Neuronia na Hard Rocking Animals!

28 maja warszawska Neuronia zagra w specjalnym koncercie organizowanym przez Fundację Centrum Pomocy Zwierzętom „TRIP”. Koncert ma na celu pomoc zwierzętom znajdującym się pod opieką Fundacji. Przypomnijmy, że Neuronia jest także jednym z headlinerów rzeszowskiego HCP Festiwalu

Neuronia w bieżącym roku obchodzi swoje dziesięciolecie, kolejne koncerty grupy to rozgrzewka przed jesienną dużą trasą oraz nową płytą

– Za nami już sporo bardzo udanych gigów – mówi Michał Rogala, gitarzysta i założyciel Neuronii. – przed nami kolejne, na które zapraszamy. 28 maja widzimy się w Klubie 55 w Warszawie, gdzie wraz z Steel Habit oraz 8Ball zagramy charytatywny koncert, z którego dochód przeznaczony będzie na pomoc zwierzętom pozostającym pod opieką Fundacji Centrum Pomocy Zwierzętom „TRIP  – dodaje.

Cały czas pracujemy nad nowym album, promujemy także nasz najnowszy klip – dodaje Tektur, wokalista zespołu. –  Obraz, który powstał do utworu „Alone in the dark” to nasza forma sprzeciwu wobec tego, co się dzieje od dłuższego czasu w krajach arabskich, szczególnie w Syrii.

2013 to rok szczególny dla warszawskiej rock metalowej Neuronii. Zespół obchodzi swoje dziesięciolecie. Trwają prace nad nową płytą podsumowującą dekadę działalności formacji, warszawiacy coraz częściej pojawiają się na klubowych scenach – najbliższy koncert już 6 kwietnia w krakowskiej Rotundzie.

Zespół z okazji swojego dziesięciolecia przygotowuje dla fanów nowy wzór koszulek.

Neuronia to założony w 2003 roku warszawski zespół, który od początku stara się podążać własną ścieżką, wytyczoną pomiędzy wieloma gatunkami metalu i rocka. Przez dziesięć lat istnienia ewoluował zarówno skład, jak i styl zespołu. Muzyka Neuronii to mieszanka mocnego rock`n`rolla i thrash metalu z elementami progresywnymi i melodyjno-deathmetalowymi.

Neuronia ma na koncie dwa albumy wydane przez warszawską Fonografikę: „The Winter of My Heart” (2008) i „Follow the White Mouse” (2010) oraz dwa wydawnictwa EP. Najnowsze z nich, „Insanity Relapse” ukazało się w 2012 i zebrało pochlebne recenzje w polskich i zagranicznych mediach. Materiał jest dostępny na http://neuronia.bandcamp.com.

W ostatnich latach Neuronia dzieliła scenę m.in. z takimi artystami jak Paul Di’Anno, Sodom, Tankard, Pro-Pain, KAT & Roman Kostrzewski, Quo Vadis czy Hunter.

Więcej:
www.neuronia.pl
www.facebook.com/Neuronia

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii News i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.