Neuronia na HCP Festiwal!

Warszawska Neuronia będzie jednym z headlinerów rzeszowskiego HCP Festiwalu. Impreza odbędzie się pod koniec czerwca. Zespół w bieżącym roku obchodzi swoje dziesięciolecie, kolejny koncerty grupy to rozgrzewka przed jesienną dużą trasą oraz nową płytą

– Za nami już kilka bardzo udanych gigów – mówi Michał Rogala, gitarzysta i założyciel Neuronii. – przed nami kolejne, na które zapraszamy. Prace nad nowym albumem trwają, wkrótce zdecydujemy, gdzie nagrać płytę – dodaje.

 – Promujemy także nasz najnowszy klip – kontynuuje Tektur, wokalista zespołu. –  Obraz, który powstał do utworu „Alone in the dark” to nasza forma sprzeciwu wobec tego, co się dzieje od dłuższego czasu w krajach arabskich, szczególnie w Syrii.

Klip „Alone In The Dark”

2013 to rok szczególny dla warszawskiej rock metalowej Neuronii. Zespół obchodzi swoje dziesięciolecie. Trwają prace nad nową płytą podsumowującą dekadę działalności formacji, warszawiacy coraz częściej pojawiają się na klubowych scenach – najbliższy koncert już 6 kwietnia w krakowskiej Rotundzie.

Zespół z okazji swojego dziesięciolecia przygotowuje dla fanów nowy wzór koszulek.

Neuronia to założony w 2003 roku warszawski zespół, który od początku stara się podążać własną ścieżką, wytyczoną pomiędzy wieloma gatunkami metalu i rocka. Przez dziesięć lat istnienia ewoluował zarówno skład, jak i styl zespołu. Muzyka Neuronii to mieszanka mocnego rock`n`rolla i thrash metalu z elementami progresywnymi i melodyjno-deathmetalowymi.

Neuronia ma na koncie dwa albumy wydane przez warszawską Fonografikę: „The Winter of My Heart” (2008) i „Follow the White Mouse” (2010) oraz dwa wydawnictwa EP. Najnowsze z nich, „Insanity Relapse” ukazało się w 2012 i zebrało pochlebne recenzje w polskich i zagranicznych mediach. Materiał jest dostępny na http://neuronia.bandcamp.com.  W ostatnich latach Neuronia dzieliła scenę m.in. z takimi artystami jak Paul Di’Anno, Sodom, Tankard, Pro-Pain, KAT & Roman Kostrzewski, Quo Vadis czy Hunter.

Więcej: www.neuronia.pl oraz  www.facebook.com/Neuronia

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.