Nomad

11198512_910783872301896_531755216_n

1. Kiedy można spodziewać się Waszej nowej płyty?
– Witam! Trudno jednoznacznie określić datę ukazania się naszego nagrania. W pierwszej kolejności chcemy wydać EP. Później Album. Ale nie zawsze wszystko układa się po naszej myśli. Prawdopodobna data ukazania się EP, to 10 września. Później planowana jest mała niespodzianka w formie reedycji naszych wcześniejszych nagrań. I raczej już na wiosnę nowy albym.

2. Jak wygląda /wyglądała praca przy nowym albumie? Skąd czerpiecie inspirację?
– Wszystko przebiaga-przebiagało bardzo sprawnie i profesjonalnie. Na obecną chwilę mamy już teoretycznie wszystko nagrane, prócz wokali, dogrywek etc. Pozostaje miksowanie i mastering. I tu zawsze są kłopoty z dograniem wolnego terminu studia, a przede wszystkim wolnego czasu Malty-realizatora. Nasze inspiracje? No cóż, powiem ogólnie, że to otaczająca nas zewsząd muzyka (prawie każdego gatunku), która nas napędza. Każdy nowo wydany krążek, film czy książka. To oczywiście względne, bo sięgamy także do różnych wcześniejszych źródeł muzycznych czy pisanych. Właściwie przed każdym kolejnym zaczęciem robienia kawałków nakreślamy sobie pierwotny kształt naszej nowej płyty. Tak muzycznie, lirycznie czy graficznie.

3. Kto jest odpowiedzialny za teksty, a kto za brzmienie i kto odpowiada za produkcje albumu, jego miks oraz mastering?
– Za teksty odpowiedzialny jestem ja. Brzmienie gitar to działka Blimorgh’a (Patryck). Ogólne brzmienie materiału, to wypadkowa tego jak zabrzmią gitary i perkusja. Zawsze przy nowym nagraniu próbujemy czegoś nowego. Działamy raczej nieszablonowo. Ogólny zarys i koncepcja brzmienia jest na początku, ale w miarę post produkcji wszystko ulega naturalnej transformacji. Produkcja naszej muzyki, to jak najbardziej wypadkowa naszego wkładu, plus sugestie i ręka-ucho realizatora, Malty, który od 2002 roku czyli nagrania „Demonic Verses” odpowiedzialny jest realizacje i miksowanie naszych nagrań. Z masteringiem różnie bywa. I tak współpracowaliśmy z Grzegorzem Piwkowskim (Demonic Verses), Jarosławem :smok” Smak (The Independence of Observation Choice), braćmi Wojtkiem i Sławkiem Wiesławscy.

4. Czy zaprosiliście do współpracy przy nowym krążku jakiś gości?
– Tak!

5. W jakim kierunku poszliście, tworząc nowy materiał? Czy możemy się spodziewać podobnego klimatu do ostatniej płyty, czy będzie to raczej coś zupełnie innego?
– W moim mniemaniu za każdym razem nasza muzyka ewoluuje. Próbujemy oderwać zawsze się od poprzedniej produkcji. A jaki to będzie miało końcowy efekt? To już nie nam oceniać. Raczej nie trzymamy się jakiś tzw. trendów i tego, co obecnie dobrze się sprzedaje w metalu. Jeśli miałbym być szczery wobec samego siebie, to powiem, że na pewno nowa muzyka jest inna od „Transmigration of Consciousness” tak samo jak „Transmigration………..” był innym albumem od „The Independence of Observation choice” itd.

6. Gdzie będzie można zdobyć Wasz najnowszy album? Czy tylko poprzez Waszą oficjalną stronę czy także poprzez stronę wydawcy?
– Najprawdopodobniej wysłuchać będzie można na naszych stronach. A finalny produkt dostępny będzie w sklepach jak i na stronie naszego wydawcy.

11225601_910783755635241_1716034637_n
7. Kiedy będzie nam dane, usłyszeć pierwszy singiel zapowiadający nowe „dziecko” zespołu Nomad, czyli Wasz wyczekiwany przez fanów album?
– No, z tym wyczekiwaniem byłbym powściągliwy hihihi. Nie jesteśmy niczym szczególnym. Ale miło słuchać pochlebstwa…… Planowaliśmy wydać to tej wiosny, ale chyba nie zdążymy. I tak jak wspomniałem na początku rozmowy. Planowany termin, to 10 wrzesień tego roku.

8. Czy planujecie wypuścić klip promujący płytę?
– No plany zawsze są. Ale nas niestety na to nie stać. Choć może tym razem coś się uda.

9. Czy nowy album zostanie wydany w Witching Hour Productions, tak jak ostatni krążek: „Transmigration of Consciousness” ?
– Tak, w tej kwestii raczej nie powinno się nic zmienić.

10. Jest szansa, że zostanie wydane DVD z 20lecia zespołu (zapis koncertu z października)?
– Kto by chciał to oglądać?!

11. Kiedy można się spodziewać trasy koncertowej Nomad w naszym pięknym kraju, jakim jest Polska?
– Małe plany są, ale jak zweryfikuje je przyszłość? Przekonamy się „niebawem”.

https://www.facebook.com/NomadNomadichell