach, w 1997 roku ukazało się kolejne wydawnictwo zespołu zatatuowane „Żyj, gnij i milcz” (Morbid Noizz). Mimo dobrych recenzji albumu, zawiodły kwestie promocyjne, które finalnie doprowadziły do zawieszenia działalności zespołu. W 2005 roku zespół został reaktywowany by 4 lata później wydać wysoko oceniony album „Spaaazm” (Fonografika/Metal Mundus). Rok 2010 zapoczątkował zmiany w składzie – po ponad 20 latach działalności szeregi opuścił wokalista Robert Stankiewicz, a jego miejsce zajął Michał „Mish” Jarski. Dalsze zmiany na stanowisku gitarzysty oraz basisty stworzyły jeden z najsilniejszych składów w historii zespołu ALASTOR.

News z: http://www.metalmind.com.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.