NIFLHEIM FEST na czele z Borknagar w najbliższą niedzielę we Wrocławiu!

Jeden z najważniejszych przedstawicieli norweskiej sceny metalowej – Borknagar – wystąpi na jedynym koncercie w Polsce już 9. marca! Pod szyldem NIFLHEIM FEST 2014 – The Winter Eclipse, we wrocławskim klubie Alibi, przystanek mieć będzie trasa, na której załodze Oysteina G. Bruna i Vintersorga towarzyszyć będą szwedzkie Månegarm, Ereb Altor oraz fińskie Shade Empire. Jako gość specjalny wystąpi progresywno-metalowy In Vain z Norwegii. Można więc śmiało stwierdzić, że dla licznych w naszym kraju fanów pagan/folk metalu u schyłku zimy szykuje się wręcz pierwszorzędna uczta!

Niflheim Fest 2014 – The Winter Eclipse

BORKNAGAR (Nor) – www.borknagar.com
MÅNEGARM (Swe) – www.manegarmsweden.com
IN VAIN (Nor) – www.invainband.bandcamp.com 
EREB ALTOR (Swe) – www.erebaltor.com
SHADE EMPIRE (Fin) – www.shadeempire.com

 

UWAGA! W związku z powiększeniem składu o zespół In Vain koncert rozpocznie się o 18:30!!!

 

9.03.2014
Wrocław, Klub Alibi (www.alibi.com.pl)
Start: 18:30
Bilety 79zł (przedsprzedaż)/89zł (w dniu koncertu)
dostępne: Eventim, Ticketpro, Bilet oraz sieci Empik, Media Markt i Saturn na terenie całego kraju; kolekcjonerskie: pwevents.pl, Klub Alibi, Rocky Shop, De’Molika, Rock Long Luck (Poznań), Metal Shop (Kraków)
 
BORKNAGAR – zespół powstały w 1995 roku od razu wyraźnie zaistniał na norweskiej i światowej scenie pagan metal. Lider i założyciel, Oystein G. Brun, już na samym początku istnienia formacji do współpracy zaprosił największe osobowości, m.in. muzyków Enslaved, Arcturus, Emperor czy Gorgoroth. Zmęczony bezkompromisowym graniem w Molested, wraz z nowym zespołem odkrył rejony epickiego i folkowego grania, jednak nadal opartego na słusznych wzorcach, a płyty ‘The Archaic Course’ czy ‘Empiricism’, wydane już kilkanaście lat temu, można po dziś dzień stawiać na panteonie nietuzinkowego, progresywnego grania.Borknagar po dziesięciu latach przerwy w swe szeregi włączył na powrót Vortexa, znanego z Dimmu Borgir, który z Vintersorgiem tworzy być może najmocniejszy wokalny duet rodem ze Skandynawii!

Oprócz Borknagar, w trasie Niflheim Fest 2014 wezmą udział: Månegarm za Szwecji, jeden z najdłużej działających w tym gatunku zespołów, mający na koncie udział w Heidenfest, m.in. u boku Primordial, Finntroll i Eluveitie; Ereb Altor, dumnie podążający ścieżką ubitą przez ich wielkiego przodka – Quorthona oraz fińskie Shade Empire łączące z powodzeniem charakterystyczne melodie, potężne partie klawiszy z technicznym i melodyjnym death metalem.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.