NOKO

Wywiad z NOKO 27.05.2011r.

NOKO

Jakie były początki NOKO? Jak doszło do jego założenia?
NOKO
: Rok 2004/2005 Radom i Mały szukali ludzi do zespołu, zajęło to dość sporo czasu. Na szczęście zakończyło się w momencie, kiedy to dołączył do nas kolejno wokalista JURGEN oraz basista MAJK. W tym składzie do września 2006 roku udało nam się ułożyć część materiału, ale później mieliśmy rok przerwy w graniu spowodowany wyjazdami poszczególnych członków zespołu. Od listopada 2007 NOKO wznowiło działalność, a w następnym 2008 r. zaczęliśmy promować naszą muzę na koncertach .

Jak zachęcilibyście ludzi do wysłuchania NOKO, ludzi którzy nigdy nie spotkali się z Waszą muzyką, lub nigdy nie byli fanami cięższych brzmień?
Podobno nikt tak nie gra dobrze jak my (śmiech) ..teraz tak na poważnie 🙂
NOKO to prawdziwa muzyka wypływająca z nas, wiesz czterech kolesi którzy myślą spójnie choć każdy z nas to indywidualista, dużo melodii i pięknych harmonii w muzyce NOKO, większość ludzi to lubi . Staramy się różnorodnością i podejściem do muzyki zainteresować każdego słuchacza.

Jakie są Wasze inspiracje? Co wpływa na muzykę i styl NOKO?
Zabrzmi to dziwnie ale my się nawzajem inspirujemy swoją muzyką.
Słuchamy się, patrzymy na reakcję to wszystko bardzo osobiste przeżycie.

Pracujecie nad debiutancką płytą, czy na dzień dzisiejszy możecie dać nam jakiś zarys tego jaka będzie ta płyta? W jakim kierunku pójdziecie na swoim debiucie ?
Siedzimy w studio przez wakacje i ciężko pracujemy, efektem produkcji NOKO i Grzegorza Jędracha człowieka który uwierzył w naszą muzykę, będzie materiał bardzo melodyjny, a z drugiej strony walec i ciężar brzmienia, które jest charakterystyczne dla NOKO.
Łączymy dużo klimatów rockowych trudno to ukierunkować i dlatego zostańmy przy wersji, że NOKO gra muzyka rockową m/

Czy na Waszym albumie wszystkie utwory będą po angielsku, czy też znajdzie się jakaś piosenka w naszym rodzimym języku ? 
Wszystkie piosenki na debiutanckiej płycie NOKO będą w języku angielskim, Jurgen śpiewa i pisze teksty dla ludzi na całym świecie, super że może rozumieć teksty więcej ludzi niż tylko w Polsce.
NOKO lubi się dzielić muzyką wszędzie i nie zamykamymy się definitywnie na nasz jezyk ojczysty;przyszłość pokaże czy kiedyś coś po Polsku napiszemy.”.

Czy na Waszej debiutanckiej płycie pojawią się jacyś goście ?
Debiutancki album na dzień dzisiejszy planujemy bez gości choć nie jesteśmy zamknięci jako artyści.

Kiedy możemy się spodziewać, że Wasz debiut ujrzy światło dzienne ?
NOKO atakuje jesienią tyle na razie możemy zdradzić m/m/m/m/

Na Waszym facebooku można przeczytać, że Marcos Curiel wyraził chęć wyprodukowania Waszej płyty. Czy podczas pracy nad Waszym debiutanckim krążkiem współpracujecie z tym znanym gitarzystą P.O.D i producentem, czy niestety nie macie takiej możliwości?
Było to bardzo miłe przeżycie, jak laureat dwóch nagród Grammy zza oceanu mówi, że jesteśmy zajebistym zespołem i wyraża chęć wyprodukowania naszej debiutanckiej płyty 🙂 Jednak realia są inne i nie pozwoliło nam to udźwignąć finansowo tematu. Płytę obecnie nagrywamy i miksujemy w studio Bogdana Kowalewskiego i Grzegorza Jędrachy, gdzie zakończyliśmy pracę nad dwoma piosenkami singlowymi „Free your Love” i „Bad Thoughts”.

Jesteście zespołem koncertowym powiedźcie, gdzie w najbliższym czasie będzie można Was zobaczyć i usłyszeć ?
Uwielbiamy grać live, to jest energia z ludźmi, czujemy to zawsze, reakcja fanów na nasz występ jest mistycznym spędzeniem czasu … wiesz to są ludzie, którzy przyszli nas posłuchać my oddajemy im energię, która wraca do nas z powrotem.
Teraz planujemy koncerty, ale gdzie i jak to się jeszcze okaże, śledźcie naszą stronę www.facebook.com/nokobandwww.myspace.com/nokoband uzyskacie tu wszelkie informacje dotyczące NOKO.

Na koncie macie między innymi trasę po Anglii, gdzie jeszcze chcielibyście zagrać koncert ?
Trasa po Anglii była naszą przygodą, dostaliśmy telefon od naszej znajomej Kasi, że zabukowała nam koncerty.
Był to sprawdzian dla NOKO,spaliśmy w bardzo dziwnych miejscach i spotykaliśmy różnych artystów, graliśmy w bardzo fajnych klubach.
Polecamy taką trasę początkującym zespołom, ludzie bardzo się poznają, a zespół to powinna być paczka przyjaciół.
Bardzo byśmy chcieli zagrać na Przystanku Woodstock, ale jakoś nas jeszcze nie wybrali od 3 lat jak wysyłamy materiał, może nastąpi ten przepiękny moment zagrania dla Fanów festiwalu Woodstock.

Czy planujecie trasę koncertową poza granicami Polski ?
NOKO będzie się starać za wszelką cenę w innych krajach pokazać, co mamy do przekazania m/m/m/m/

Gracie dość dużo koncertów, więc wpadki na scenie na pewno się zdarzają, czy możecie powiedzieć o kilku najbardziej zabawnych ?
Jedna, która nam się przypomina to dwa występy przed zespołem Coma, gdzie na rozpoczęcie koncetu dla 2500 tys. publiki z laptopa na przody poszedł sygnał powitalny Windowsa, było bardzo dziwnie, ale wszyscy potraktowali to jako żart 🙂 Były oklaski i śmiech ze strony publiczności.

Graliście jako support zespołu Coma, a czy jest jakiś polski bądź zagraniczny zespół, u boku którego chcielibyście zagrać ?
Granie przed zespołem Coma było bardzo fajnym przeżyciem.
Jest dużo zespołów przed którymi byśmy chcieli wystąpić np. jakiś czas temu o mały włos nie zagralibyśmy przed Alice in Chains, było to super uczucie, teraz można na nas głosować na Antyfest do wygrania jest występ 10 czerwca na Bemowie przed czołówką światową rock’n’rolowego królestwa m/

W programie „Must be the music” dotarliście do finału, zyskaliście nie małą liczbę fanów, i daliście się poznać szerszej publiczności, ale czy są jakieś minusy pojawienia się NOKO w bądź co bądź komercyjnym programie ?
Absolutnie NIE !!!!!!!!!! Dzieki Must be the music NOKO zostało zauważone na polskim rynku.
Program dał nam popularność i powoli miejsce dla takiego gatunku muzyki w mediach. Odzew od społeczeństwa jest ogromny ..wiesz oglądało nas około 4 milionów widzów przed TV.
Spotykaliśmy znajomych i wszyscy nam kibicowali, a to bardzo istotne w tak hermetycznym środowisku.
Nie ma żadnych minusów tylko same plusy i bonusy 🙂

Pozdrawiamy wszyskich fanów NOKO
W Waszej Mocy Nasza Mocm/m/m/m/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *